Close

Kış makyajı için püf noktalar

Kış makyajı, bazı kadınlar için gerçekten kâbus. Fakat kışın makyaj yapmanın bazı iyi ve güzel yönleri var. Örneğin, kalıcılık ve göz alıcılık. Kabustan kurtulmak için bazı noktaları bilir ve bu detaylara göre makyajınızı yaparsanız hayalinizdeki gibi mükemmel bir kış makyajına sahip olabilirsiniz. Peki, bu detaylar neler? 

 Kış makyajının püf noktaları

  • Nemlendirme

Kesinlikle kış makyajının en önemli noktası, nemlendirme. Kışın cilt, ekstra nemini kaybeder ve kurumaya başlar. Bu kuru ve kabuklanmış görüntü makyajınızın kötü gözükmesine neden olur. Eğer ki kış makyajı öncesi yüzünüzü güzelce nemlendirirseniz, bu kuru ve kabuksu görüntüden kurtulmuş olursunuz. Cildiniz yağlıyla su bazlı, kuruysa da yağ içerikli nemlendirici kullanmanızda fayda var. 

Ayrıca her gün nemlendirici kullandığınız takdirde, kışın cildiniz hep nemli kalacak ve böylece kış makyajınız daha güzel gözükebilecek. Nemlendiricilerin yanı sıra serum ve maskelerle de kış boyu cildinizi toptan destekleyebilirsiniz. Sizin için çok daha devamlı bir bakım olacaktır. Hem de kış boyu cildiniz ışıldayacaktır.

  • Renk seçimi olarak bordo ve toprak tonları

Kış makyajlarında en çok kullanılması gereken renkler kesinlikle toprak tonları ve bordolar. Bordoları ve toprak tonlarını sadece göz makyajında değil de dudak makyajında da kullanabilirsiniz. Kırmızılara göre bordoların öne çıktığı kış makyajınızı, gözlerinizi daha hafif renklerle renklendirerek ya da sadece klasik siyah bir eyeliner ile tamamlayabilirsiniz. Toprak tonlarında bir göz makyajı yaptığınızda da dudaklarınız metalik renklerdeki likit rujları ya da nude renkli, hafif rujları kullanabilirsiniz.

  • Yüzü canlandırın

Genelde soğukta, cilt biraz soluklaşır. Bu yüzden cildinize sadece bir fondöten ya da BB krem kullanıp bırakmamalısınız. Mutlaka şeftali tonlarında ya da makyajınıza daha uygun olacak bir allıkla kış makyajını tamamlamalısınız. Yüzünüzün daha canlı gözüktüğüne siz de inanamayacaksınız.

  • Suya dayanıklı makyaj ürünleri

Kışın yağmur ve karlı zamanlarda makyaj akmaya ve bulaşmaya müsait olur. Bundan dolayı suya dayanıklı makyaj ürünleri kullanmak, kış makyajının ikinci temel noktasıdır aslında. Makyaj öncesinde nemlendiricinizi, sonrasında bazınızı suya dayanıklı seçerseniz ve daha sonraki eyeliner, rimel, ruj, allık, fondöten gibi makyaj ürünlerinizi de suya dayanıklı ürünlerden seçerseniz, kış makyajınızdan asla pişman olmazsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top