Close

Bebeğinizin eşyalarını alırken dikkat etmeniz gerekenler

saglikli-bebek-oyuncaklari-eniyikadin

Bebeğinizin eşyalarını alırken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta bulunuyor. Siz de her ebeveyn gibi bebeğinize en güzel kıyafetleri, eşyaları almak istiyorsunuzdur elbet, ama bebeğinizin sağlığı için kıyafet ve benzeri eşyalar alırken ince eleyip sık dokumalısınız. Sizler için dikkat edilmesi gereken ayrıntıları listeledik.

Bebek Bakım Ürünleri

Bebeklerin cildi yetişkin cildinden çok farklıdır. Daha ince ve hassastır. Daha az yağ salgılarlar. Bu sebeple bebek bakım ürünleri alırken ürün içeriğinde paraben kullanılıp kullanılmadığı çok önemlidir. Çünkü paraben kimyasal içeriği sahip olduğundan bebeklerde olumsuz bir etkiye yol açabilir. Doğal ürünler tercih etmelisiniz. Bu açıklama tüm bebek bakım ürünleri için geçerlidir. Örneğin; şampuan, pudra, krem gibi…

Bebek Kıyafetleri

Bebeğinizin ürünlerini alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer ayrıntı ise kıyafetleri. Bebek kıyafetleri gözünüze çok masum ve şirin görünseler bile her kıyafet sizin bebeğiniz için uygun değildir. Kıyafet seçiminizi yaparken pamuklu ve doğal kumaştan üretildiğinden emin olmalısınız. Çünkü başta da dediğimiz gibi bebeklerin cildi çok hassastır ve uygun olmayan kıyafetler tahrişe sebep olabilir. Bir diğer konu ise alacağınız kıyafetlerin bebeğinizi sıkmaması, yeterli bollukta olması, düğme gibi ayrıntıların bebeğinize zarar vermeyecek olması gerekmektedir. Bebeğinizin ürünlerini alırken tüylü olmaması da uygun olacaktır. Çoraplarda ise esnek ve lastiği sıkı olmayanlar tercih edilmelidir.

Bebeklerde Biberon Seçimi

Biberon seçerken yapıldığı maddeye dikkat edilmelidir. İçerisinde Bisfenol A maddesi bulunan biberonlar bebeğiniz için sağlıksızdır. Cam biberonların temizliği kolay fakat bebeğiniz için riskli olabilir. Henüz yeni güçlenen bebeğiniz biberonunu düşürüp kırabilir. Plastik biberonlar bebeğiniz için iyi bir seçimdir. Hafiftirler ve kırılmazlar. Biberon seçiminde şekil de çok önemlidir. Ağzı geniş, bebeğinizin rahat tutabileceği biberonları tercih etmelisiniz. Biberon emziğinin delik sayısı ise bir başka ayrıntı… Her dönem için farklı delik sayısı bulunan biberon emziklerini bebeğinizin dönemine göre seçmelisiniz. Hava geçiren emzikler tercih ederseniz bebeğiniz daha rahat beslenecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top