Close

Kaş Jeli Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Jeli Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Jeli Nedir ve Ne İşe Yarar?

Bilindiği üzere kaş jeli, son zamanların en trend materyallerinden biri haline gelmiş durumda. Kaş jeli sayesinde daha dolgun ve belirgin kaşlara sahip olmak son derece basit. Kaş jeli, kaşları tamamen doğal bir şekilde belirgin göstermeye yaramaktadır. Yani bu tarz jeller sayesinde kaşlarınız arasında bulunan boşlukları doldurabilir ve gün boyunca sabit bir şekilde durmasını sağlayabilirsiniz. Günümüzde kaş jellerini özellikle çok fazla seyrek veya boşluklu kaşlara sahip olanlar tercih etmektedir. Tabii kaş jellerinin bu denli popüler olmasını sağlayan farklı özellikleri de vardır. Örneğin bu tarz jellerin çoğu sabitleyici bir etkiye sahip olduğu için uygulama sonrası kaşlarınız sürekli yukarıya doğru sabit bir şekilde kalacaktır.

Her ne kadar birkaç yıl önce genelde baştan çizilmiş kaşlar moda olsa da son zamanlarda daha doğal kaşlar tercih edilmekte. Moda dünyasında popülerlik durumu çok hızlı bir şekilde el değiştirdiği için bazen ayak uydurmak zor olabiliyor. Bu yüzden çeşitli kaş jelleri sayesinde moda dünyasına ayak uydurmak artık çok  daha kolay.

Kaş Jeli Ne İşe Yarar?

Eğer kaşlarınız dolgulu bir görünüme sahipse ve olduğundan daha doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız işte tam da bu noktada devreye kaş jelleri giriyor. Kaş jeli, ayrıca sabitleyici bir özelliğe de sahip olduğu için kullanım sonrası kaşlarınız gün sonuna dek aşağı düşmeyecektir. Kaş jeli sayesinde kolayca çok daha genç ve dinamik bir görünüm elde edebilirsiniz. Kaş jelleri çeşitlerinin birçoğu jel formundadır fakat sıvı formda olan jeller de bulunmakta. Günümüzde kaş jelinin birçok farklı çeşidi olduğu için istediğiniz tarzda bir kaş görünümü elde etmeniz oldukça kolay.

Kaş Jeli Çeşitleri

Şeffaf Kaş Jeli, Teknolojinin de gelişmesi ile birlikte günümüzde her kaş türüne uygun jel bulunmaktadır. Şeffaf kaş jeli ise daha doğal görünüm isteyenler için tasarlanmıştır. Doğal görünümlü kaşlar, kişiye ayrı bir gençlik ve güzellik katacağı için gittiğiniz yerlerde daha enerjik olabilirsiniz. Şeffaf kaş jelleri genelde sabitleme ya da doldurma işlemlerinden sonra kullanılmaktadır. Tabii olduğu gibi kullananlar da vardır. Tabii bu kaş jeli için en doğru kullanım kaş kalemi ile birlikte olacaktır. Kaşlarınızı kalem ile doldurduktan sonra jel ile yukarı doğru sabitleyebilir ve doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Bazı kaş jelleri, sadece kaşı sabitlemek ile kalmıyor aynı zamanda kaş şeklini de ön plana çıkarmış oluyor. Kaşların aşağı düşmesi size yorgun ve karamsar bir hava katacağı için işinizi garantiye almak için ekstra özellikli kaş jellerinden kullanabilirsiniz.

Açık renkli kaş jelleri, genelde açık ten ve renkli kaşlara sahip olanlar tarafından kullanıyor. Eğer kaşlarınız açık renkli ise doğal bir şekilde sabitlemek pek mümkün olmuyor fakat açık renkli kaş jeli kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz. Eğer kaşlarınız açık renkli ise fakat normal kaş jeli kullanıyorsanız doğal bir görünüm elde etmeniz yine zor olacaktır. Bunun yanı sıra,  açık renkli kaşlarınızı doldurmak için küllü sarı veya kumral kaş ürünlerini kullanabilirsiniz. Bu tarz ürünler kaş jelleri ile birleşince görünümünüze ayrı bir hava katacaktır. Tabii tonlara dikkat etmenizde de fayda var. Sıcak alt tonlu ürünleri kullanırsanız kızıl bir görünüm elde edeceğinizden soğuk alt tonları tercih etmenizde fayda var.

