Close

İbrahim Saraçoğlu’ndan anne sütünü arttırmak için öneriler

Yeni doğmuş bebekler için en önemli etkenlerden biri beslenmedir. Beslenmenin yetersiz kaldığı durumlarda mamaya başlamak zorunda kalabilirsiniz ancak bu yol bebeğiniz için anne sütü kadar sağlıklı değildir. Üstelik uzun zaman içinde çocuğunuzun gelişimi için olumsuz etkiler gösterebilir.

Anne sütü hiç şüphesiz bebekler için en kıymetli besindir. Ancak kimi zaman annelerin sütü yetersiz kalabiliyor. Böyle bir durumda Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun anne sütünü artıran kürleri ve önerdiği yiyecekler sizin en büyük yardımcınız olacaktır.

PROF. DR. İBRAHİM SARAÇOĞLU’NUN ANNE SÜTÜNÜ ARTIRAN KÜRLERİ

  • Anne sütünü arttırmak için kuru incir suyu büyük bir mucizedir. Yarım litre suyun içerisine 8-9 adet kuru inciri ekleyip haşlayın. İncirlerin suyunu süzüp günde 2 defa sabah ve akşam olmak üzere için.
  • Taze beyaz üzüm de anne sütünü artıran yiyecekler arasındadır. Her gün 2 porsiyon yediğiniz taze beyaz üzüm anne sütünü arttıracaktır.
  • Mucizevi besinlerden dereotunun anne sütünü artırıcı bir etkisi de vardır. Zayıflamaya yardımcı olmasının yanı sıra, yemeklerden önce yiyeceğiniz dereotu anne sütünü de arttıracaktır.

Her bir kürün uygulanma süresi 1 haftadır. Daha uzun uygulamaya çalışırsanız eğer vücut dengesini bozup istenmeyen sonuçlar doğuracaktır. Bir kürü tamamladıktan bir süre sonra diğer bir kuru uygulamanızda ise hiçbir sıkıntı yoktur.

anne-sutunu-arttiran-besinler
anne-sutunu-arttiran-besinler

ANNE SÜTÜNÜ ARTIRAN YİYECEKLER

  • Tahin helvası: Tahin helvasının sayısız faydası vardır. Anne sütünü arttırmasının yanında yararlarından bir kaçı da saç dökülmesini engellemesi, sedef, egzama gibi hastalıklara iyi gelmesidir.
  • İncir: İncir anne sütünü arttırır ve vücut direncine katkıda bulunur.
  • Beyaz dut ve kuru dut: Beyaz dut ve kuru dut anne sütünü arttırır, kansızlığa iyi gelir ve vücuda kuvvet verir.
  • Beyaz üzüm: Beyaz üzüm yeni bebek sahibi olan annelerin kesinlikle tüketmesi gerekir.
  • Dereotu

Bebeğinizi emzirdiğiniz süre içerisinde kesinlikle diyet yapmamalısınız. Diyet, vücut direncinizi düşüreceğinden bebeğinize vereceğiniz sütun hem besin değerini hem de besleyiciliğini azaltır. Bebeğinizi emzirdiğiniz süre içerisinde zaten diyete ihtiyacınız olmayacaktır, siz emzirdikçe aldığınız kiloları da yavaş yavaş vereceksinizdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top