Close

Makyaj Süngeri Kullanımı

 

Makyaj süngeri, son yıllarda fondöten kullanımının ön plana çıkmasıyla makyaj çantalarının olmazsa olmazı haline gelmiştir. Çok çeşitli ebatlar, renkler ve şekiller formunda bulunan makyaj süngerleri, kişisel bakım ürünleri satan mağazalardan kolaylıkla temin edilebilir.

Makyaj Süngeri Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Makyaj süngeri kullanmadan da güzel bir makyaj yapmanız elbette ki mümkündür ancak makyaj süngeri, fondöten ve kapatıcıların cilde eşit şekilde yayılımını sağlayarak yüzünüzde profesyonel bir makyaj havası yaratır. Makyaj süngeri kullanarak çok daha pürüzsüz ve doğal bir cilt görünümü elde edebilirsiniz.

Makyaj Süngeri Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

  • Büyük Makyaj Süngerleri: Makyaj süngerini eğer fondöten, pudra ve cildin renginde değişimler meydana getiren birtakım kremlerin kullanımı için alacaksanız,büyük ebatta olanlardan tercih etmeniz çok daha doğru bir seçim olacaktır.
  • Küçük Makyaj Süngerleri: Eğer amacınız göz altı kapatıcısı kullanmak ya da cildinizdeki ufak kusurları kamufle etmek ise,o halde tercih etmeniz gereken şey küçük ebattaki makyaj süngerleri olmalıdır.

Makyaj Süngeri Kullanımı

  • Makyaj Süngerini Nemlendirin

Makyaj süngerini kullanmadan önce ıslatmalısınız. Kuru şekilde kullanmaya kalkarsanız yapmak istediğiniz işlem konusunda tam anlamıyla verim alamazsınız. Bu yüzden en doğru kullanım için makyaj öncesi süngerinizi duru suyla iyice ıslatın ancak süngerin içinde fazla su kalmaması gerektiği de önemli bir detay olduğu için ıslatma işleminden sonra süngeri iyice sıkın.

  • Uygulamaya Başlayın

Süngerinizi yeterli miktarda ıslattıktan sonra makyajınızı uygulamaya geçebilirsiniz. Elinizin üzerine bir miktar sıvı fondöten alın ve daha sonra süngeri azar azar olacak şekilde bu fondötene batırın. Fondöteni her seferinde yumuşak hareketlerle cildinize yedirmeye özen gösterin.

  •  Son Dokunuşlar

Cilt makyajınızı tamamladıktan sonra süngerinizi tekrar yıkayıp üzerindeki makyaj malzemesinden arındırın. Temizlenmiş makyaj süngerinizle cildinizde noktalama hareketleri yaparak uygulama yapılmayan alan kalmadığından emin olun.

Makyaj Süngeri Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Nemli kullanmanız durumunda çok daha iyi bir sonuç alacağınız makyaj süngerini her ıslatışınız sonrası iyice sıkıp içinde kütle halinde su kalmamasına dikkat etmelisiniz.
  • Sünger uygulaması sırasında cildinize baskı yaparak ve aşağıya doğru çekerek kullanım yapmanız doğru olmaz. Bu yüzden makyajınızı en güzel şekilde tamamlayabilmek için,süngeri cildinizde yumuşak noktalama hareketlerle gezdirmelisiniz.
  • Makyaj süngerinizin daha uzun ömürlü olması için düzenli aralıklarla temizlemeyi unutmayın.
  • Düzenli temizlik yapmanız durumunda aynı makyaj süngerini yaklaşık 2 ay kadar kullanabilirsiniz. En geç 2 ay sonunda yeni bir makyaj süngeri almayı unutmayın.
  • Her üründe olduğu gibi makyaj süngeri seçiminde de kaliteye mutlaka önem verin,ekonomik olması açısından daha ucuza aldığınız bir sünger pahalı olarak nitelendirilen ürünlere göre çok daha çabuk yıpranacağından,sonuç olarak kesenize daha çok zarar verir. Ayrıca kalite oranı düşük bir makyaj süngeri ile uyguladığınız makyajınız da tam anlamıyla verimli olmayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top