Close

En iyi 5 diş macunu

En iyi 5 diş macunu

En iyi 5 diş macunu

En iyi 5 diş macunu hangisi? Bir markete gittiğinizde rafları dolduran birçok farklı diş macununu görmek bazı soru işaretleri de yaratıyor. Örneğin; ”Diş macunu beyazlatır mı?” diye düşünen çok sayıda insan var. Bu sorunun cevabı kesinlikle evet! Düzenli kullanımda diş macunu faydaları saymakla bitmez. Öte yandan, diş macunu renkleri anlamı da çok merak edilen konulardan biri. Diş macunu tüpünün altındaki tırtıklı kısımda yer alan renkler, diş macununun içeriğindeki kimyasal oranını gösteriyor. Siyah renkli karenin yer aldığı diş macunları tamamen kimyasal maddelerden oluşuyor.

Kırmızı renk diş macununun %70’in üzerinde kimyasal madde içerdiğini gösterirken, yeşil renk ise tamamen doğal maddelerden üretildiğini belirtiyor. “Diş macunu son kullanma tarihi nerede yazar?” diyorsanız, bakmanız gereken yer yine tüpün altında yer alan tırtıklı kısım. Gelelim bir diğer önemli soruya; diş macunu neyden yapılır? Diş macunlarında başta florür olmak üzere, kalsiyum karbonat, magnezyum karbonat ve fosfat tuzları gibi hafif aşındırıcı maddeler bulunur. Sodyum lauryl sülfatsa diş macununun köpürmesini sağlar. Diş macunu hakkında merak edilenleri öğrendik, sıra geldi kendinize uygun diş macununu seçmeye! Tabii ki bunu en iyi 5 diş macunu listemizden kendinize uygun olanı seçerek yapabilirsiniz..

Diş macunları hassasiyet karşıtı, diş minesi güçlendirici, ağız kokusu giderici, beyazlatıcı gibi çeşitlere ayrılır. Markete veya eczaneye gittiğinizde birçok farklı markanın ürünlerini görebilirsiniz. Bu çeşitlilik sizin seçim yapmanızı zorlaştırabilir. Sizin için piyasanın en iyi diş macunlarını inceledik. Özel listemize bakarak kendiniz için en doğru seçimi yapabilirsiniz.

Diş Macunu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ağız ve diş bakımı tüm vücudunuzun sağlığını doğrudan etkiler. Dolayısıyla her zaman temiz ve bakımlı olması gerekir. Doğru diş ve ağız bakımı için etkili diş macunu seçilmelidir.  En iyi 5 diş macununu alırken mutlaka aşağıdaki durumlara dikkat etmelisiniz.

  • İhtiyaç: Öncelikle ihtiyacınızı belirlemelisiniz. Ağız kokusu giderici, sigara içenler için, diş beyazlatıcı, çürük önleyici, hassas diş, tartar önleyici gibi diş macunlarından hangisine ihtiyacınız var belirlemelisiniz.
  • İçerik: Doğal içerikli, meyveli, bitkisel, florürlü / florürsüz, karbonatlı gibi farklı içeriklerin yoğun olduğu diş macunları bulunuyor. Örneğin, diş hassasiyeti olanlar için florürlü, beyazlatıcı etki görmek isteyenler karbonatlı macunları tercih edebilir.
  • Hekim Tavsiyesi: Yılda en az iki kere diş bakımı ve temizliği hekimler tarafından yapılmalıdır. Eğer hekiminizin önerdiği bir diş macunu varsa mutlaka bu ürünü kullanmalısınız.

Doktorların önerdiği diş macunu markaları 

Doktorların önerdiği diş macunu markaları Hangileridir? Gülümsememizin kişiliğimizi tamamlayan faktörlerden birisi olduğu hepimizin bildiği bir gerçek. İnsanlığın başından beri dişlerimizin daha beyaz ve parlak olmasını sağlamak için değişik yöntemler izliyoruz. Günümüzde bu yöntemlerden en etkili ve popüler olanı diş macunlarıdır.

Diş macunları beyazlatıcı, hassasiyet karşıtı, koku giderici, diş eti ve minesi güçlendirici gibi çeşitlere ayrılıyor. Listemizde çeşitli diş macunlarını araştırarak en iyilerini bir araya getirdik.

Aşağıda yer alan diş mancunları Doktorların önerdiği diş macunu markaları ve kullanıcılar tarafından tam not almayı başarmış en hızlı etkiyi gösteren diş macunlarıdır.

