Close

Bebek Mevlidi

 

Bebek mevlidi heyecanı adeta haftalar öncesinde başlar. Evler temizlenir, anne ile bebeğe kıyafetler alınır ve nasıl bir organizasyon yapılacağı planlanır. Bebek mevlidi organizasyonu eğer çok büyük bir organizasyon şeklinde olacaksa çok daha planlı olması için organizasyon firmaları tarafından ayarlanması daha mantıklı olacaktır. Fakat evde yapılacak olan bir mevlit için organizasyon firmalarına para vermenize gerek olmasa da tercihe göre firmaların konseptlerinden faydalanabilirsiniz.

Bebek Mevlidi Hediyelikler

Bebeğiniz için mevlit yaptığınızda gelecek davetlilere vereceğiniz hediyelikler de önemlidir. Seçeceğiniz hediye, hem sizi hem de bebeğinizi hatırlatacak cinsten olmalıdır. Eskiden hediyelikler konusunda çok daha az seçenek bulunurken günümüzde birbirinden tatlı hediyelikler bulmak mümkün. Kokulu sabunlar, isimli kalemler ya da mıknatıslı isimlikler gibi çeşit çeşit hediye seçeneği havuzu bulunuyor. Son zamanlarda en sık kullanılan hediyelikler arasında mıknatıslı olan modeller vardır. En beğendiğiniz hediyeliği kendiniz seçerek misafirlerinize sunabilirsiniz.

Bebek Mevlidinde Ev Süslemesi

Bebek mevlidi ev süslemeleri için genellikle çok şatafatlı bir görüntüye lüzum yoktur. Abartısız ve sade olan süslemeler seçmeniz daha güzel bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Duvara yazılar yazdırabilir ve kapıya hoşgeldiniz yazısı koyabilirsiniz. Evinize gelen misafirleri kapıda karşılayan üzerinde bebeğinizin fotoğrafının olduğu bir ayaklı pano da tercih edilebilir. Balonlar, tüller ve envai çeşit süslemeler ile evinizi mevlit günü için hazır hale getirmeniz hiç zor değil.

Bebek Mevlidi İçin Anne – Bebek Kıyafeti

Pek çok anne, bebek mevlitlerinde çocuğuyla aynı modelde giysiler tercih eder. Model olarak farklı olup yalnızca aynı renklere sahip olan giysiler de birlikte hoş bir görünüm sergiler. Mevlit boyunca bebeğinizle birlikte uzun süre kıyafetin içinde kalacağınız için çok rahat ve dar olmaması rahat bir gün geçirmenize yardımcı olabilir. Bebekler ve anneler için özel tasarlanmış olan ve oldukça rahat kıyafetler arasından seçimlerinizi yapabilirsiniz. Uyumlu giysilerden veya daha geleneksel mevlit tulumlarından tercih edebilirsiniz.

Bebek Mevlidi İkram Menüsü

Bebek mevlidi menüsü oldukça bol ve lezzetli olmalıdır. Genellikle sofralarda belli başlı olarak; lohusa şerbeti, kek, börek, kurabiyeler ve poğaça bulunur. Bebeğiniz adına özel etiketlenmiş şekerlerden yaptırarak misafirlere ikram edebilirsiniz. Bol bol içecek almayı da unutmamanız gerekiyor. Bebeğe özel pastalar ve adının yazdığı cupcakeler ile birlikte menüyü daha da zenginleştirebilirsiniz.

Bebek Sepeti

Son zamanlarda trend olarak ortaya çıkan 40 mevlidi bebek sepetleri çok süslü olmasından kaynaklı ve şekillerinden dolayı pek rahat değildir. Kendi bebek sepetlerinizi mevlit için hazırlayarak çok güzel görüntü ortaya çıkarabilirsiniz. Bebeğinizin kalabalıkta uykusu illa gelecektir ancak mevlit için tasarlanan bebek sepetleri uyumak için pek güvenilir değildir. Uyku zamanı bebeğiniz için özel tasarlanmış bebek yataklarını tercih etmelisiniz. Bebek sunum sepeti olarakta bilinen sepetlerde de ikramlıklar dağıtabilir, profesyonel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Bebek Mevlidinde Bilmeniz Gerekenler

> Bebeğiniz ve siz çok yorulacağınız için ailenizden bolca yardım almanız gerekecektir.

> Gün içinde enerji ihtiyacınız olacağı için bir gün öncesinde güzel bir uyku çekmeniz çok iyi olacaktır.

> Bebeğiniz kalabalık ortamı yadırgayabilir ve sık ağlayabilir. Bebeğiniz ağladığı zaman emzirerek sakinleştirebilirsiniz.

> Bebeğinizin sağlığı ve kendi sağlığınız için gün boyu stresten ve yorgunluktan uzak durmanız gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top