Close

Hamilelikte rahatlığı kıyafetlerinizle yakalayın

rahat-bir-hamilelik-kıyafeti-eniyikadin

Hamilelikte giyim konusunda dikkat edilmesi gerekenler

Hamilelikle beraber anne adaylarının hayatında birçok değişim meydana geliyor. Yeme, içme, gezme gibi alanlarda değişimler yaşayan anne adayları, bu değişimi kıyafet konusunda da yaşıyor. Hamilelik döneminde kilo almaya başladıysanız eski kıyafetlerinizin sizi çok fazla rahatsız ettiğini kısa sürede göreceksiniz.

Bu yüzden rahat bir hamilelik için kıyafet tercihlerinizi değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Hamileliğin ilk üç ayında aşırı kilo alımları olmayacağı için eski kıyafetlerinizi bu süre içerisinde giymeye devam edebilirsiniz. Kıyafet konusunda asıl değişiklik ilk üç aydan sonra başlıyor. İlerleyen zamanlarda karnınızın büyüdüğünü, ayak ve bacaklarınızda çeşitli şişmeler olduğunu göreceksiniz. Bu yüzden hamileliğinizi rahat geçirmek için kıyafet tercihlerinizde alışılmışı dışına çıkmak zorunda kalacaksınız.

Giyimde ufak değişikler

Hamilelik döneminde giymeyi bırakmanız gereken kıyafetlerin başında belinizi sıkan dar pantolonlardır. Dar pantolonlar, belinizi ve bacağınızı sıkacağı için içinde rahat edemeyebilirsiniz. Ayrıca belinizi sıkarak karnınızda çeşitli ağrılara sebep olabilir. Özellikle pantolonların olmazsa olmazı kemerlerden kesinlikle uzak durmalısınız.

Aldığınız kilolar yüzünden göğüslerinizde de şişmeler meydana geleceği için sert ve dar sutyenleri bırakmanız gerekecek. Sutyenlerin sert kısımları göğüslerinizi acıtarak sizlere acı çektirebilir. Sutyenleriniz çoğunu rafa kaldıracaksınız. Böyle sutyenler yerine yumuşak ve hamilelere özel yapılmış sutyenleri tercih edebilirsiniz. Sıkı ve dar pantolonlardan kurtulduktan sonra giysi dolabınızı rahat ve yumuşak eşofmanlarla doldurabilirsiniz.

Bu eşofmanların üstüne bol ve rahat tişörtler de sizin için epey iyi olacaktır. Kıyafetlerinizin rengine ve tarzına elbette size zevkiniz karar verecek. Hatta bol tişört almak yerine eşinizin tişörtlerini de giyebilirsiniz. Ne de olsa bol ve rahat kıyafetler kategorisine giriyor. Tercih tamamen sizin. Ayakkabı seçiminde ise topuklu ayakkabılardan acilen kurtulmanız gerekiyor. Topuklu ve ayağınıza tam oturan ayakkabılar yerine birkaç numara büyük ve rahat bez ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Ayrıca iç çamaşırı tercihlerinizde pamuklu olmalarına dikkat etmenizde yarar var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top