 

Sensodyne Onarım ve Koruma Beyazlatıcı Diş Macunu

Listemize ürettiği ürünleri gözümüz kapalı kullandığımız Sensodyne’nin diş macunu ile başlıyoruz. Hassas dişler için özel olarak tasarlanan Sensodyne diş macunu, diş eti ve minesine özel bakım uyguluyor. Bu sayede ağız bölgesinin en hassas bölgeleri olan diş eti ve minesi hasar görmüyor. İlk kullanımdan itibaren daha temiz, ferah ve beyaz dişe sahip olmanıza yardımcı olan macun aynı zamanda dişlerinizi onarıyor. Doktorların önerdiği diş macunu markaları Listemizin başında geliyor

En iyi 5 diş macunu
En iyi 5 diş macunu

Opalescence Beyazlatıcı Diş Macunu

Evet şimdi de beyazlatıcı etkiye sahip diş macunlarını inceleyelim. Ürünü incelediğimizde piyasada en çok satan beyazlatıcı diş macunları arasında olduğu gördük.Diş hekimi tarafından geliştirilen macun, hem dişlerinin beyazlamasını isteyenler hem de hassas dişlere sahip kişiler için uygun. Yine açıklamalarda gördüğümüz kadarıyla diş macunu düzenli olarak kullanıldığında, 1 ay içerisinde 2 tona kadar dişlerinizi beyazlatıyor.

En iyi 5 diş macunu
En iyi 5 diş macunu

Signal White Now Anında Beyazlık Sağlayan Diş Macunu

Signal, daha önce kullandığım beyazlatıcı diş macunlarından birisi. Beyazlatıcı etkisinin iyi olduğunu söyleyebilirim. Dişleriniz parlıyor resmen. Karar vermeden önce özelliklerine de bir bakalım.Signal tarafından söylenene göre, ilk fırçalamadan itibaren dişlerde 3 kat beyazlık sağladığı söylenmiş. Ancak 3 kat biraz abartı bence. Yani ben o kadar büyük bir etki görmedim. Ama diş lekeleri konusunda da başarılı diyebiliriz

En iyi 5 diş macunu
En iyi 5 diş macunu

Colgate Optic White

Beyazlatıcı diş macunlarının genelinde olduğu gibi zarar verici bir özelliği bulunmuyor. Sahip olduğu beyazlatıcı mikro kristaller sayesinde dişinizin üzerindeki lekeleri ve tartarı engelliyor.Düzenli kullanımda ise 1 haftada dişlerinizin renginde gözle görülebilir bir renk açılması görebilirsiniz. Doktorların önerdiği diş macunu markaları listemizin vazgeçilmezi.. 

En iyi 5 diş macunu
En iyi 5 diş macunu

Splat White Plus Beyazlatıcı Diş Macunu

Bu diş macunu da daha önce kullandığım macunlardan birisi. Ne kadar çok macun değiştirmişsin diyebilirsiniz ancak bazı macunlar ağzımın kenarlarında yara yaptı. Alerjik bir sıkıntı olabilir ama burda olanların birçoğunu denedim diyebilirim.Macuna baktığımızda beyazlatıcı etkiye sahip olması sebebiyle ve fiyatının uygun olmasıyla öne çıkıyor. Kullanıcılara göre de oldukça iyi bir beyazlatma ve leke temizleme performansı var.

En iyi 5 diş macunu
En iyi 5 diş macunu

Diş macunu hangi renk olmalı?

Diş macununun renginin genellikle beyaz olması önerilir. Çünkü mavi ya da diğer renklere sahip diş macunlarının, herhangi bir diş ya da diş eti kanamasında bunu farketmenizi engelleyebileceğini söyleyebiliriz.

Diş macununda florür olmalı mı?

Evet diş macununda florür olmalı çünkü florür dişler için vazgeçilemez bir elementtir.

Hassas dişler için en iyi diş macunu hangisi?

Listemizde bulunan macunlar arasında hassas dişler için en iyi diş macununun, Sensodyne Tam Koruma Beyazlatıcı Diş Macunu olduğunu söyleyebiliriz. Hem içerdiği elementler sebebiyle hem de koruyucu etkisinin yüksek olması sebebiyle oldukça iyi bir diş macunu ve doktorların önerdiği diş macunu markaları arasında en iyisidir..

Evet sevgili okurlar, sizler için en iyi diş macunu hangisi, diş macunu alırken nelere dikkat edilmeli, Doktorların önerdiği diş macunu markaları Nelerdir ?  beyazlatıcı ve hassas dişler için hangi macun kullanılmalı sorularına yanıt verdik. Umarız sizin için yararlı bir yazı olmuştur.

 

scroll to top