Close

Pilatesin apar topar egzersize başlatacak inanılmaz faydaları

Pilatesin vücuda faydaları

Pilates, faydaları saymakla bitmeyen, her derde deva ve yapması oldukça kolay bir spor. Herkesin öğrenip çeşitli uygulamalar yardımıyla evinde uygulayabileceği pilates, vücudun her bölgesini çalıştıran ve her konuda yararı olan muhteşem bir spor. 

Pilates kemik yoğunluğunda artışa sebep olur

Pilates, aynı ağırlık çalışmak gibi kemik yapısının güçlenmesinde etkili rol oynar. Aynen kaslarımız gibi kemiklerimizi güçlendirmek de önemlidir. Çeşitli germe ve direnç hareketlerine tepki veren kemiklerimizi güçlendirerek, özellikle yaşlılıkta ortaya çıkan iskelet sistemi sorunlarından kaçınabilirsiniz. Yayları ve direnç bantlarını kullanarak yapacağınız pilates kemik egzersizleri ile daha sağlıklı bir iskelet sistemine kavuşabilirsiniz.

Pilates kilo kaybederken en iyi arkadaşınızdır

Pilates, fazla kilolarla başı dertte olan herkesin yardımına koşuyor. Onlarca yöntem denediniz ve sıkıldınız mı? Bir de pilatesi deneyin. Kilo kaybetmek için bir insanın günde ortalama 500 kaloriden fazla yakması gerektiği düşünüldüğünde, pilates harika bir egzersizdir. Uyguladığınız programın ağırlığına göre dakikada 4 ile 7,5 kalori yakabildiğiniz pilates ile kilo vermeye başlayabilirsiniz. Üstelik kademeli olarak kilo vermenizi sağlayan pilates, vereceğiniz kiloları hızlıca geri almanıza engel olacaktır.

Pilates esnekliği arttırır

Pilates, içerdiği eğilme ve yatma hareketleri ile tüm vücudunuzu çalıştırır. Diğer birçok sporun aksine vücudun her parçasını çalıştıran pilates ile esnekliğinizi geri kazanabilir ve geliştirebilirsiniz.

Pilates vücudunuzu daha sıkı hale getirir

Sıkılaşmak her kadının istediği fakat bir türlü yapmak için çaba göstermediği ya da yapamadığı bir şeydir. Tam bu noktada pilates sıkılaşmak isteyen tüm kadınların yardımına koşuyor. Üst ve alt beden arasında bir denge oluşturarak diğer sporlardan ayrılan pilates ile sıkılaşmak işten bile değildir. Düzenli yapılacak pilates aktiviteleri ile tüm vücut çalıştırılır ve farklı kas gruplarının aktif hale gelmesi sağlanır.

Pilates vücudunuza şekil verir

Yaşınız ilerledikçe alınan kilolar ve eriyen kaslarla şekilsizleşen vücudunuz pilates ile eskisinden bile daha iyi olacak. Bir yandan kilo kaybetmenizi, bir yandan da sıkılaşmanızı sağlayan pilates, içerdiği germe ve esneklik egzersizleri ile hatlarınızı daha belirgin hale getirir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top