Close

Bebek Arabası Nasıl Seçilir, Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bebek Arabası Nasıl Seçilir, Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir

Bebek Arabası Nasıl Seçilir, Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir

Bebekler doğumdan itibaren özel bir bakıma ve ilgiye muhtaç bireylerdir. Anne ve babaların sahip oldukları en güzel şey, mutlu bir bebektir. Her anne baba doğumdan itibaren bebekleri için en güzel olanı en iyi şekilde var etme çabasına girer. Çünkü tamamen bizim seçimlerimizle yaşayacak olan, bize her an ihtiyaç duyan bir bebekleri vardır artık. En güzel duygulardan biri olan anne babalık, bir o kadar da zor ve endişeli bir süreçtir. En doğrusu nedir, nasıl hareket etmeliyim, neyi alırken nelere dikkat etmeliyim gibi birçok soru ile ebeveynleri yüz yüze getirir. Her şeyin çok gelişmiş düzeyde olduğu günümüzde bebeklerin ihtiyacı olan ürünler de her geçen gün değişir ve yenilenir. İhtiyaç listesi başlangıçtan itibaren oldukça kabarık bir hal alır. Seçim yapmak ve değerlendirmek de anne babalara kalır.

Bebek arabası tabii ki bu listenin içinde yer alanlardan biridir. Üstelik bu, anne ve bebeği için oldukça önemli bir gereksinimdir. Kısa mesafelerden uzun yürüyüşlere, market alışverişinden, gezmeye kadar her yerde en çok ihtiyaç duyulan şey şüphesiz bebek arabasıdır.

Bebek Arabası Ne Zaman ve Nerelerde Kullanılır

Bebek Arabası alırken yaşam koşulları, çoğunlukla kullanılacak olan alanlar ve çevre gibi faktörler mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin; dağlık bir alanda veya taşlı yollara sahip bir bölgede oturuluyorsa; alacağınız bebek arabası kesinlikle süspansiyonlu ve sağlam tekerlekli olmalıdır. Metropol kentlerinde yaşanılması halinde daha kolay kullanıma sahip, hafif ve portatif arabalar tercih edilmelidir. Bunlar arasında en çok tercih edilen bebek arabası şüphesiz baston bebek arabası olarak adlandırılan mini arabalardır.

Eğer seçeceğiniz benek arabası, doğum anından başlayarak kullanılacaksa bu halde mutlaka yeni doğan bebek arabaları tercih edilmelidir. Çünkü seçeceğiniz diğer türler en erken 6.aydan itibaren kullanıma uygundur. Bebeklerin yeni doğduğu dönemde başını tutamaması, oturma pozisyonunda duramaması gibi durumlardan ötürü bu seçime dikkat etmemiz gerekir. Kısaca özetlenecek olursa bebek arabası alırken dikkat edilmesi gerekenler oldukça detaylı ve önemlidir.

Yeni Doğan Bebek Arabaları ve Özellikleri
Yeni Doğan Bebek Arabaları ve Özellikleri

Yeni Doğan Bebek Arabaları ve Özellikleri

Bebek arabası almak kolay gibi görünen ama püf noktalarına dikkat edilmesi gereken bir iştir. Öncelikle ne zamandan itibaren kullanılacağı ebeveynler tarafından ilk karar verilmesi gereken noktadır. Doğumdan itibaren gereksinim duyuyorsanız ve bu, sizler için olmazsa olmaz bir gereksinim ise yeni doğan bebek arabaları tam aradığınız seçenektir. Bu arabalar bebeğinizin omurga yapısına zarar vermeyecek şekilde dizayn edilmiş olup yatış pozisyonu, sırt konforu, baş desteği ile oldukça konforludur. Çünkü bebekler ilk aylarda yatarak seyahat edebilir. Üstelik bu arabalar katlanan bebek arabası formunda olduğu için her yere kolaylıkla sığdırabilir ve otomobil bagajında rahatlıkla taşınabilir. Aynı zamanda puset olarak da kullanılabilen katlanır bebek arabası, çok fonksiyonlu bir kullanım olanağı sunması sebebiyle ebeveynler tarafından sıklıkla tercih edilir. Katlanır olma özelliğinin yanı sıra bu bebek arabaları çift yönlü kullanım için de uygun olarak tasarlanmıştır. Bu sayede bebeğinizi dilediğiniz zaman kendinize çevirip sizi görerek seyahat etmesini sağlayabilirsiniz. Bu özellik aynı zamanda dışarıda olduğunuz anlarda bebeklerinizi besleyebilmenizi de kolaylaştırır.

