Close

Rüyada yılan görmenin anlamları

Rüyada yılan nesnesi bireyin düşmanını sembolize eder. Bu yüzden de rüyada yılan görülmesi genel itibariyle hayırsız olarak nitelendirilir. Ancak her rüya tabirinde olduğu gibi; bu tip rüyalarda da nesnenin görülme şekline göre farklı tabirler türemiştir.

Rüyada yılan öldürmek

Rüyanızda yılanla boğuştuğunuzu görmek bir düşmanınızla kavga edeceğinize ve zarar göreceğinize işaret eder. Yılanı yenip öldürdüğünüzü görmek ise düşmanınızı yeneceğinize yorumlanır.

Rüyada yılanın ısırdığını görmek

Bu durum ise yılanın-yani düşmanınızın- sizi yeneceğine ,düşmanınız karşısında zor ve sıkıntılı duruma düşeceğinize delalettir.

Aynı zamanda bu durum, rüya görenin haram mal kazanacağına da işaret eder.

Rüyada yılan eti yemek

Rüyalarda yılanın kendisi, derisi , kanı ve eti tamamiyle düşmanı ve düşmanın mallarını sembolize eder. Dolayısıyla rüyada yılan eti görmek veya yılan yemek düşmandan gelecek mala delalettir.

Rüyada yılanla konuşmak

Rüyada yılanla konuşmak düşmanla barışılacağına işaret ederken; yılanın kötü söz söylemesi düşmandan maddi veya manevi zarar geleceğine delalettir.

Farklı boyutlarda yılan görmek

İri yılan görmek korkuya işarettir. Bazen aile içerisindeki düşmanı bazen ise kötü bir komşuyu sembolize eden bu iri yılana sahip olmak ise büyük bir saltanata sahip olmaya yorumlanır.

Siyah yılan güçlü düşmana ve ordu generallerine delalet iken, beyaz yılan ise güçsüz düşmana ve yüksek mertebelere yorumlanır. Bu ikisinden ayrı olarak yeşil yılan ise din düşmanı demektir.

Genel itibariyle rüyalarda yılan görmek düşmanla yaşanacak bir duruma yorumlanır. Kişi rüyadaki yılanla hangi durumdaysa, hayattaki düşmanla da aynı veya benzer durumdadır. Yine de bazı spesifik veya farklı rüyalar görülebilmektedir. Örneğin ağza yılan girmesi aile içindeki bireylerin düşmanlığına, ağızdan yılan çıkması söylenen kötü sözden dolayı zarar görmeye, sokaklarda yılanların gezmesi o bölgede harbin yaşanacağına, rüyada yılanın kişinin boynuna dolanması o kişinin dini görevlerini yerine getirmediğine, cinsel organının yılana dönüştüğünü görmek eşlerinin akrabalarından düşman kazanacağına, kıvrılmış bir yılan görmek ise karmaşık duygusal bağlara işarettir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top