Close

Karbon peeling uygulaması ile cilt lekelerine son

Karbon peeling; cilt güzelliğine önem veren kadınların yüzünü güldüren bir uygulamadır. Cilt lekeleri ile başınız dertte ise karbon peeling yöntemi ile bu sorundan kolayca kurtulmanız mümkün.

Karbon peeling nedir?

Karbon peeling,lazer atışları ile cildin lekelerini yok eden bir yöntemdir.Karbon peelingin, bilindik peeling işlemlerinden farkı, uygulama da soyma işleminin olmamasıdır. İşlem yapılırken hiçbir ağrı hissedilmez.

Karbon peeling uygulanan ciltte ne gibi değişiklikler olur?

Karbon peeling, son dönemlerde cilt lekelerinden kurtulmak için en sık kullanılan yöntemlerin başında gelir. Uygulama sonrasında;

  • Ciltte var olan lekeler giderilir.
  • Genişlemiş olan gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar.
  • Ciltteki yağ düzenini dengeler.
  • Ciltte yaşın ilerlemesi ile oluşan sarkmalarda toparlanma sağlar.
  • Cilde parlaklık kazandırır. Cilt tonunu dengelenmesini sağlar.

Karbon peeling nasıl uygulanır?

Karbon peeling uygulaması öncesinde, yüz bölgesine karbon krem sürülüyor. Bu krem lazer uygulaması öncesinde cildin rahatlamasını ve ihtiyacı olan enerjiye ulaşmasını sağlar. Karbon krem sürüldükten sonralazer atışları yapılır ve karbon kremin etkisi ile birlikte ciltte bulunan lekeler buhar halinde yok olmaya başlar. Karbon peeling uygulaması esnasında uygulanan lazer atışlarının fotoaktivasyon etkisi sayesinde hücreler yenilir.

Karbon peeling uygulaması yaklaşık olarak 15 dakika sürer. Uygulama sonrasında günlük yaşantınıza hemen geçiş yapabilirsiniz.

Karbon peelingin kaç seans uygulanması gerektiği, cilt yapısına ve ciltte bulunan lekelerin koyuluk derecesine göre değişir. İlk uygulamada,ciltteki lekelerin tonunda farklılık görülür. Aynı zamanda ciltte parlaklık ve canlılık sağlar. Ancak, cilt lekelerinden tamamen kurtulmak için düzenli olarak karbon peeling uygulaması yapılması önemlidir. Karbon peeling, cilt yapısına bağlı olarak en fazla 10 seans uygulanır.

Karbon peeling sonrası dikkat edilmesi gereken konular

Karbon peeling uygulaması, açık tenli veya koyu tenli insanlar için her mevsim uygulanabilir. Yüzde herhangi bir kızarıklık ya da soyulma olmaz.Ancak karbon peeling uygulaması yaz aylarında yapılacak ise,uygulamanın yapıldığı gün fazla güneşte kalınmaması ve güneş koruyucu krem kullanılması tavsiye edilir.

Karbon peeling uygulamasının yan etkileri nelerdir?

Çok hassas ciltlerde karbon peeling uygulaması sonrasında, yüz hafif pembemsi bir ton alabilir. Bunun dışında gözlemlenen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top