Tüm bunların yanı sıra ebeveynler tarafından en sık merak edilen sorulardan biri dde bebek arabası nasıl katlanır sorusudur. Gelişen teknoloji ile mekanik sistemlerde de büyük bir ilerleme söz konusudur. Dolayısıyla bir elinizle bebeğinizi tutarken diğer elinizle kolayca bebek arabasını açabileceğiniz sistemler dahi mevcuttur. Bebek arabaları genelde aynı sistemle dizayn edilmiştir. Sırt kısmının arka tarafında olan mandalları ile kolayca katlanabilecek şekilde tasarlanan bu arabalar için uzun süren uğraşlar vermenize gerek yoktur. Katladıktan sonra dikey şekilde tutacağınız bebek arabasının tekerlerini de sabitemeniz halinde dilediğiniz yere rahatlıkla taşımanız mümkün hale gelir.

En Hafif Bebek Arabası ve Baston Bebek Arabaları
En Hafif Bebek Arabası ve Baston Bebek Arabaları

En Hafif Bebek Arabası ve Baston Bebek Arabaları

Baston bebek arabası aslında anne babaların en kullanışlı diye tabir ettikleri arabalardır. Çünkü kolay katlanabilmesi, hafif olması, ve küçük bebek arabaları özelliği taşımaları tercih sebebini arttırır.

Bebek doğduğunda bebek arabası alışverişi yaparak yenidoğan bebek arabası tercih eden ebeveynler, zamanla bebeklerin boy ve kilolarının gelişmesi ile birlikte farklı arayışlara yönelmektedir. Tam da bu sebeple ebeveynler daha kolay taşınabilen ve mümkün olduğunca hafif olan bebek arabalarına yönelmektedir. Böylelikle minimum eforla işlerini halledebilmektedirler. Baston bebek arabaları, ultra hafif özel kasa yapısıyla ve bebeğinizi gövdesi ile bacaklarından sabitleyen özel emniyet kemeriyle oldukça rahattır. İçiniz rahat bir şekilde sürebilir, kolaylıkla seçimlerinize ekleyebilirsiniz. Ön koruma barı olan, veya yalnızca tutuş barı bulunan seçenekleri de vardır. Bunlar tamamen sizin isteğinize göre karar vereceğiniz ufak detaylardır.

Baston bebek arabası ne zaman kullanılır sorusu ebeveynler tarafından sıklıkla sorulan sorular arasında yer almaktadır. Bu arabalar bebeklerin ilk altıncı ayı dolduktan sonra rahatlıkla kullanıma uygundur. Yarım yatar pozisyonda da kullanabilme fırsatı sağlayan bu ürünler uyku halinde dahi bebeğinize konfor sağlar. Katlanır bebek arabası özelliğinde olan baston bebek arabaları tek bir hareket ile kolayca katlanır ve zorlayıcı hamleler gerektirmez. Sahip olduğu özelliklerle sağladığı rahatlık göz önüne alındığında en çok tercih edilen bebek arabası demek çok da yanlış olmaz. Anneler yalnızken de kolay taşıma avantajı sağlaması nedeniyle sıklıkla baston bebek arabası tercih ederler. Baston bebek arabaları birçok özelliğin yanında; çift taraflı olarak kullanılabilen çeşitlere de sahiptir. Çift taraflı baston bebek arabası sürüş anında bebeğiyle yüzyüze olmak isteyenlere kolaylık sağlarken bebeğin de güvende hissetmesini amaçlar. Anne ve babayı rahatlıkla görerek seyahat ediyor olması bebeği sakinleştiren ve güvenlik kaygısı oluşturmayan bir durumdur. Bu özelliğe sahip olan arabaları tercih etmek de tamamen sizin seçiminize kalmıştır.

Baston Puset Nedir? Kaç Aylıkken Kullanılır?

Bebek arabası seçimi yaparken çeşitlilik ilk etapta insanları ürkütebilir. Birçok fonksiyon ve detayın bir arada olduğu, çeşit potansiyeli yüksek ürünler olması seçimi zorlaştırsa da; aslında ana temel ne istediğinizi bilmektir. İstediğini belirleyen kişiler, beklediği özelliklerin bir bütünde toplandığı ürünü alır ve kullanır. Burada iş “ne istiyoruz?” sorusunun cevabını doğru bir şekilde tespit edebilmektedir Peki bu bebek arabası çeşitlerinden biri olan baston puset nedir?

