Close

Merve Sevi: Ünlü Olmak İçin Oyunculuk Yapılmaz – YILBAŞI ÖZEL

 

2019’un son gününde, yeni yıl öncesi eniyikadin.com’da yılbaşı özel röportajı için başarılı ve güzel oyuncu Merve Sevi’yi ağırladık. eniyikadin.com’dan Besey Melis Demirtaş’a konuşan Merve Sevi hakkında merak edilenleri yanıtladı.

İşte Merve Sevi’nin sözlerinden satır başları;

eniyikadin.com/ ÖZEL HABER
Besey Melis Demirtaş

“YETENEK OLMADAN EĞİTİMİN BİR ANLAMI YOK.”

Oyunculuk mesleğini nasıl tercih ettiniz, özel bir sebebi var mıydı veya doğuştan gelen bir yetenek olarak nitelendirebilir misiniz?

Tabi ki yetenek olmadan eğitimin de bir anlamı yok. Çocukluktan gelen bir içgüdüsel durumu iyi geliştirdiğimi düşünüyorum. 

Oyunculuk hayatınızda yaşadığınız en spesifik ve en komik anınız bizimle paylaşır mısınız? 

Bu soruya uyumak ile ilgili yanıt verebilirim sanırım. Uyku benim hayatımda önemli bir yer tutar. Yıllar önce sette kayıt sırasında uyuyakalmıştım. (gülüyor)

İlk hayran kitlenizi öğrendiğinizde neler hissettiniz ve nasıl tepkiler aldınız?

Hayran demeyelim de sevenler diyelim daha samimi geliyor bana bu tanım… Televizyona çıkıyoruz diye insanların bize hayran olduğunu düşünmüyorum. Onlar bizim karakterimizi, duruşumuzu seviyorlar. Ben yıllardır aynı noktada bu sevgiyi koruyorum ve bu muazzam bir duygu, iyi ki varlar. 

“KIRMIZI ÇİZGİLERİM ÇOK FAZLA”

Oyunculuğun size kattığı en büyük tecrübe nedir?

Disiplin. Çok küçük yaşta başlamış olmanın verdiği bir sorumluluk ve sınırlar, soğuk değil ama kırmızı çizgilerim çok fazla… İşimi yaparken başka bir şey düşünmek, şahsi konular ve problemler benim için önemsiz olur ki bence meslek ayırt etmeksizin bu şekilde çalışılmalıdır. Başka türlü başarı söz konusu olamaz. 

Oyunculuk dışında bir meslek icra edecek olsanız hangi mesleği tercih ederdiniz? Neden? 

Oyunculuk dışında bir meslek yapmayı hiç düşünmedim.

“ÜNLÜ OLMAK İÇİN OYUNCULUK YAPILMAZ. “

Meslektaşlarınıza ve ya adaylara bir tavsiyede bulunacak olsanız neler söylerdiniz? 

Doğru karar vermeleri lazım, ne istedikleri konusunda emin olmaları gerekiyor. Sadece ünlü olmak için oyunculuk yapılmaz. İşinizi iyi yaptığınız için ünlü olursunuz, bunu iyice kavramak lazım. Herkesin her söylediğine kulak asmamak, kendi yolunda ilerlemek doğruları görmelerini sağlayacaktır.

“TV’DE FAVORİ DİZİM MUCİZE DOKTOR”

Günümüz yapımları hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşabilir misiniz? 

Televizyonda çok güzel işler olmasının yanı sıra çok kolay harcanan işlerde var. Favorim şuan ‘Mucize Doktor’… Bu aralar çıkarılmış çok iyi bir iş. Sinemada güzel filmler var ve sektörün hareketli kalması açısından hep üretiyoruz, bu güzel bir şey. 

Yakın zamanda gündeme gelen Can Yaman’ın “Başrol çiftlerinin libidosunun yüksek olması lazım. Ben hep şunu söylerim, oyuncular ikiye ayrılıyor; libidosu yüksek olanlar ve libidosu olmayanlar. Seyirciye bunlar gerçekten sevişiyor mu diye sordurtmazsanız o iş tutmaz.” Yorumu hakkındaki düşünceleriniz neler? 

Talihsiz açıklamalar olmuş, yazık. 

Bildiğimiz üzere tiyatro bölümü mezunusunuz. Kamera ve sahne oyunculuğu arasında bulunan belirli farkların, hayatınızdaki artı ve eksi yönleri neler oldu? 

Bu ikisi bambaşka şeyler ama işinizi yaparken enerjiniz ve heyecanınız aynı olmalı. İşe verilen değer kazanılan parayla değerlendirilmemeli. Hem tiyatro hem televizyon, sinema çok kıymetliler benim için. İşini hakkıyla yapan herkese saygım sonsuz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top