Close

BB Krem ve BB Krem Rehberi

BB Krem ve BB Krem Rehberi

 

BB krem nedir sorusu kozmetik sektöründeki binlerce ürün arasından arasından BB kremlerin farkını ortaya koymmak için sıklıkla sorulmaktadır.BB krem ciltte bulunan lekeleri, kızarıkları ve gözaltı morlukları gibi diğer kusurların kapatılmasında kullanılan bir üründür. BB kremler kullanım bakımından hafiftir ve cildi nemlendirmektedir. BB kremler doğal bir görünüm kazandırır ve yüzünüzde tabakalaşmış, katmanlı bir duruş sergilememektedir. Cilt renginize göre farklı tonlarda bulunan BB kremlerin kullanım kolaylığı ve pratikliği açısından da tercih edilmektedir.

Kısacası BB krem renk eşitleyicisinin, fondötenin ve güneş kreminin tek bir ürünle birleşimidir. BB kremler fondötenden daha hafiftir. Fondötenlerin tek bir görevi vardır. Kullanım amacı tek yönlüdür, sadece ciltteki kusurların kapatılmasını sağlamaktadır. Fondöten kullanmadan önce cildinizi nemlendirmeniz gerekmektedir fakat BB krem karma formu ile size bütün özellikli işlevleri sunmaktadır. Ayrıca BB kremler ince tabakası ile yaz aylarında özellikle güneşten koruyucu formuyla cildinizi zararlı ışıklardan koruyacak ve hafif bir ten makyaj görünümünü size kazandıracaktır.

BB Kremi̇n Özelli̇kleri̇ Nelerdi̇r?

  • BB kremler öncelikle cildin nem ihtiyacını karşılamaktadır ve cildi nemlendirerek beslemektedir.
  • BB kremler cildinizde doğal bir görünüm sağlayacaktır.
  • BB kremler cildinizdeki kusurların kapanmasına yardımcı olmaktadır.
  • Makyaj altı özelliği bulunan BB kremler yüzünüzdeki pürüzlerin ve çizgilerin de keskinliğini azaltacaktır.
  • BB kremler yüzünüzdeki ton farkını eşitleyecektir.
  • Tercihinize göre bazı BB kremler UVA ve UVB ışınlarından cildi korumaktadır.
BB Krem Her Zaman Tek Başına Yeterli̇ Mi̇di̇r
BB Krem Her Zaman Tek Başına Yeterli̇ Mi̇di̇r

BB Krem Her Zaman Tek Başına Yeterli̇ Mi̇di̇r?

BB krem genellikle tek başına yeterli bir üründür fakat cildinizde herhangi bir sağlık sorunu varsa cildinizdeki kusurları kapatmaya tek başına yeterli olmayabilir. BB krem özel formu ile bir bakım kremidir. BB kremler cildinizi nemlendirecek ve cildinize fayda sağlayacaktır. Günlük kullanımda daha fazla tercih edilen BB kremler gün içinde size doğal bir görünüm sağlayacaktır ve cildinize canlılık katacaktır.

Bb Kremi̇n Yararları
Bb Kremi̇n YararlarıBb Kremi̇n YararlarıBb Kremi̇n YararlarıBb Kremi̇n YararlarıBb Kremi̇n YararlarıBb Kremi̇n YararlarıBb Kremi̇n YararlarıBb Kremi̇n YararlarıBb Kremi̇n YararlarıBb Kremi̇n YararlarıBb Kremi̇n Yararları

Bb Kremi̇n Yararları

BB krem öncelikle cildi beslediği için bireyde rahatlatıcı bir etki yaratmaktadır. BB krem kullanılan bir cilt nefes almaktadır. BB krem kullanılan bir ciltte tamamen gözenekler kapanmamaktadır, cilt hava ile temastadır.

BB krem yoğun olmayan formu ile cildinizdeki tonları eşitlerken içeriğinde kullanılan ürün bileşim formları ile vücudunuzda daha sağlıklı bir etki yaratacaktır. Birçok kimyasal birleşimi ürünlerden ziyade BB kremler içerik açısından daha saf ve kullanışlıdır.

BB krem cildi iyi beslediği için ciltte tortulaşma yapmamaktadır. Cilt BB kremi emerek kendini yenilerken hem kusurları gizleyecek hem de cildi besleyerek gözeneklerin nefes almasına yardımcı olacaktır.

