Close

Saç Uzatırken Kullanılacak Yöntemler Nelerdir?

sac-uzatirken-kullanilacak-yontemler-nelerdir

sac-uzatirken-kullanilacak-yontemler-nelerdir

Saçların hızlı uzama konusu birçok bireyin dert ettiği bir konudur. Kadınlarda da erkeklerde de görülen bu sorunun birbirinde farklı yöntemleri bulunur. Uzmanlar tarafından da bilinen birçok yöntemi tercih etmek isteyenler dışında doğal yöntemler ile de saç uzatmak isteyen kişiler de mevcuttur.

Saç kadınlar için de erkekler için de önem taşıyan bir aksesuardır. Saçını kestirdikten sonra pişman olan kadınlar hemen saç nasıl uzatılır gibi soruların cevabını aramaya başlar. Genel olarak saça uygulanan bakım sonucunda saçınızdaki değişimleri sizler de görebilirsiniz. Saçın uzaması için bazı pratik noktalar bulunur. Örneğin saç bakım ürünlerinden oluşan bir grup malzeme ile düzenli olarak saçınıza bakım yapabilirsiniz. Düzenli şekilde yapılan bakımlar sonucunda saçlarınız hızlı şekilde uzar. Hızlı şekilde uzarken yaptığınız bakımlar doğal içerikli olduğundan dolayı da saçlarınızın güçlü olmasını sağlar. Hızlı saç uzatmak için birbirinden farklı yöntem bulunur, doğal yöntemler ile gidilecek olursa birbirinden farklı şekilde saç uzatma yöntemleri bulunmaktadır. Dolay olan hızlı saç uzatma seçeneklerine göz gezdirelim.

Hızlı Saç Uzatmak İçin Saç Derisi Masajı Yapın 

Saçlarınızı hafif şekilde nemlendirdikten hemen sonra ılık yağla saç derinize masajlar uygulayabilirsiniz. Ilık yağlı saç derisi masajında, doğal yağlar kullanmayı tercih ederken saç derisinin sağlığını artırabilir saçınızın hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Zeytin yağı, Hindistan cevizi yağı, badem yağı, jojoba yağı ve argan yağı yağların hepsi saç bakımı için uygundur. Ilık saç derisi masajının bilimsel olarak saçı hızlı uzattığı kanıtlanmıştır. Ilık saç derisi masajı kullanacak olduğunuz yağı bir kase sıcak suyun içerisinde ısıtmak ile başlamalıdır. Kaynar sıcaklıkta olmadığına emin olmak için kullanmadan önce yağınızı test etmenizde oldukça büyük önem bulunmaktadır. Saçınıza ve saç derinize zarar vermeyecek ısıda olmalı ki, saç bakımını yaptığınızda sizleri de rahatlatsın.

Hızlı Saç Uzatmak İçin Saç Derisi Masajı Yapın
Hızlı Saç Uzatmak İçin Saç Derisi Masajı Yapın

Parmak uçlarınızın yardımı ile dairesel ve yavaş hareketler uygulayarak saç derinize ılık olan yağ ile masaj yapabilirsiniz. Yapılan masaj süresi oldukça kısadır. Maksimum 5 dakika masaj yapmanız saç deriniz için faydalı olacaktır. Saç derisinden sonra saç uçlarına yavaş şekilde uygulayarak inebilirsiniz. Yağı tüm saçınıza sürdükten sonra yaklaşık 30 dakika saçınızda bekletmenizde fayda vardır. Bekleme aşaması bittikten sonra saçınızı yağdan arındırmak için güzelce köpüklemeniz gerekmektedir. Ilık su ile yapacağınız yağ masajını saçınızı yıkayacağınız gün, yıkamadan yarım saat önce yaparsanız eğer sürekli olarak saçınızı yıkamak zorunda kalmazsınız. Ilık su ile yapacağınız bakımdan sonra kendinize saç bakım rutini oluşturarak bu işi keyifli hale getirebilirsiniz. Birbirinden farklı rutinler için okumaya devam edebilirsiniz.

Saç Nasıl Uzatılır Diyorsanız Saç Maskesi Yapın

Bu rutinler içerisinde saçınıza saç bakım maskesi yapabilirsiniz. Yine aynı şekilde saç için faydalı olan yağların içindeki Hindistan cevizi yağından kullanarak saç maskenizi oluşturabilirsiniz. Bir bardak Hindistan cevizi yağının içerisine bir yemek kaşığı badem yağı, macadamia yağı ve jojoba yağı koyduktan sonra tüm yağları karıştırın. Karıştırdığınız yağları ıslak saçınıza uygulayın ve saçınızda 10 dakika bekletin. Ardından her zaman yıkadığınız şampuan ile yıkayın ve nemlendirin. 2 hafta içerisinde saçınızdaki değişimlere sizler de inanamayacaksınız.

