Close

İstekliyseniz Gerisi Kolay: Öpüşme Teknikleri

Öpücüğünüzle partnerinizin başını döndürmek mi istiyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz. Tutkulu, romantik veya masumane… Bir ilişkinin olmazsa olmazları arasında yer alan öpüşme, zaman zaman ilişkinin sonunu getirebilir. Ten uyumundan sonra, ilişkinizin sağlıklı bir şekilde devam etmesi için öpüşme stiliniz çok önemlidir. Öpüşme tekniklerine geçmeden şu konularda da dikkatli olmalısınız:

  • Öncelikle bir ilişkideyseniz ağız ve diş bakımınıza çok önem göstermelisiniz. Sevgilinizin sizi nerede, ne zaman öpeceği belli olmaz. Her zaman hazırlıklı olmakta vardır. 
  • Diğer önemli nokta ise; öpüşme olayını çok fazla düşünüp kafanızda büyütmeyin. Karşınızdaki kişinin kendisini iyi hissetmesini, heyecandan ayaklarının yerden kesilmesini istemeniz normal ama öpüşme olayını kafanızda aşırı büyüttükten sonra panik yapıp yanlış bir şey yaparak unutulmaz bir felakete sebep olmayın.
  • Sakin, ne istediğinizi bilir bir şekilde ve içinizden geldiği gibi öpüşürseniz her şey yolunda gidecektir. 

Bunların üzerine biraz da öpüşme tekniklerinden birkaçını eklerseniz, kendinize öpüşme uzmanı bile diyebilirsiniz.

Öpüşmek İçin Acele Etmeyin

“Biz ne zaman öpüşeceğiz?” sorusunu aklınızdan silin. Unutmayın ki, her şeyin bir zamanı var. O yüzden siz de akışına bırakın. Öpüşmenin zamanını siz ya da o değil, öpüşme kendisi belirler. Buluşma sonrası veda veya iki sohbet arasındaki boşluk öpüşmeler için en ideal anlardır. O küçücük ama unutulmaz anlar, bir anda kendiliğinden olur. Önemli olan panik yapmayın, sert olmayın ve akışına bırakın.

Dişlere Dikkat

Öpüşmenin heyecanıyla dozu artırıp dişlerinizin çarpışmasını istemezsiniz değil mi? Bu sık sık rastlanan bir durumdur. Önemli olan dikkatli davranıp aynı hataya birden fazla düşmemektir. Öpüşmeye başladığınızda baktınız her şey güzel gidiyor, partnerinizi biraz daha kendinize doğru çekip, aranızdaki şehveti doyasıya yaşayın. Öpüşmenin vermiş olduğu keyifle kafanızı daha çok onun kafasına doğru bastırmayın, bu dişlerinizin çarpışmasına sebep olacaktır.

Dil Kullanımını Abartmayın

Öpüşmenin en önemli faktörlerinden biri de dil kullanımıdır. Kimisi dilini çok fazla kullanarak karşısındaki insanı öpüşmekten bile soğutabilir. Öpüşmeye her zaman minik minik dudakları emerek başlarsanız daha iyi olacaktır. Dilinizi her zaman kullanmayın. Öpüşmenin seyrine göre ara ara partnerinizin dudaklarına hafifçe dilinizi gezdirirseniz daha etkili olacaktır. Partnerinizi tam olarak tanımadan dilinizi ağzına sokmaya çalışmayın. Bu kesinlikle herkes için itici bir harekettir.

Hem Bedeninizle Hem Ruhunuzla Öpüşün

Öpüşmeyi iki dudağın birbirine değmesi olayına indirgemeyin. Kuru kuru dudağınızı uzatıp, bayramda uzak akrabanızın elini öper gibi yapmayın sakın. İlişkiniz ne düzeyde olursa olsun! Kibarca öpüşürken vücudunuzu da öpüşmenin ritmine kaptırın. Birbirinize sarılın, okşayın… Dudaklarla sınırlı kalmayın, yanaklara, enseye doğru, kulak memesine ufak öpücükler kondurarak yapacağınız minik bir gezintiden sonra dudaklarınızı yeniden buluşturabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top