Close

Vücudunuzda az bildiğiniz 7 erojen bölge

Erojen bölgeler cinsel haz uyandıran bölgelere verilen genel addır. Bazı bölgeler vardır ki dokunulduğu anda sevişme dürtüsü uyandırır. Erojen bölgeler hem kadınlarda hem de erkeklerde vardır. Farklılık gösterse de erojen bölgeler hem erkeklerde hem de kadınlarda cinsel haz uyandırıyor.

  • Kulak

Erojen bölgelerden biri kulaklardır. Erkeklerin ve kadınların büyük çoğunluğu kulaklara fısıldanmasından hoşlanırlar. Çiftler partnerlerinin nefesini kulaklarında hissetmenin kendilerine çok büyük haz verdiğini belirtiyorlar. Fakat işin sırrı yumuşak davranmakta. Aksi halde karşı taraf tahrik değil rahatsız oluyor.

  • Boyun

Boyun bölgesi hem erkeklerin hem de kadınların erojen bölgelerinden biridir. Bu sebeple gerek kadınlar gerekse erkekler boyunlarının öpülmesi, okşanması, yalanmasından hoşlanıyorlar. Kadınlar için boyuna ufak dokunuşlar ön sevişme başlangıcıdır. Kadınlar boyun temasının ve boyun masajının ön sevişmenin başlangıç noktası olduğunu söylüyor. Erkekler de kadınlar gibi boyunlarına temas edilmesi ve masaj yapılmasının cinsel arzuyu arttırdığı kanaatindeler.

  • Ağız

Ağız en önemli erojen bölgelerden biridir. Öpüşmek ön sevişme için ilk şart da diyebiliriz. Ama şu unutulmamalıdır ki erkekler dudaklar ve öpüşme konusunda kadınlara oranla biraz daha şiddetten hoşlanıyor. Kadınlar masumane öpücükleri tercih ederken, erkekler kadının öpüşürken dudaklarını sıkıştırmasından ya da ısırmasından zevk alırlar.

  • Göğüsler

Kadınlar için en erojen bölge göğüslerdir. Göğüsler kadınların zevk almasına ve cinsel doyuma ulaşmasına yardımcı olur. Erkeklerin çoğu göğüslerin kadınların erojen bölgelerinden biri olduğunu bilir. Ama bazıları bu konuda bazı yanlışlar yapabiliyor. Örneğin kadınların çoğu göğüslerinin okşanmasından çok fazla tahrik olmuyorlar. Kadınlar, erkeğin eliyle göğüslerini okşaması yerine dudakla, dil ya da cinsel organlarıyla göğüslerine dokunulmasından zevk duyduğunu söylüyorlar.

  • Kalça

Kadınların diğer önemli erojen bölgelerinden biri kalçalardır. Kadınlar, popolarının okşanmasından, öpülmesinden, hafifçe vurulmasından ve partnerlerinin parmaklarının popo çizgisi boyunca gezinmesinden hoşlanır. Fakat bazı kadınlar anüslerinin ellenmesinden zevk alırken, bazıları bunu tiksindirici buluyor. Bunu deneyerek veya konuşarak çözümleyebilirsiniz.

Erkekler de en az kadınlar kadar popolarının okşanmasından, öpülmesinden, ısırılmasından zevk alıyor. Ama erkekler bu konuda kadınlardan daha hassastır. Penis ile anüs arasındaki bölge son derece duyarlı olduğundan en ufak bir darbe bile çok büyük ağrıya neden olabilir. O yüzden bu bölgelere dokunmadan önce kesinlikle partnerinizin fikrini almalısınız.

  • Bacak

Erojen bölgelerden bir diğeri de bacaklardır. Baldırların iç taraflarının okşanması birçok kişiye erotik gelmektedir. Kadınlar baldırlarının okşanmasından aşırı derecede haz duyarlar. Erkekler de en az kadınlar kadar baldırlarının içinin okşanmasından tahrik oluyorlar.

  • Ayak

Bazı kadınlar, erkeklerin ayaklarını öpmesini, parmaklarını yalayıp emmesini tahrik edici bulurken kimileri bunu çok pornografik ve iğrenç buluyor. Aynı durum erkekler için de geçerli. Ayakların erojen bölge kabul edilme durumu diğerlerine göre biraz daha geri planda kalıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top