Close

Mikro Kaynak Saçın Zararları

 

Saçı az ya da kısa olan kişilerin birçoğu saçlarına kaynak yaptırmak, saçlarının daha yoğun ve canlı görünmesini isteyebilirler. Ancak saçlarının yıpranmasından ve yanmasından korkanlar kaynak yaptırmakta zaman zaman çekinirler. Herkes saçlarına zarar gelmesinden oldukça korkar, bu durumda saçların zarar görmemesi ve mikro kaynak saç zararlarının minimuma indirilmesi için saçlara doğru yerde ve doğru şekilde uygulama yapılması gerekir. Bunun yanı sıra saçlara yapılan kaynakların tamamen doğal insan saçından yapılması zararları minimuma indirir. Saçlarınızın yanması ya da çok fazla yıpranması nedeniyle saçlarınıza kaynak yaptırmak isteyebilirsiniz. Bu durumda saçların daha da zarar görmemesi için ve zararlarının etkisinin çok az olması için saçlarınıza minimum müdahale ile kaynak yapılmalıdır. Kaynağın doğal olması da minimum müdahaleye olanak sağlar.

Kaynak Saç Neden Kullanılır?

Kadınların çoğu genellikle saç dökülmesi yaşarlar. Erkeklere oranla daha az saç dökülmesi yaşasa da bu durumdan daha fazla etkilenirler. Yapılan araştırmalar sonucunda kesinleştirilmiştir ki kadınlarda ayda 300 tel kadar saç dökülür. Saçlarınıza kaynak uygulamaya karar verdiğiniz zaman uygulanan bu kaynaklar saçların dökülmesi muhtemel tellerine yapılır ve kaynağın çıkarılması zamanı geldiğinde de bu saç telleri kaynaklar ile birlikte düşerler. Böylelikle kaynak kullanımı ile dökülen saçlarınızın da dökülmesi ve düşmesi engellenir ve saçlar ancak kaynak çıktığı zaman düşerler. Kaynak saç yaptırmanın birçok çeşidi vardır ve bu çeşitlerin her biri saç şekline göre sık sık uygulanır.

Mikro Kaynak Saç Kullanımının Zararları Nelerdir?

Kısa olan saçları uzatmak ve seyrek olan saçları yoğunlaştırmak için kadınlar sık sık saçlarına kaynak yaptırırlar. Birçok çeşidi olan kaynak saçların, bazı çeşitleri zararlıdır. Bu çeşitler kullanımlarına ve takılmalarına göre farklılık gösterirler ve bu takılmalara göre saçların zarar görmesi de olası olur. Kaynak saçlar takılırken birçok malzeme kullanılır. Bu malzemelerin ana malzemesi olan takılacak saç, saçlarınıza daha fazla zarar vermemesi için doğal ve kaliteli olmalıdır. Eğer kullanılan saç kaliteli değilse kişide birçok deri hastalıklarına neden olur. Mikro kaynak saç taktırmada kullanılan ana malzeme kadar diğer malzemelerinde önemi büyüktür.

Kaynak Saç Nasıl Takılır?

Kaynak saç çeşitlerinden bazıları saçlara silikon malzemeler ile takılır. Bu silikon malzemeler saça yanlış takımı sonucunda saçlara ve saç derilerine oldukça zarar verirler. Diğer kaynak yöntemlerinden bazıları ise boncuk ve halka gibi malzemeler ile saçlara takılır. Tüm bu malzemelerin hepsinde uygulama yapılırken özen gösterilmelidir ve bu malzemeler kaliteli olmalıdır. Aksi taktirde kaynak saçlar takılırken ve çıkartılırken saçların dökülmesine neden olurlar ve hem saçlarınıza hem de saç derinize zarar verirler. Aynı zamanda ise tüm bu kaynak saçlar takılırken saçların doğru yönüne takılmalıdırlar aksi takdirde yanlış yöne takılan saçlar saçlara büyük bir ağırlık verir ve bu da saçların büyük oranda dökülmesine neden olur.

scroll to top