Close

Şenay Lambaoğlu: “Nabzı atan kimse müziğe hayır diyemez”

SENAY_LAMBAOGLU-1

Şarkıcı ve söz yazarı Şenay Lambaoğlu eniyikadin.com’da Yaren Akay’a özel açıklamalarda bulundu. Lambaoğlu yeni çıkan “Böyle olmasını istemezdim” projesinin hikayesini anlattı. 

Eniyikadin.com/ ÖZEL HABER

Yaren Akay

İşte Şenay Lambaoğlu röportajından satır başları;

“Böyle Olmasını İstemezdim” isimli projenizin çıkış hikayesini paylaşabilir misiniz?

Son çalışmam “ Böyle Olmasını İstemezdim” söz ve müziğini benim yaptığım, düzenlemesini ise Alper Gemici’ye ait olan son derece melankolik ve hüzünlü bir şarkı. Sonbaharın tüm renklerini şarkının içinde canlandırdığımı düşünüyorum.

İstanbul Strings de bu şarkıma konuk oldu ve son olarak Pieter Snapper mix ve mastering ile son dokunuşları yaptı. Tüm bu süreç benim için çok heyecanlı geçti.

Şenay Lambaoğlu - Böyle Olmasını İstemezdim

Şarkı yazarı olmak beraberinde bir ilhamı barındırır. Beslenme kaynaklarınızı dinlemek isteriz sizden?

Hayatın içinde kalbimizin attığını hissettiren tüm duygular, tüm hikayeler ve yaşanmışlıklar şarkılarımın temel taşlarını oluşturuyor. İçinde ben olsaydım nasıl üzülürdüm, nasıl sevinirdim, nasıl öfkelenirdim diye düşünüyorum bazen.

Şarkılarım böyle çıkıyor biraz da.Temel bir başlık atsak bir ayrılık hikayesi evet. Fakat bizi birbirimizden ayıran yaşayış şeklimiz. Herkesin vedası başka, özlemi başka, kahkahası başka.

Bir sanat icra ediyorsunuz. Bu sanatın bir sırrı varsa, bunu paylaşabilir misiniz?

Bazen şöyle düşünüyorum. Beni yanındakinden ayıran ne? Farklı kılan ne?İnsanlar beni neden dinlesin ya da sevsin? Bu noktada Şenay gibi olmalı diyorum. Böyle olduğunda samimi şeyler çıkıyor. Kendi rengimi, sözümü, kokumu bıraktığım işler beni özel kılacaktır diye düşünüyorum. Tabii ki çok düşünüp, emek harcayıp, güzel şeyler üretmek temel amacım.

Şenay Lambaoğlu

Başarı için nasıl farklılaşılmalı? Siz çalışmalarınızda farklılaşmaya gittiniz mi hiç yoksa en iyi olduğunuz alanı daha kuvvetli hale mi getirmeye çalıştınız?

Demin de anlatmaya çalıştığım gibi; her yeni projede yeni bir yanımı gösterme ve tekrara düşmeme konusunda hassasiyet gösteriyorum. Değişim hayatın vazgeçilmezi ve ben de değişiyorum, gelişiyorum. Müziğim de tüm bu değişimden etkileniyor. Kuvvetli olduğumuz alanları korumaya çalışmak bizi tekrara düşürür ve bu da en korktuğum şeydir. O kadar sağlamcı hiç olmadım:)

Başarı için risk almaya hazır olmak gerekir.

Telefon listenizdeki şarkılarda en sık ne çalar?

Mehmet Güreli- Kimse Bilmez

MFÖ- Yalnızlık Ömür Boyu

Dinleyicilerle sizi ortak noktada buluşturan bir duyguyu paylaşmanızı istesek bu hangisi olur?

Aşk 

Hiç kal geldiği, yetti artık dediğiniz oldu mu?

Olmaz mı:) insanız sonuçta, düşüyoruz bazen.

Şarkıya uzak bir insan var mıdır bilmiyorum fakat böyle bir insan varsa siz onu nasıl müziğe davet ederdiniz?

Müzik benim için ritim demek. Nabzı atan hiçbir insan müziğe hayır diyemez. Ritim kalp atışımızda, ta içerde. Güzel zamanları hatırlatan bir şarkı eşliğinde kendini müziğe bırakıp ritim tutmasını isterdim. Gerisi gelir.

https://www.youtube.com/watch?v=9ixA0vylJjs&feature=youtu.be
Şenay Lambaoğlu – Böyle Olmasını İstemezdim

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top