Close

Bebek çantasında mutlaka bulundurmanız gerekenler

Bebek bakımı uzun ve hassas bir dönemdir. Bebeğinizin dışarı çıktığınızda bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek, olası durumlarda size yardımcı olabilecek bir çantaya ihtiyacınız vardır. Bu çantada mutlaka olması gerekenler ve ihtiyaç malzemeleri bulunur. Bebeğinizin çantasında mutlaka bulunması gereken malzemelere nelermiş bilgi edinelim.

Alt temizliğinde ihtiyacınız olacak en önemli şey bebek bezleri

Dışarı çıktığınızda ne kadar uzun süre duracağınızı ve bebeğinizin tuvalet ihtiyacının kaç kez olup olmayacağını tahmin edemezsiniz. Bu yüzden dışarı çıktığınızda bebek çantanıza almanız gereken en önemli şeylerden birisi bebek bezlerinizdir. Çantanıza koyacağınız 4-5 adet bebek bezi sizi ve bebeğinizi zora sokmaktan kurtaracaktır.

Bebeğinizin mama malzemelerini biberonunu ve emziğini unutmayın

Bebeğiniz henüz dışarıda yeme alışkanlığı kazanmadığından dolayı hala onu emziriyor ya da mamayla besliyor olabilirsiniz. Eğer mamaya geçiş yaptıysanız yanınıza almanız gereken birkaç adet biberon var. Bunlardan birisi mama biberonu birisi su biberonu ve diğeri ise sıvı gıdaların konacağı biberondur. Üstüne dökme ihtimali olacağından yanınıza mama önlüğünü de almayı unutmamalısınız. Bebeğiniz emzik kullanıyorsa çantanıza koyacağınız bir diğer şey de kirlenmesini önleyen bir kap içerisinde emzik olacaktır.

Yanınıza yedek giysi almayı unutmayın

Bebeğiniz daha çok küçük olduğundan yedikten sonra kusmalar yaşayabilir. Bu kusmaları yanınıza alacağınız yedek giysilerle kurtarabilirsiniz. Bir bebek çantasında en az 2 çift yedek giysi bulunmalıdır. Şapka ve hırka almanız da değişen hava durumlarında size anında yardımcı olacaktır.

Bebeğinizin battaniyesini her daim çantanızda tutun

Bebeklerin en çok ihtiyaç duyduğu şey uykudur. Ne zaman, nerede uyuyacakları belli olmaz. Siz dışarıdayken uykuya dalan bebeğinizin üstünü örtmek için battaniyeye ihtiyaç duyarsınız. Bu yüzden bebek çantanıza bir battaniye ekleyin ve bunu hiçbir zaman çantanızdan çıkartmayın.

Bebeğinizin altını değiştirirken kullanacağınız malzemeleri sakın unutmayın

Bezlerden sonra çantanıza koyacağınız bir diğer malzemeler bebek alt değiştirmede size yardımcı olacak ürünlerdir. Islak mendil, pudra, bebek yağı ve pişik kremleri bebeğinizin altını değiştirirken hijyen sağlamada size yardımcı olacaktır.

Diş kaşınmasını ve canının sıkılmasını göz önünde bulundurarak oyuncaklarını da çantaya ekleyin

Bebeğinizin dişleri kaşınabilir bunun için çantanıza diş kaşıma oyuncağı eklemelisiniz. Canının sıkılması da olası durumlar arasında olacağından çantanıza oyuncak eklemek akıllıca bir fikir olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top