Close

İşte Enerji Veren Taşlar

Bazı taşların negatif enerjiyi arındırdığına inanılır. Bu sebeple insanlar tarafından bazen takı olarak bazen de evlerinin çeşitli yerlerinde süs olarak yer alır.Bu şifalı doğal taşlarla meditasyon da yapabilirsiniz. Elektronik aletlerden kaynaklı olumsuz manyetik alanları düzenleyebilir ve detoks uygulamalarınız için de kullanabilirsiniz. 

Bilim insanı Dr. Marcel Vogel kristallerin gücünün olduğunu vurgulamaktadır. Vogel bu kristal taşların uygun bir biçimde kesildiği ve insan beyniyle kristal taşın yapısal mükemmelliği uyum sağladığı zaman etkilerinin ortaya çıktığını vurgular.

Kristal taşlar bu uyumu yakalayıp insan beyniyle ilişkiye girdiğinde insanın zihin güçlerini genişleten ve büyüten bir titreşim yaymaya başlar.

Kristaller, insan bedenine ve zihnine çok iyi geldiğine inanılan doğal mineral taşlarıdır. Kristallerin kullanımı şaman kültürüne dayanır. Şaman kültüründen bugüne kadar gelmeyi başarmışlardır. 

Kristalin enerjisinin cilt, mide, bağırsak gibi problemlerin tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir. Fakat en çok da psikolojik rahatsızlıklara ve insandaki huzursuzluk hissine iyi geldiği için sıklıkla tercih edilir. Auranızı dengelemenizi sağlar. Peki enerji veren taşlar hangileridir?

1.   Beyaz Kuvars Taşı

İnsan bazen kafasının karıştığı dönemler yaşar. Bu dönemlerde kendini çok güçsüz ve enerjisiz hissedebilir. Bu dönemden geçiyorsanız ve kendinize enerji verecek bir şey arıyorsanız aradığınız bu enerjiyi beyaz kuvars taşı size sunabilir. Beyaz kuvars taşı odak gücünüzü artırır. Zihninizi berraklaştırarak önceliklerinizi belirlemenizi kolaylaştırır. Beyaz kuvars taşı zihninizin daha aktif olmasını sağlayan, zihin aktivitenizi artıran en değerli taşlardan biridir.

2.   Ametist Taşı

Kendinizi stresli ve gergin bir dönemde hissediyorsanız ametist size çok iyi gelebilir. Şifalı ametist taşı sizin içinizi rahatlatarak sizin ferahlamanıza yardımcı olur. Stresinizi azaltır. Zihninizi sakinleştirmenize yardımcı olur. Bu taşı her an yanınızda bulundurabilirsiniz. Gerek iş yerinizde çalışma masanızın üzerinde bulundurabilirsiniz. İsterseniz yatak odanızda yatağınızın başında bulunan komidininizin üzerine koyarak ametist taşının insana huzur veren etkilerinden her an yaralanabilirsiniz.

3.   Pembe Kuvars Taşı

Pembe kuvars taşı; aşk taşı olarak da bilinir. Sizin kendinizle, kendi benliğinizle, sizi siz yapan her şeyinizle barışık olmanızı ve bu sayede de kendinize olan güveninizi yani özgüveninizi artırır. Aşk taşı olarak bilinmesinin sebebi ise insanın tüm sevgi duygularını artırmasıdır. Eğer evinizde pembe kuvars taşı bulundurursanız evinizde yaşan kişilerin arasındaki bağı ve sevgiyi her daim güçlü tutar. Çok sinirli ve öfkeli olduğunuz zamanda pembe kuvars taşının gücüne sığınabilirsiniz. Sizin öfke duygunuzu bastırmanızı sağlayacaktır. Bilgisayar veya diğer elektronik aletlerin yanında bulundurduğunuz takdirde bu cihazları sağladığı olumsuzlukları yok eder.

4.   Pirit Taşı

Pirit taşı, paranın ve refahın taşı olarak anılır. Zor ve sıkıntılı bir dönemden geçiyorsanız, maddi sıkıntılar, zorluklar içindeyseniz ve kariyer hayatınızda bir sorun yaşıyorsanız pirit taşının enerjisiyle bu sıkıntılardan uzaklaşabilirsiniz.

5.   Krizopras Taşı

Krizopras taşının verdiği enerjiyle kalbiniz sevgiyle açılacak ve yeni dostluklar, arkadaşlıklar edineceksiniz. Sosyallik ve yardımseverlik gibi hissiyatlarınız kuvvetlenebilir. Yaydığı enerji sayesinde iletişim gücünüz fazlasıyla artar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top