Close

Kadının Keyifli Tatminliği ve Tutkusu

kadinin-keyifli-tatminligi-ve-tutkusu

kadinin-keyifli-tatminligi-ve-tutkusu

İlişkide orgazm süreniz çok uzun sürüyorsa bu sürenin her bireyde farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurmalısınız. Burada sizin de hayatınızda yaşadığınız deneyimler ve bilgilerle karşılaşabilirsiniz.Orgazmın rahat bir şekilde ulaşılabilmesi için zihinsel konsantrasyon, psikolojik problemlerden uzaklaşmak, hayal kurmak en önemli şartlardır. Bir erkeğin orgazma ulaşması için ihtiyaç duyduğu ortalama süre daha kısa iken kadınlarda bu süre daha uzun olabilir. Bu uzun süreyi partneriniz için heyecanlı ve mutlu kılabilirsiniz. Tatmin olmak, keyifli ve eğlenceli dakikalar yaratmak sizin elinizde. Bunu sağlama içinse öncelikle boşalamama nedenlerini ortadan kaldırmanız gerekmektedir.

Öncelikle Boşalamama Nedenleri Nelerdir?

  • Mental durum: Olumlu, güzel hayaller kurmak sakinleşmek açısından yardımcı olabilir.
  • Konsantrasyon eksikliği: Bir takım problemlerin cinsel ilişki esnasında düşünülmemesi ve bu problemlerden uzaklaşılması en doğrusu olacaktır.
  • Sevgi ve ilgi eksikliği: Partnerinizin sadece kendini düşünmesinin önüne geçebilirsiniz.
  • Utanma ve sıkılma: Kadın orgazmı konusunda rahat olmalı ve partnerinizle açık olmanız gerekmektedir.
  • Aceleci olunmamalı ve sabırlı davranılmalıdır.
  • Konuya ilişkin güven eksikliği konuşarak giderilebilir.
  • Cinsel isteksizlik ve bireyin cinsel ilişki sırasında kendini yeterince iyi tanımaması: Mastürbasyon tabusunun yıkılması ile kendinizi daha iyi gözlemleyebilir ve partnerinizle ilişki sırasında iletişim içinde olarak ona yol gösterebilirsiniz.

Kadının Orgazm Olması için Erkeğin Bilmesi Gerekenler

Kadının rahat bir şekilde zevk alması için erkeğin desteği büyük önem taşır. Partnerlerin birbirine inanması ve dürüst biçimde iletişim kurması gerekir. Erkeklerin partnerlerinin yanında olmaları ve anlayışlı bir şekilde dinlemeleri önemlidir. Ancak o zaman kadınlar gereken mental rahatlamaya ulaşabiliyor. Böylelikle kendilerini hem daha güvende hem de daha rahat hissediyorlar.

Bu durum, cinsel ilişkide kadının orgazm olabilmesi için en önemli faktörlerden bir tanesidir. Erkeği ile rahat ve açık diyalog kuran kadınlar orgazm sürelerinde kısalmalar yaşıyor. İlişki sırasında konuşarak ve beden dillerini kullanarak iletişim kurmak da cinselliğin farklı yönlerinin keşfedilmesini sağlıyor.

Kadınlar da Boşalır
Kadınlar da Boşalır

Kadınlar da Boşalır.

Öncelikle bireyin kendi zevklerini ve vücudunu keşfetmesi gerekmektedir. Buna ek olarak bulunulan ortamın cinsel yakınlaşmaya uygun olması önemli bir noktadır. Erkekler çok kısa sürede orgazm olabilirken kadınlar için orgazm olabilme süresi çok daha uzundur. Bu süre aslında kadının birlikteliğe psikolojik ve fiziksel olarak ne kadar hazır olduğuyla ilintilidir.

