Close

Meyve Maskeleri

Doğal zenginlikler olan meyveler yaşantınızda oldukça yarar sağlar. Meyveleri posalarıyla tüketmek ya da meyve püreleri yemek sağlığınız açısından büyük yarar sağlar. Bunun yani sıra günlük hayatta tükettiğiniz meyveler içerdikleri vitaminler ve proteinler nedeniyle cildimizi güzelleştirir. Ayrıca doğal mineral ve vitamin kaynağı olan meyvelerle yapılan kür ve maskeler dış görünümü düzeltmek ve dış görünüme katkı ve yarar sağlamak için birebirdir. Meyveler içerdiği zengin minareler sayesinde cilt tiplerine göre tedavi edici güzelleştirici özelliğe de sahiptir. Günlük olan tüketilen meyveler vücudumuzun refahı için oldukça gereklidir. Bunun yanı sıra bu meyveler güzel açık ve parlayan ciltler için de oldukça gereklidir. 

Meyve Maskeleri

Yaşantınızda hemen hemen her yerden bulabileceğiniz bu meyvelerle güzelliğinize katkıda bulunmak oldukça kolaydır. Evde var olan meyvelerle yapacağınız çeşitli kürler oluşturmanız cildinizde maske ve peeling etkisi yaratarak daha güzel ve parlak görünmesini sağlar. Ancak her meyve vücuda iyi gelmeyeceği gibi her cilde de iyi gelmeyebilir. Bunun için cilt tipinizi bilmek ve bilinçli maskeler yapmak oldukça önemli bir iştir. Evde yapacağınız meyve maskelerinin yanı sıra bu meyve maskelerini kozmetik marketlerinden hazır olarak da edinebilirsiniz. Hazırda olan bu maskelerin içinde çeşitli meyve ve minarelerden bulunur. Alacağınız olan meyve maskelerinin içeriğine de dikkat etmeniz yararınıza olur. Alınan bazı meyve maskelerinin içerdikleri maddelere alerjiniz olup olmadığını bilmeniz gerekir. Bu nedenle de hazırda olan meyve maskelerini almak yerine evde meyve maskesi yapmak sizin için daha sağlıklı olabilir. Peki evde yapabileceğiniz meyve maskelerini yapmadan önce nelere dikkat etmemiz gerekir?

Cilde Meyveli Maske Yapmadan Önce Dikkat Etmemiz Gerekenler;

Meyve maskelerini uygulamadan önce maskenin uygulanacak olacağı cilt temiz ve pul olmalıdır. Maske cildi ne kadar emerse o kadar etkili olur.

Yapacağınız meyve kürünü iyice karıştırın böylece oluşan kürden tam özü alabilirsiniz. Buda cilde ve ya saça daha iyi katkıda bulunur.

Yüz maskenizi yapmadan önce bir yerde oturun ve ya uzanın böylece maskeyi cilde daha iyi yedirmiş olursunuz.

Meyve maskesi uygulayacaksanız eski kıyafet giymeniz daha iyi olur. Böylece maskeyi kullanırken dökülme bulaşma gibi durumlarda bi sorun olmaz.

Bazı meyve püreleri oldukça sıvıdır ciltte tutunmaz ve kayarlar. Bu durumu önlemek için meyve prensinin içine yulaf ekleyebilirsiniz.

Ev tipi maskelerde limon suyuna yer vermeniz bakterileri öldürür, cilt lekelerini azaltır, ten rengini düzeltir ve sivilcelerle savaşır. 

Maskelerde bal kullanmak da cildi nemlendirir ve akneleri önler.

Cildinize yarar sağlayacak birçok meyve bulunmaktadır, bunlardan biri de avokado maskesidir. Evde kolaylıkla yapabileceğiniz avokado maskesi içerdiği A, B, K ve E vitamini açısından cilt sağlığınızın iyileşmesi için oldukça iyi bir çözümdür. Minarel ve vitaminler açısından zengin bir meyve olan avokado meyvesi cildi iyileştirir, ph dengesini düzenler ve cildi nemlendirir. Avokado meyvesini maske olarak hem cildinize hem de saçlarınıza kullanabilirsiniz. Saç için kullanılan avokado meyvesi saçları onarır ve daha parlak görünmesini sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top