Pirinç Suyunda Bulunan Vitaminler ile Hızlı Saç Uzatma

Pirinç suyunun hem cilt üzerinde hem de saç üzerinde büyük değiştirme etkisi bulunmaktadır. Pirinçleri suda beklettikten bir süre sonra cildinize uyguladığınızda teninizin rengini eşitleyecek bir özelliği vardır. Cildiniz için bu kadar önemli olan pirinç suyu saçınız için de önemlidir. Pirinç suyu içerisinde bulunan saçı besleyen E, K ve B6 vitamini ve proteinleri sayesinde saçınızın hızlı şekilde uzar. Yarım su bardağı pirinç ile iki bardak suyu karıştırıp on beş dakika boyunca pirinci su içerisinde bekletin. Beklettikten sonra pirinçleri süzün ve artık pirinç suyu saçınız için kullanıma hazır. Saç derisine masaj yaparak pirinç suyunu saçlarınıza yedirdikten sonra saçınızın suyu emmesini bekleyin. Her şey bittikten sonra ise saçınızı şampuanınız ile temizleyin. Düzenli kullanım halinde kısa sürede etki verecek olan pirinç suyunu denemekte fayda var. Pirinç suyu saçınızın sağlıklı, hızlı, güçlü uzaması için doğal yöntemlerden birisidir.

Yumuşak Bir Saç Uzatma Yöntemi: Aloe Vera Maskesi

Aloa vera bitkisinin faydaları saymakla bitmez. Bu bitkiyi isterseniz evde yetiştirebilir isterseniz de hazır bir şekilde kullanım formatında bulunan hazır maskeleri tercih edebilirsiniz. Hızlı saç uzatma denilince akla gelen yöntemlerden birisidir. Geceleri yatmadan önce saçınıza uygulayarak saçlarınızın güçlü ve parlak olmasını sağlarken hızlı olmasına da yardımcı olmuş olursunuz.

Zencefilin Faydalarından Hızlı Saç Uzatmak
Zencefilin Faydalarından Hızlı Saç Uzatmak

Zencefilin Faydalarından Hızlı Saç Uzatmak İçin de Yararlanın

Zencefil tüketmek sağlığınız için önem arz ederken zencefili maske olarak kullanmak da saçlarınızı hızlı şekilde uzatırken güçlendirmesine de sebep olur. Uygulanması kolay olan zencefil bakımında tek yapmanız gereken zencefili alıp yıkadıktan sonra soymak ve rendelemek olur. Rendelenmiş olan zencefili saç derinize masaj yaparak uygulayın. 30 dakika bekledikten sonra saçınızı temizleyebilirsiniz.

Hızlı Saç Uzatma İçin Hint Yağı
Hızlı Saç Uzatma İçin Hint Yağı

Hızlı Saç Uzatma İçin Hint Yağı Bakımını Uygulayın

Hint yağının saç üzerindeki etkisini bilmeyen yoktur. Saç maskesi yaparken Hint yağı kullanmak saçınızın hem sağlıklı hem de kısa sürede uzamasını sağlar. Bakıma Hint yağını saçınıza sürmekle başlayın ve saçınızda yağın akmasına izin verin. Tüm saçınıza Hint yağını uyguladıktan sonra bir saç bonesi ile sararak yağın içeride kalmasına sebep olun. Bir gece yağ ile yatın ve sabah saçınızı yıkayın, değişimi yavaş yavaş hissedeceksiniz.

Elma Sirkesi de Saç Uzatma
Elma Sirkesi de Saç Uzatma

Elma Sirkesi de Saç Uzatma Yöntemleri Arasında

Elma sirkesi saçınızın yağını, kirini ve tozunu çıkarmakta en etkili yöntemlerden biridir. 2 yemek kaşığı elma sirkesi içerisine 3 bardak su ekleyerek duşlarınızdan sonra saçınıza uygulayabilirsiniz. Doğal yöntemler ile saç bakımı yapmak birçok insanın tercih ettiği noktalardan biridir. Siz de doğal yöntemlere şans verebilir, değişimleri gözleriniz ile görebilirsiniz. Birbirinden farklı birçok yöntem sizler için hazırlanmıştır. Ama bu yöntemleri uygularken dikkat edilmesi gereken önemli konular bulunmaktadır.

  • Her duş sonrasında saçlarınızı kremlemek saçlarınızı besler ve daha sağlıklı uzamasını sağlar. Saçınızı hızlı uzatmak istiyorsanız bu faktörler oldukça önemlidir. Duşunuzu aldıktan sonra sağlarınızı soğuk su ile durulamak da saçlarınıza yapacağınız püf noktalardan birisidir.
  • Islak saçı havlu ile sararak saçınızın kurumasını beklenmemelidir. Havlu, ıslak saçta bekletildiğinde içerisinde kuruyan saçta genellikle saç dökülmeleri görülür.
  • Saçlarınızı her gece yatmadan önce taramanız ise saçınıza yapmış olacağınız bir diğer iyilikten birisidir.
  • Bunların hepsinin yanında bireylerin beslenme düzenlerine de dikkat etmesi gerekmektedir. Beslenme düzenine dikkat eden birey vücudunun ihtiyacı olan vitaminleri yiyeceklerden alarak karşılamaktadır. Proteini yüksek besinler tüketmek vücudunuzu iyi hissettirirken aynı zamanda saçlarınıza da iyi gelecektir. Sağlıklı uzayan saçlarınızda dökümle azalacaktır ve daha güçlü saçlara sahip olacaksınız.

Güçlü parlak ve canlı saçlara sahip olmak için birbirinden farklı saç uzatma adımlarını izleyebilir, farklı şeyler yaparak hızlı saç uzatabilirsiniz. Sağlıklı bir şekilde beslenmeniz saçınızın teline bile fayda sağlar. Beslenirken fazla yağlı yiyeceklerden, katkı maddeli gıdalardan uzak durmanız hem sağlığınız için hem de saçlarınız için önem taşır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top