Close

Hollywood Diyeti

Healthy fruit & vegetable juice on wooden background

 

Kadınların zayıflama konusundaki istekleri, pek çok diyet türünün ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Özellikle kısa sürede kilo verdiren ve ünlüler tarafından da uygulanan diyetler, TV ve internet sayesinde hızla popüler hale gelir. Son zamanlarda Madonna başta olmak üzere birçok ünlü ismin uyguladığı ve bir ayda 16 kg’a kadar kilo kaybı yaşadığı Hollywood diyeti, ilk bakışta sağlıksız gibi görünse de, diyet listesini yapanların yorumlarına bakıldığında genelde etkileri görülür.

Hollywood Diyetinin Genel Koşulları

Diyetin en önemli özelliği kısa sürede kilo kaybının yaşanmasıdır. Diyet listesi aslında ağır şartlar içeriyor gibi görünse de, aslında sıvı kaybı yaşanmıyor. Çünkü ilk iki gün diyete sıvı detoksu ile başlanıyor. Tabii bu durumu her bünye dayanamayabilir. Bu sebeple tercih tamamen uygulayacak olan kişinin kendi vücudunu tanımasından geçiyor. Haftada iki gün aralıksız sadece sıvı ürünler tüketilen bu günler, aslında diyetin en zor kısımları. Diyetin bir diğer koşulu ise her gün en az 2 litre su tüketmek.

Hollywood Diyeti İle Kaç Kg Kayıp Yaşanır?

Diyetin en güçlü özelliği hızlı şekilde kilo verilmesinin sağlanmasıdır. Bu nedenle 30 gün süre boyunca sonuç vermesi beklenir. 1 aylık süre boyunca diyeti eksiksiz uygulayan kişiler, en az 12 ile 16 kg arasında kayıp yaşar. Tabii ki verilecek olan kilo kişinin yaşına, başlangıç kilosuna, cinsiyet ve vücut yapısına göre değişiklik gösterir.

Hollywood Diyeti Ne Kadar Süre İle Uygulanabilir?

Hollywood diyeti, listede uygulanan konuların dışına çıkılmadan devam ettirilmelidir. Toplam süre 30 günü kapsadığı için diyet ile birlikte en az 12-13 kg verilebilir. Liste genellikle haftalık olduğu için, dönüşümlü olarak 4 hafta boyunca uygulanmalıdır. 30 gün sonrasında diyet kesilmeli, yine az ve dengeli beslenmeye özen gösterilmelidir.

Hollywood Diyeti Nasıl Yapılır?

  • Diyetin 1. ve 2. gününde sıvı detoksu uygulanır. 4 hafta süren diyetin her haftası başında detoks yapılmalıdır. Bu iki gün boyunca sadece meyve suyu ve su tüketilebilir. Detoks günlerinde ödem ve zararlı toksinlerin atılması beklenir.
  • Diyetin 3. gününde kahvaltıda domates, salatalık, 1 dilim tam buğday ekmeği, 2 dilim yağsız bir peynir çeşidi, 1 adet yumurta (haşlanmış) ve 1 fincan bitki çayı ya da yeşil çay içilir.  Öğle yemeğinde bol limon ve zeytinyağı ile hazırlanan salata yenir. Akşam yemeğinde ise 1 tabak haşlanmış brokoli ile 100 gr ızgara tavuk eti tüketilebilir.
  • 4. gün içerisinde kahvaltıda domates, salatalık, 2 ince dilim yağsız bir peynir çeşidi ile 1 fincan bitki çayı yer alır. Öğle yemeğinde zeytinyağlı ve limonlu göbek salata yer alır. Akşam ise 5-6 adet mantar ve 2 yumurta ile pişmiş omlet yenir.
  • 5. gün sabah kahvaltısı diğer günler ile aynıdır. Öğle yemeğinde kıvırcık salata bol limon ve zeytinyağı ile tercih edilir. Akşam yemeğinde ise yine 1 tabak brokoli ve 100 gr ızgara tavuk eti tüketilir.
  • 6. gün kahvaltıda 1 tatlı kaşığı diyet reçel, 2 ince dilim yağsız bir peynir çeşidi, 1 fincan bitki çayı tüketilirken, akşam yemeğinde 1 tabak haşlanmış kabak ve 150 gr ızgara balık eti yenir.
  • 7. gün içerisinde ise kahvaltı altıncı gün menüsü ile aynıdır. Öğle yemeğinde ise kıvırcık ya da göbek salata limon ve zeytinyağı ile hazırlanır. Akşam yemeğinde ise 1 porsiyon brüksel lahanası ile 150 gr fırında pişmiş balık tüketilir.

Hollywood diyeti her ne kadar mucize sonuçları ile dikkat çekse de bir uzman danışmanlığı alınmadan uygulanmamalıdır. Diyetisyenler şok diyetleri genel olarak tavsiye etmezler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top