Close

İster Emzikli İster Sulu! İşte Bebek Diş Kaşıyıcıları Çeşitleri

Bebeğiniz dişleri 6. aydan itibaren yavaş yavaş çıkmaya başlar ve bu da, diş etlerinde oluşacak birtakım hareketlenmeleri beraberinde getirir. Bu hareketlenmelerle birlikte diş etlerinde kaşınma başlayan bebeğiniz eline ne geçerse ağzına götürmeye başlar ve bulduğu tüm eşyalarla diş etlerini kaşımaya çalışır. Diş kaşıyıcılar, hayatınızın bu döneminde size oldukça kolaylık sağlayacak buluşlardan biridir. Diş kaşıyıcıları sayesinde bebeğiniz kendi kendine diş etlerini kaşıyabilecek ve kaşınan diş etlerinden dolayı yaşadığı huzursuzluk da son bulacaktır. 

Piyasada, bebeklerinizin diş eti sağlığı için geliştirilmiş türlü şekillerde ve çeşitlerde diş kaşıyıcıları bulunmaktadır. Her biri, bebek sağlığı ön planda tutularak üretilmiş, tamamen doğal maddelerden oluşan ürünlerdir…

Çeşitlerine Göre Diş Kaşıyıcıları:

  1. Emzik Diş Kaşıyıcılar: Bebeğinize vermeden önce buzdolabında soğutarak, kullanım esnasında, acıyan ve kaşınan diş etlerinin daha hızlı rahatlamasını sağlayabileceğiniz emzik türü diş kaşıyıcılar, ellerini henüz tam olarak idare etmeyi bilmeyen, motor becerileri daha tam anlamıyla gelişmemiş bebekler için uygundur. Emzik türü diş kaşıyıcılarını sabunlu ılık su ile dezenfekte edebilirsiniz.
  2. Sulu Diş Kaşıyıcılar: Bu tip diş kaşıyıcılar biraz daha büyük bebeklerin kullanımı için uygundur. Yapısında bulunan, bebeğinizin elleriyle kavrayabilmesi için tasarlanmış kulp sayesinde bebeğiniz diş kaşıyıcısını kendisi alıp ağzına götürebilir ve dişlerini rahatlıkla kaşıyabilir. Aynı emzik tipi diş kaşıyıcılarında olduğu gibi sulu olan modelleri de buzdolabına koyabilir, bebeğiniz için daha ferah anlar yaratabilirsiniz.
  3. Eldiven Diş Kaşıyıcılar: Bebeğinizin eline geçirip kullanmasını sağlayabileceğiniz eldiven şeklindeki kaşıyıcılardır. Diğer tüm diş kaşıyıcı modellerinde olduğu gibi eldiven tipi kaşıyıcılarda da kullanılan madde tamamen organik ve bebeğinizin sağlığına uygundur.
  4. Çubuk Diş Kaşıyıcılar: Kullanım sırasında bebeğinizin ağzının her yerine ulaşması esas alınan bu diş kaşıyıcı türü, tutma yerindeki kaydırmaz özelliği ile bebeğinizin onu kolayca kavrayabilmesini sağlar. 
  5. Oyuncaklı Diş Kaşıyıcılar: Yumuşak kısımları kauçuktan üretilen bu kaşıyıcı türü içeriğindeki tutma halkaları sayesinde bebeğiniz tarafından kolayca kavranabilmektedir. Oyuncak içerikli bir ürün olmasından dolayı da bebeğinizin neşeli vakit geçirmesini sağlar.
  6. Diş Fırçası Modelinde Diş Kaşıyıcılar: Diş fırçası formunda üretilmiş olan bu ürünün ucunda bulunan yumuşak kıllar sayesinde bebeğiniz kaşıyıcıyı kullanırken diş etleri asla zarar görmez. Diğer diş kaşıyıcısı türleri gibi bu model de buzdolabında soğutularak kullanılabilir. Bebeğinizin düşürmemesi için emzik askısına bağlayabilirsiniz. Oldukça esnek yapıda üretilmiş olan bu ürün, bebeğiniz onu kıvırıp döndürse bile bozulmadan eski formuna kavuşur. Diş fırçası modeli diş kaşıyıcılarını kaynatarak temizleyebilirsiniz.
  7. Son olarak tüm bu saydığımız ürünlerden farklı bir diş kaşıma aracından bahsetmek gerekirse, taze soğanın bebeklerin diş eti sorunlarını çözmede önemli bir ayrıntı olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca taze soğanın içinde bulunan maddeler, bebeğiniz ısırdıkça sıvı olarak salgılanıp diş etlerindeki acıyı da büyük ölçüde azaltmaktadır. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top