BB kremlerin çoğunun içeriğinde güneşe karşı koruma bileşenleri bulunmaktadır. Makyaj altına sürülen BB kremler ayrıca sizi zararlı güneş ışınlarından da korumaktadır. Güneş ışıklarına karşı destekleyici rolde bulunan BB kremler size ekonomik bir yol çizecek hem de kullanım kolaylığı ve pratikliği ile hayatınızı kolaylaştıracaktır.

BB Krem Seçi̇mi̇nde Nelere Di̇kkat Edi̇lmeli̇di̇r
BB Krem Seçi̇mi̇nde Nelere Di̇kkat Edi̇lmeli̇di̇r

BB Krem Seçi̇mi̇nde Nelere Di̇kkat Edi̇lmeli̇di̇r?

BB krem seçiminde öncelikle cildinizi iyi tanımalısınız. Bazı ciltler kuru, bazı ciltlerin yağlı bir formu bulunmaktadır. Cildiniz kuru yapıda ise nemlendirici etkisi yüksek olan BB kremi tercih etmelisiniz. Aksine cildiniz yağlı yapıda ise daha çok cildinizi kurutacak, mat BB kremler tercih etmelisiniz.

BB krem alırken cildinizde eğer bir sorun veya kalıcı lekeler varsa bunları göz önünde bulundurmalısınız. Bazı cilt problemlerine karşı BB kremler cilt sorunlarınızı yeterli miktarda kapatamazlar.

BB krem alırken dikkat edeceğiniz diğer bir nokta ise BB krem seçiminizde ve BB kremin tonudur. BB kremi ilk defa alacaksanız ve ilk defa kullanıyor iseniz mutlaka yüzünüzde deneyerek almalısınız. Makyajsız ve temiz bir yüzde denenerek alınan BB kremleri her zaman daha sağlıklı sonuçlar verecektir. Yüzünüzde denemeden önce elinizde alerjik bir reaksiyon olup olmadığı öncelikle test edilmelidir ve bu adım unutulmamalıdır. Son olarak BB kremin cildinizde gösterdiği etki ve cildinizdeki uyumu ile tercihinizi yapabilirsiniz.

BB Krem Ci̇lde Nasıl Uygulanır?

BB krem seçimi cilt tipine ve cilt tonuna uygun seçildikten sonraki adımda BB kremini cilde doğru uygulama adımları ile uygulamalısınız. Peki BB krem nasıl kullanılır?

Öncelikle BB kremi cilde uygulanırken cildiniz temiz ve kuru olmalıdır. Temiz cilde uygulanan BB kremi cildinizde daha sağlıklı ve daha temiz bir görünüm ile kendisini ortaya çıkaracaktır. Özellikle yağlı ciltlerin bu adıma dikkat etmesi gerekmektedir.

Yüz temizliği yapıldıktan sonra isteğe bağlı olarak BB kreminden önce, cilt yapınıza uygun ince bir tabaka makyaj bazı veya nemlendiriciyi cildinize sürebilirsiniz. BB kremin ne kadar nemlendirici etkisi olursa olsun bu adım makyajınızı daha doğal bir görünüme taşıyacaktır.

BB krem daha sonra makyaj süngeri yada ucu geniş bir makyaj fırçası yardımı ile cilde uygulanmaya hazırdır. Önce cildinizde cildinizde kapatmak istediğiniz yerlere ince bir tabaka uygulandıktan sonra tüm cildinize BB kremini yedirebilirsiniz. BB kreminin kremimsi ve yumuşak dokusu ile BB kremini cildinize kolayca uygulayabilirsiniz.

Ci̇ldi̇ni̇ze Göre BB Kremi̇ Seçi̇mi̇

Kuru Ci̇ltler İçi̇n BB Krem

Kuru ciltler için BB krem tercih ederken BB kremin nemlendirici oranına dikkat edilmelidir. Nemlendirici özelliğini yoğun barındıran BB kremleri kuru ciltler için kullanıma uygun olacaktır.

Yağlı Ci̇ltler İçi̇n BB Krem

Yağlı ciltler için BB kremi tercih ederken BB kreminin nemlendirici yoğunluk oranına dikkat edilmelidir. Yağlı bir cilde sahip olan bireyler, daha mat ve içerisinde yağ oranı bulunmayan ve nemlendirici etkisi normal formda olan veya normal formun altında bulunan BB kremini tercih etmelidir.