Renkli kaş jelleri, pratik bir şekilde kaş doldurmak için ideal ürünlerdir. Renkli kaş jelleri sayesinde artık kaş kalemi ya da farı kullanmanıza gerek kalmayacak. Kaşlarınızı renkli kaş jeli ile doldurduktan sonra yapmanız gereken tek şey yukarı doğru taramak. Tabii dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Öncelikle kaşlarınızı tararken taşırmamaya dikkat etmelisiniz. Taşırmamak için ise büyük hareketlerle taramak yerine minimal hareketleri kullanabilirsiniz. Eğer kaşlarınızı tararken taşırırsanız yapay bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu yüzden renkli kaş jeli satın almadan önce tarak kısmının küçük olmasına dikkat etmelisiniz.

Kahverengi kaş jelleri, kahverengi kaşlara sahip olanlar için en uygun jel türüdür. Kaş renginizin tonuna uygun kahverengi kaş jeli bulduktan sonra kaşlarınızı yukarıya doğru tarayarak sabitlemeniz gerekiyor. Kahverengi kaş jeli sayesinde kaşlarınız doğal bir görünüm elde edecek ve ön plana çıkacaktır. Ayrıca bu kaş jelleri sayesinde tarzınıza ayrı bir hava da katabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra, kaşınızı yukarıya doğru dağınık bir şekilde tarayarak farklı bir tarzda oluşturabilirsiniz. Eğer bu tarz dağınık modelleri seviyorsanız kaşlarınızı kesmenize de gerek kalmaz.

Koyu kaş jelleri, genelde esmer tenliler tarafından tercih ediliyor. Eğer kaşlarınızda ve saçlarınızda doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız koyu renkli kaş jeli kullanmanızda fayda var. Göz makyajı yaptıktan sonra kaşlarınızı koyu kaş jeli ile yukarı doğru tarayarak sabitlediyseniz doldurma işlemine gerek kalmayacaktır. Bunun nedeni ise koyu kaş jelinin yoğun olması ve kaşlarınıza istediğiniz yoğunluğu sağlayacak olmasıdır.

 Kaş Jeli Kullanmanın İncelikleri

Önceki yıllarda başlayan kaş jeli modası ile artık dövmelerin zamanı geçti. Kaş jeli sayesinde kaşlarınız artık çok daha doğal ve yoğun görünecek. Kaş jellerinin bu denli popüler olmasının nedeni ise kaşları yukarı doğru taramanın verdiği harika görünüm. Kaş jeli kullanarak kaşlarınızı yukarıya doğru tarayıp basitçe sabitleştirebilirsiniz. Kaş jeli kullanarak çok daha genç, dinamik, enerjik ve özgür bir imaja sahip olmanız da mümkündür.  Günümüzdeki birçok moda tasarımcılarına göre kaş jelleri sanılandan çok daha önemli. Bunun sebebi ise kaşların tarza direkt olarak yön vermesi.

Kaş Sabitleyici Nedir?
Kaş Sabitleyici Nedir?

Kaş Sabitleyici Nedir?

Günümüzde kaş sabitlemek için de kullanılan birçok farklı kaş jeli çeşidi vardır. Kimilerine göre ‘’ yüzün en önemli vitrini kaşlardır.’’ Bu sebeple kaşları şekillendirmek için farklı kaş sabitleyici ya da jeli kullanmakta fayda var. Kaş sabitleyici sayesinde kaşlarınıza istediğiniz tarzda yoğunluk ve doğal bir görünüm katabilmeniz mümkündür. Şekil verdiğiniz kaşlar gün içerisinde çeşitli sebeplerden dolayı bozulabilmektedir. İşte tam bu noktada devreye kaş sabitleyici giriyor. Kaş sabitleyici sayesinde şekil verdiğiniz kaşlarınız gün boyunca bozulmaz ve tarzınıza tarz katmaya devam eder.

 Kaş Sabitleyici Ne İşe Yarar?

Kaşlar, aslında sanılandan çok daha önemlidir çünkü bakışlarınızı destekleyerek yüzünüze ayrı bir ifade katmaktadır. Duygularınızı karşı tarafa aktarma konusunda da önemli bir role sahip olan kaşların bakımı bazen zorlayıcı olabiliyor. Örneğin, uzun süre emek verip kaşlarınızı istediğiniz şekle sokuyorsunuz fakat gün içinde bozulabiliyor. İşte bu gibi durumlarda kaş sabitleyici kullanmak oldukça önemli. Kaş sabitleyici, kaşlarınızın gün içerisinde ilk taradığınız haldeki gibi kalmasını sağlayarak enerjinizi korumuş olur. Ayrıca kaş sabitleyiciler ister makyajlı ister makyajsız olarak uygulanabildiği için acil durumlarda da çok işinize yarayacaktır. Son olarak kaş sabitleyicileri makyajın son adımında kullanmanızda fayda var. Bu sayede kaşlarınıza verdiğiniz şekil daha kalıcı olur. Ayrıca kontrolsüz ya da dağınık görünümlerinde önüne geçmiş olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top