Close

Pilatese yeni soluk Reformer pilates

Reformer pilates nedir?

Reformer pilates normal pilatesin aksine bu iş için özel tasarlanmış bir aletle uygulanır. Vücudun esnemesini ve güçlenmesini sağlar. Bunun yanında kaybettiğiniz, vücudunuzda sıkışıp kalmış enerjiyi size geri kazandırır.

Reformer pilates nedir?

Reformer pilates ya da halk arasındaki adı ile aletli pilates kullanıcıların daha geniş çaplı egzersiz yapabilmesini sağlamak ve egzersiz hareketi sayısını arttırmak amacıyla doğmuştur. Özel bir pilates türü olan reformer pilates özellikle bu egzersiz türü için üretilmiş bir alet ve bir spor koçu yardımı ile yapılmaktadır. Reformer pilatesin normal pilatesten daha farklı faydaları da bulunmaktadır.

Reformer pilates faydaları nelerdir?


    • Her türde spor dalında olduğu gibi, reformer pilates de nefes alışınızı düzene sokmanıza yardımcı oluyor. Zaten reformer pilatesi uygularken aldığınız yavaş ve düzenli nefesler etkisini kısa zamanda hayatınızda gösteriyor.

    • Reformer pilates diğer adıyla aletli pilates için üzerinde çalıştığınız alet ve yaptığınız hareketler esnekliğinizi artırıyor. Bu da vücudunuzda bulunan bağ dokularınızı daha dirençli hale getirirken sizi spor sakatlanmalarından da koruyor.

    • Skolyoz hastalarının ya da masa başı çalışanların faydasına olan bir özellik olarak reformer pilates sırt ve bel ağrılarına adeta bir ağrı kesici özelliği sunuyor ve onları daha başlamadan yok etmenize yardımcı oluyor.

    • Başlangıçta fizik tedavi ve rehabilitasyon yöntemi olarak ortaya çıkmış olan reformer pilates duruş bozuklukları için bire bir. Eğer skolyoz hastasıysanız (omurgada yaşanan eğrilik) bu pilates çeşidinin sizin için en faydalı sporlardan birisi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Reformer pilates duruş bozukluğunda sağladığı bu düzeltmeyi stabilizasyon ve güç gerekliliği ile gerçekleştiriyor.

    • Güç gerekliliğinden bahsetmişken, reformer pilates spor dallarının sağladığı ve bazılarının ise sağlayamadığı pek çok faydayı beraberinde getiriyor. Bu faydalardan birisi de kaslarınızı güçlendirmesi. Bu sayede vücudunuzun kas dengesi yerine geliyor, bu da daha sağlıklı bir vücut anlamına geliyor. Yaklaşık on seansta bu güçlenme kendini belli ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top