Close

Son yılların en popüler Türk komedi filmleri

Komedi filmleri ülkemizde oldukça rağbet gören bir tür. Lakin bu türün iyileri de mevcut kötüleri de. Ülkemizin son zamanlarda vizyona giren birçok komedi filmi var. Tabi bazıları, bazılarından daha iyi ve popüler. İşte bunlardan birkaçı.

1) Yol Arkadaşım

 Senaryosunu İbrahim Büyükak’ın yönetmenliğini ise Bedran Güzel’in üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Oğuzhan Koç, İbrahim Büyükak, Aslı Bekiroğlu, Eda Ece, Emre Kınay yer alıyor.
Filmin konusu ise Onur adındaki bir ilaç mümessilinin kurban bayramına 3 gün kala çıktığı yolculuğunu işliyor. Onur yola bir ilaç sunumunu başarılı bir şekilde yapıp, kız arkadaşının ailesi ile tanışmak için çıkmıştır. Plan bu şekildedir de işten kovulması ve  parasının azlığı nedeniyle telefonuna yüklediği bir uygulama ile ( Yol Arkadaşım ) tanıştığı Şeref ile arabasını paylaşmak zorunda kalması planını sekteye uğratacaktır. Şeref’i arabasına aldığında birkaç saatlik yolun ona birkaç güne tekabül edeceği hiç aklına gelmemiştir. Tabi yol boyunca yaşayacakları ona birçok şeyi de sorgulatacaktır özellikle de aşkı. 2017 yapımı komedi filmi oldukça iyi gişe sağlamıştır. 

2) Arif v 216 

  • Bir nevi devam filmi sayılan Arif v 216’dan önce Gora ve Arog filmi çekilmiştir. Bu komedi filminin konusu; Arif’in dünyadaki yaşantısına, 216’ın insan olmak ve bir insan gibi yaşamak için dahil olmasıyla hareketlilik gelecektir. 216 ne kadar sade, insanî bir hayat istese de bu onun için o kadar da kolay olmayacaktır. Özellikle de aşık olması ve de zengin bir işadamının onun robot olduğunu anlaması işleri karıştıracaktır. Arif’in de yine durumu toparlaması  ve bir robotun seri üretimi ile değişen geleceği kurtarması gerekmektedir. 2018’de vizyona giren bu komedi filminin oyuncu kadrosunda; Cem Yılmaz, Ozan Güven, Seda Bakan, Farah Zeynep Abdullah, Can Yılmaz, Zafer Algöz, Mert Fırat, Çağlar Çorumlu, Özkan Uğur yer almaktadır. 

3) Aile Arasında

  • Fikret ve Solmaz aynı kaderi paylaşan birbirinden bağımsız iki kişidir. Tesadüf ya da kader onları bir araya getirmiştir. Bu tesadüfi bir araya gelmenin üstüne Solmaz’ın kızı Zeynep evlenmeye karar verirse ve eş adayı Adanalı bir ailenin oğlu ise eğlence baş gösterir. Aile arasında vaatleri ile başlayan merasimler pek aile arasında kalmayıp büyür de büyür. Gülse Birsel’in kaleme aldığı komedi filminin oyuncu kadrosunda; Demet Evgar,Engin Günaydın, Ayta Sözeri, Su kutlu, Derya Karadaş, Erdal Özyağcılar, Devrim Yakut yer alıyor. 

4) Ailecek Şaşkınız

  • Ekranların ve beyazperdenin sevilen ikilisi Murat Cemcir ve Ahmet Kural’ın başrollerini paylaştığı komedi filminin konusu, babasının emekliliği ardından inşaat şirketinin başına geçen Ferhat ve hem yakın arkadaşı hem de şirkette sağ kolu olan Gökhan’ın başlarına açtıkları sorunları ve oluşturmaya çalıştıkları çözüm yollarının eğlenceli durumlarını işliyor bu komedi filmi. Yakışıklı, zengin ve de şımarık  başrolümüz Ferhat, Elif adında bir komiser ile tanışır ve ona aşık olursa ne olur sorusunun cevabı olan komedi filminde Murat Cemcir ve Ahmet Kural’a Saadet Işıl Aksoy, Cengiz Bozkurt, Çağlar Ertuğrul, Bihter Özdemir, Günay Karacaoğlu, Mustafa Alabora, Güven Murat Akpınar eşlik ediyor. 

5) Cici Babam

  • Güldür Güldür Show ekibinin başarılı oyuncularının yer aldığı bu komedi filminde Gaziantep’li geleneksel bir ailenin cici babayla imtihanını seyrediyoruz. Görmeye hiç alışık olmadıkları marjinal bir tip onların cici baba adayı olursa 3 kardeş bu durumu kabullenmeyeceklerdir. Onur Buldu, Mahir İpek, Yasemin Conka, Onur Atilla, Derya Karadaş, Meltem Yılmazkaya ve birçok Bkm oyuncusu bu filmde yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top