Close

1 Yaş Doğum Günü Konsepti Fikirleri

1 yaş doğum günü ebeveynlerin en çok heyecanlandıran doğum günüdür. Bebeklerinin büyüdüğünü görmek ve onlara birbirinden eğlenceli konseptler hazırlamak oldukça mutluluk vericidir. Son yıllarda doğum günleri birbirinden farklı ve eğlenceli hallerde hazırlanmaktadır. Yapılan fotoğraf çekimleri ve bu çekimlerin ömür boyu hatıra kalacak olması bir yaş konseptini daha da özel kılar. 1 yaş doğum günü konsepti; bebeğin doğduğu aya ve cinsiyetine göre değişkenlik gösterir. Bebeğiniz yaz mevsiminde doğduysa açık havada bir konsept hazırlayabilirsiniz. Kışın doğan bebekler için de birbirinden eğlenceli cafe ve restoranlar bulunur.

Kız Bebekler İçin Bir Yaş Konsepti

Kız bebekler için genellikle 1 yaş konseptlerinde soft renkler son dönemde modadır. Eper bebeğiniz bahar ayında doğduysa pembe, lila gibi renkleri konseptte kullanabilirsiniz. Tek bir konsepte bağlı kalınacağı gibi birkaç konseptin karışımı bir parti de hazırlayabilirsiniz. Eğer bir parti konsepti yapan yer ile anlaşmayı düşünüyorsanız istediğiniz tarzı söyleyerek gerisini onlara bırakabilirsiniz. Ancak kendiniz bir hazırlık yapacaksanız bazı konseptler şunlardır:

  • Flamingolu Doğum Günü Konsepti: Son yılların en çok tercih edilen doğum günü konsepti olan flamingolu doğum günü konsepti oldukça eğlencelidir. Bebeklerin en çok dikkatini çeken renkler olan pembe, sarı gibi renkler yoğunlukta kullanılır. Genellikle yaz aylarında ve bahar aylarında tercih edilir.
  • Mickey Mouseli Doğum Günü Konsepti: Bu konsept hiçbir zaman modası geçmeyen geçmişte olduğu gibi bugünde kullanılan bir konsepttir. Mickey Mouse karakterinden esinlenilerek hazırlanmıştır. Hem kız bebeklerde hem de erkek bebeklerde rahatlıkla kullanılabilir. Kırmızı ve siyah renkler ağırlıkta kullanılan keskin renklerin olduğu bir doğum günü konseptidir.
  • Prenses Doğum Günü Konsepti: Son yıllarda en çok kullanılan konseptlerden birisidir. Anneler bu konsepti çok severek doğum günlerinde kullanırlar. Genellikle pembe ve beyaz renkler yoğunlukla kullanılır. Kız bebekler için ideal konseptlerden birisidir. 
  • Çiçekli Doğum Günü Konsepti: Birbirinden farklı çiçeklerin kullanılarak hazırlandığı hem sade hem de gösterişli olan doğum günü konseptidir. Eğer canlı çiçek kullanırsanız çiçekleri kurutarak ilk yaş doğum günü hatırası olarak kullanabilirsiniz. 

Erkek Bebek Doğum Günü Konsepti

  • Prens Temalı Doğum Günü Konsepti: Klasik konseptlerden birisidir. Mavi ve beyaz renklerin hakim olduğu bu konsepte değişiklik katmak için kral tacı gibi görsellerden yararlanabilirsiniz.
  • Denizci Temalı Doğum Günü Konsepti: Erkek bebekler için ideal konseptlerden birisidir. Eğer bir sahil şehrinde yaşıyorsanız oldukça uyumlu bir konsept olacaktır. Balıkçı ağı, deniz yıldızı gibi figürler konsepte kullanılan figürlerdir.
  • Siyah – Beyaz Renkte Doğum Günü Konsepti: Bu konsept klasik tarzı seven ebeveynlerin sıklıkla kullandığı konseptlerden birisidir. Hem kız bebek hem de erkek bebekler için rahatlıkla kullanılabilir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top