Baston puset;  tam yatma özelliğine sahip olan, hafif malzemeler ile üretilmiş, hafif olduğu kadar da fonksiyonel olan bebek arabalarına denir. Güneşe karşı tam kapanır tenteye sahip olması, kullanım sırasında oldukça destekleyicidir. Bebeğin boy ve kilosuna göre ayarlanabilen emniyet kemeri seçeneği ile de çok güvenli bir kullanım sunmaktadır. Sportif hafif ve konforlu olan bu ürün skalası sıklıkla tercih edilir. Bebeklerin altıncı ayından itibaren, gelişimine bağlı olarak üç ile üç buçuk yaşına kadar kullanılabilir. Birçoğu on beş kiloya kadar taşıma kapasitesine sahip olarak üretilirler. Her alanda rahatlıkla kullanım sağlayabilmesi, parkta, bahçede, alışveriş merkezleri gibi her mekanlarda anne ve babaların işini kolaylaştırmaktadır. Artık birçok alışveriş yapılan mekanda bebek arabası kiralama hizmeti verilse de; anne babalar genellikle kendilerine ait olanı daha hijyenik bulur. Bu yüzden bebekleri için mutlaka bir bebek arabası alırlar. Tercih ve seçim tamamen kişiye özeldir.

Bebek Arabası Kılıfları Nasıl Olmalı Nelere Dikkat Edilmeli
Bebek Arabası Kılıfları Nasıl Olmalı Nelere Dikkat Edilmeli

Bebek Arabası Kılıfları Nasıl Olmalı Nelere Dikkat Edilmeli

Bebekleriniz için en doğru ve en iyisini istemeniz son derece doğaldır. Bu ürünler arasında bebek arabası kılıfları da yer alır. Belirtilmelidir ki bu gibi kılıfların kullanımı tamamen ebeveynlerin tercihleri ile doğru orantılıdır. Kimi anne-baba bebek arabasını silerek ya da yıkayarak temizlemeyi tercih ederken kimisi ise bunun yerine bir kılıf kullanarak kılıfı temizlemeyi yeterli görür. Aslında bebek arabalarına kılıf almak, temizlik açısından ve kullanım süresini uzatabilmek açısından oldukça faydalıdır. Bir bebek arabasını yalnızca o bebek kullanacak diye bir zorunluluk yoktur. Bebeğiniz büyüdükten sonra bebek arabasını ihtiyaç sahiplerine ya da bebeğinizin kardeşine vermeniz olasıdır.  Bebek arabası kılıfı kullanıldığında ürünün kullanım süresi uzar ve temizliği çok daha kolay bir şekilde sağlanabilir.

Bebek arabası kılıfları; genellikle her arabaya uyumlu olarak üretilir ve bu da ebeveynlere kullanım kolaylığı sağlar. Bazı bebek arabası üretici firmaların kendilerine özel ürünleri ve yedek kılıf seçenekleri elbette vardır. Ama bunun dışında üretilen birçok kılıf ve bebek arabası minderleri her tip bebek arabasına uyumlu tasarlanır. Genellikle standart ölçülere sahiptir ve rahatlıkla tercih edilebilir. ebilirsiniz. Tabii ki seçim yaparken kullanılan kumaş özelliği de çok önemlidir. Naylon ve sentetik malzeme içermemesi, bebeğin konforu ve sağlığı açısından dikkat edilmesi gerekenler arasındadır. Çünkü özellikle sırt ve baş kısmı ürünle temas halinde olacağından terletmeyen, pamuklu kumaşlardan üretilmiş olması gerekir. İç dolgusuna kadar pamuk kullanılmış olmasına dikkat edilmelidir. Böylelikle bebeğiniz uyku halindeyken aşırı terleme ve rahatsız edici bir durumla karşılaşmazsınız. Seçim yaparken bu ufak detaylara dikkat etmeniz size uzun ömürlü bir kullanım sağlayacaktır.

Bebek Arabası Almak Neden Önemlidir?

Yukarıda detaylıca anlatılan bebek arabaları neden bu kadar önemlidir? Ebeveynler neden bebek arabasına ihtiyaç duyarlar? Çünkü her anne babanın mutlaka çocuk yetiştirirken ihtiyaç duyacağı bu ürünler imkanlar dahilinde mutlaka alınmalıdır. Hem anne ve babaya taşıma kolaylığı sağlaması açısından hem de bebeklere rahat seyahat imkanı sunmasından dolayı bebek arabaları, bebek alışverişinin olmazsa olmazlarından olmayı başarmıştır. Kucakta uzun süre bebek taşımak özellikle kilosu arttıkça bebeklerin de rahatsız olabileceği bir durumdur. Bunların hepsi göz önüne alındığında ne kadar gerekli  bir ihtiyaç olduğu kaçınılmazdır.

Tercih ederken, tamamen kendinize uygun olanını almanız gereken bu ürünler; ister baston bebek arabası olsun ister yenidoğan bebek arabaları olsun size konfor ve kolaylık getirecektir. Yer sıkıntısı nedeniyle bazen almaktan vazgeçilen bu ürünler; artık her açıdan gelişmiş ve pratik kullanım sunmasıyla anne babaların daha rahat tercih etmesinin de önünü açar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top