Hassas Ci̇ltler İçi̇n BB Krem

Hassas ciltler için BB kremi tercih ederken BB kreminin yoğunluğuna dikkat edilmelidir. BB kremi yapısı bakımından gözenekleri tam kapatmaz ve cilt hava alır fakat hassas ciltler BB krem seçerken daha az yoğunlukta ve mümkünse güneş ışıklarına karşı koruma etkili BB kremleri tercih etmelidir.

Karma Ci̇lt İçi̇n BB Kremi̇

Karma ciltler için BB kremi seçilirken cilt tipine göre BB kreminin tercih edilmesi uygun olacaktır. BB kremi içerdiği nemlendirici etkisi ile ciltteki yağlanmayı ve parlamayı önleyecektir.

Si̇vi̇lceli̇ Ci̇ltler İçi̇n BB Krem

Sivilceli ciltler için BB kremi seçilirken yağ oranına dikkat edilmelidir. Yağ oranı düşük BB kremi sivilceli ciltler için kullanıma uygundur. BB kreminin içerisine bulunduğu kapatıcı özelliği cildinizdeki sivilce izlerinin kapanmasına da yardımcı olacaktır.

BB Krem Kullanırken Di̇kkat Edi̇lmesi̇ Gereken Noktalar

BB krem kullanırken, BB krem formundaki nemlendirici etkisi cildiniz için yeterli olmayacaktır. Gün içinde BB kremini gün içinde kullandıktan sonra yüzünüzü temizleyip cildinizi nemlendirmelisiniz. BB kremin tedavi edici bir özelliği yoktur. BB kremi cildinizdeki gözeneklerin hava almasına imkan verse de BB kreminin makyaj malzemesi ürünü olduğu kesinlikle unutulmamalıdır. Gün içerisinde tek başına bile BB krem kullansanız özellikle yatmadan önce cildiniz temiz olmalıdır ve nemlendirilmelidir.

CC Krem Nedi̇r?

CC krem nedir, CC krem ne işe yarar gibi sorular BB ve CC kremin farklarını merak edenler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. ciltteki ton farkını dengeleyen bir üründür. CC krem ton farkını dengelerken ciltteki sivilce izlerini, sivilce kızarıklıkarını ve ciltteki herhangi diğer kusurları örtmektedir. CC kremler ciltteki renk dengesini sağlarken aynı zamanda cildi nemlendirmektedir.

CCKremi̇ Ki̇m Kullanır?

CC kremi gün içerisinde makyaj yapmak istemiyorsanız tercih edebilirsiniz. CC krem gün içerisinde makyaj yapmasanız dahi cildinizdeki kızarıkları engelleyecek ve cildinizde renk tonunu dengeleyecektir.

CC kremi gün içerisinde cildiniz nemli tutmak isteyen bireyler kullanabilir. CC kremi kuru ciltler, karma ciltler ve normal ciltli bireyler tercih edebilir.

CC kremi yazın fondöten veya kapatıcı kullanmak istemeyen bireyler tercih edebilir. CC krem daha hafif ve cilde nefes aldıran yapısı ile yaz aylarında kullanım için daha çok tercih edilmektedir.

CC kremi ayrıca tatilde makyaj yapmak istemeyen fakat tatilde olası kızarıklıkları ve güneş etkisi ile yanan yerlerdeki renk eşitsizliğini veya ton farkını gidermek isteyen bireyler tercih edebilir.

BB Krem Ve CC Krem Arasindaki̇ Farklar

BB krem ve CC krem aynı forma ve ciltte aynı etkiye sahip değildir. BB ve CC krem farkını ortaya koyan en belirgin fark kapatıcı formudur. BB kremler daha yoğundur ve kapatıcı özelliğe sahiptir.

Diğer bir fark ise CC kremlerin temel amacı renk tonunu ve kızarıkları gizlemektedir. BB kremler tüm yüze etkilidir ve fondötene daha yakın formdadır. Cildinizde çok fazla leke bulunuyorsa ve cildinizde gün içerisinde kızarıklık sorunu yaşıyorsanız CC kremi sizin için daha faydalı olacaktır. Fakat cildinizdeki nem oranını arttırmak ve cildinizdeki kusurları kapatmak istiyorsanız BB krem sizin için daha doğru bir seçim olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top