Kadınlarda ortalama orgazm süresi 13 dakika ile 25 dakika arası denebilir. Her kadında bu süreler farklılık göstermektedir. Birden fazla orgazm olmak da mümkündür. İlişkide kadının duyarlı bölgelerini tanıması ve partnerini yönlendirmesi bu sürenin kısaltılmasında önemli rol oynar. Unutmamak gerekir ki ön sevişme süresinin de kadının rahatlamasında ve dolayısıyla bu sürenin kısaltılmasında önenki bir payı vardır. Kadın hazır olduğunda partnerine açıklayabilmeli, partneri de bunu anlayabilmelidir. Bu iletişimin cinsel birleşme esnasında doğru sağlanmasında partnerler arasındaki uyum önemli rol oynar. Cinsel birleşmeden alınan tatmin de bu doğrultuda artacaktır.

Kadınlarda Cinsel Tatminin En Önemli Noktası.

Cinsel ilişkiyi canlandıracak ve renklendirecek birçok fantezi vardır. Bu durumun partnerler arasında utanılması gereken bir durum olmaması önemlidir. Partneriniz de kontrolu hissetmenize imkan tanır. Hayal kurma, güzel sözler, oyunlar oynamak, dokunuşlar gibi birçok öğeyi kullanmak gerekir. Sağlıklı ve mutlu bir ilişki için heyecanlı ve hevesli olmayı öğrenerek daha başarılı olabiliriz. Kadınlarda cinsel tatminlik için sex hayatınızda ilişki sırasında hazzın yoğun olduğu yerler de vardır. Kişiler aralarındaki açık ve net dialoğu sağlayabilirlerse cinsellikteki sorunların bir çoğunu çözmüş olurlar. Bu yüzden kadın eşine en çok hangi pozisyonda uyarıldığını hissettirmeli ya da direkt söylemelidir. Bu tarz durumlar cinselliğe renk katacaktır.

Boşalan Kadının Değişen Hisleri. 
Boşalan Kadının Değişen Hisleri.

Boşalan Kadının Değişen Hisleri. 

Doğuştan gelen farklılıklar, yetiştirme tarzları, ailenin tutumu ve cinselliğe bakışı, yaşadığımız psikolojik sorunlar ve stres sağlıklı cinselliği değiştirir. Ayrıca sex ve kadınların orgazmı ilgili eksik yanlış bilgiler, abartılı konuşmalar, eşler arasındaki iletişim bozuklukları gibi nedenler çözüldüğünde mutlu ve heyecanlı ilişkiniz başlayacaktır. Oysaki aynı erkeklerde olduğu gibi kadının da cinsel ilişki sırasında sağlıklı bir şekilde boşalması son derece normaldir. Ancak kadınlar seks sırasında o kadar fazla şey düşünüyor ki hemen adapte olamıyor.

[custom-related-posts title=”Benze Yazılar” none_text=”None found” order_by=”title” order=”ASC”]

Ama kadınlar şunu bilmeli ki her cinsel birleşme anında kadınlar orgazm olamıyorsa bu da tümüyle normaldir. Başka biriyle kendi ilişkilerini kıyaslama yapılmamalıdır.

Orgazm Olmanın Sağlığımızdaki Olumlu Etkileri

Yaşam kalitenizi artması, daha sağlıklı olmak ve bağışıklık sistemimize olan etkisini de unutmamak gerekir. Ayrıca sağlıklı mutlu bir seks hayatının ve bundan zevk almanın her yönden her kadına iyi geldiği de kaçınılmaz.

Seks hayatlarında öncelik tanıyan kadınların orgazm olduklarında, kendilerini çok daha iyi hisseder ve zirveye ulaştıktan sonra da bir gevşeme, rahatlama görülür.

Birliktelikte Kadın Nasıl Zevk Alır
Birliktelikte Kadın Nasıl Zevk Alır

Birliktelikte Kadın Nasıl Zevk Alır?

Kadın orgazmı sağlamak için dilediğini düşlemek ve zihinde canlandırma ile zirveye ulaşacaktır. İlişkinizi diğerleriyle karşılaştırma yapmaktan kaçınmak da fayda vardır.

Kadınların yüzde 30-40’ının sadece sex yoluyla hiç orgazm olmadıkları, aslında çok sayıda kadının klitorisin uyarılmasıyla orgazm olduğu da biliniyor.

Bir kadın kendi bedenini ne kadar iyi çözerse seksten o kadar zevk alır.

Cinsel tatminlik, cinsellikle ilgili birlikteliğinizde olan güzel ve enerjik duyguları ifade eder.

Kendinize ait özel pozisyonlar geliştirirseniz daha rahat, daha gerçekçi bir şekilde keyifli bir zevk alabilirsiniz. En zevkli yönü de bunun rahatlıkla olmasıdır. Eğer gerçekten istersek, aklımıza gelen her olumsuz olayı o anda bile olumlu bir şeye dönüştürebiliriz.

Cinselliği görev gibi yaşamadan ve çekinmeden doğru anları yakalarsanız tutku doruklarda yaşanır. Ve mutluluk kaçınılmaz olur.

Orgazm Olmak İstiyorsan Mastürbasyon Gerekli!

Sık sık masturbasyon yapmak genel olarak libidoyu artırabilir. Vücudumuz çok uzun süre dikkat eksikliği, stres veya partnerimizin olmaması gibi sorunlarda uyarılmadığı zamanlarda, libidomuzun düştüğüne dikkat çekebiliriz. Aslında, masturbasyon da cinsel hayatımız ne kadar aktif olursa fizyolojik olarak uyarılmak o kadar basit olur. Ayrıca bu durum, hormonları da artırabiliyor.

Masturbasyon yapan kadın daha kolay adapte olur ve vücudunu daha iyi tanıyarak orgazmı başarabilir.

Herşeyin fazlası zarar olduğu gibi fazla masturbasyon yapan kadınlarda vajinal orgazm zorlaşır ve bazen klitoral uyarı desteği gerekebilir.

Tamamen rahat edip keyif alabileceğiniz bir pozisyona geçin ve hazzı yakalamak için kendinizi hazır hissettiğinizden emin olun.

Sadece fantezi olarak kalacağını düşlediğiniz fanteziler kurmak çok normal ve de çok eğlenceli.

Masturbasyonun sağlık için ciddi yararlar sağladığı söylenmektedir. En başta orgazm olmanızda yalnız iken size en büyük yardımcınız. Bu sebeple hem zihinsel hem de beden sağlığınızı korumak istiyorsanız, kendinizle kalacağınız bu sihirli anlar size yardımcı olabilir.

Orgazm Olmanızı Artık Daha Kolay!
Orgazm Olmanızı Artık Daha Kolay!

Orgazm Olmanızı Artık Daha Kolay!

Kadınların cinsel ilişki sırasında hayal gücünü kullanmaları ile vücutlarının daha fazla bilmeleri duyarlı olmasını sağlar ve böylece daha kolay orgazm olurlar. Her zaman olumlu duygu ifadelerini arttırmakta fayda vardır. Eğer motivasyonunuz düştüğünde veya moraliniz bozulduğunda, bunu durdurmak için daha önceden etkili olan güzel şeyleri tekrar zihninizde canlandırmalısınız.

Aşırı zevk ve rahatlamaya çalışmak orgazm olmada çok önemlidir. Baskıdan ve çekinmekten uzak durmakta her zaman fayda vardır. Size en uygun pozisyonu belirleyerek ve düzenli nefes çalışmalarını sağlayarak orgazm olmaya başlayabilirsiniz. Partneriniz ile konuşarak nasıl olmasını istediğinizi ve düşlediğinizi açıkça söylerseniz ondan da muhteşem bir karşılık ile devam edebilirsiniz.

Hayal kurarak hareketlerinizi daha da arttırdığınızda orgazm süreniz daha da uzun oluyor. Araştırmalarda mevsimsel değişikliklerin hormonları etkilediği de belirtilmektedir. Ayrıca aylara, havaya göre değişen ruh halimiz de isteksizliğe ya da fazla cinsel isteğe neden olabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top