Close

En iyi 7 kasa

En iyi 7 kasa

En iyi 7 kasa

En iyi 7 kasa Hangisi ? Yüksek performansa sahip masaüstü bilgisayarlar oyuncuların hızına hız katmalarıyla biliniyor. Aynı zamanda programlar üzerinden iş yapanlar ve günlük masaüstü bilgisayar kullanıcıları yüksek performans sayesinde keyifli bir bilgisayar deneyimi yaşıyor. Masaüstü bilgisayarların her türlü kullanıma uygun birçok çeşidi bulunuyor. Gelin, En iyi 7 kasayı beraber inceleyelim.

Masaüstü bilgisayarlarla ilgili sıklıkla sorulan sorulardan biri “ En iyi 7 kasa Hangisi ?” oluyor. Masaüstü bilgisayarların içerisinde yer alan ekran kartı, ram ve depolama birimleri rahatlıkla değiştirilebildiği için çeşitli iyileştirmeler kolaylıkla gerçekleşebiliyor. Bu sayede gerektiği zaman basit parça değişiklikleri yapılarak çok uzun yıllar masaüstü bilgisayarı yüksek performansta kullanmak mümkün oluyor. Uzun süre performans sunan masaüstü bilgisayarlar, hem ekonomik avantaj hem de konfor imkanı sunuyor. Peki, yüksek performans arayanlara en iyi 7 kasa modelleri hangileri?

2022’nin en iyi bilgisayar kasaları 

2022’nin en iyi bilgisayar kasaları hangileri ? Oyuncular ve performans düşkünleri için en iyi bilgisayar kasası markaları ve modelleri. Peki en iyi bilgisayar kasası markası hangisi? Sizce bir bilgisayar kasası oluştururken dikkat etmeli mi? Kesinlikle diyeceğim! Günümüzde, bazı en iyi PC kasa markaları makinenizin performansını artırmak için olağanüstü bilgisayar kasaları üretiyor. Bir ofisin mükemmel ortamı, bir projenin en iyi performans almasını sağlayabilir. Benzer şekilde, en iyi bilgisayar kasası bilgisayarınızın en iyi performans almasını sağlayabilir. Herhangi bir bilgisayar kafası için CPU’nuzu özelleştirmek 2022’nin en iyi bilgisayar kasalarını seçmekle başlar.

Masaüstü Bilgisayar Nasıl Olmalı?

Yüksek performans deneyimini yaşamak isteyenler “Masaüstü bilgisayar nasıl olmalı?” sorusunu sıklıkla soruyor. Masaüstü bilgisayar özellikleri arasında öne çıkan soğutma sistemi, bilgisayarın performansı doğrudan etkiliyor. Sıvı soğutma veya birden fazla fanlarla sağlanan soğutma sistemi, ekran kartı ve işlemci gibi bilgisayar bileşenlerinin çabuk ısınmasına engel oluyor.

Yüksek ısı performans düşmanı olarak bilindiği için masaüstü bilgisayar alırken güçlü bir soğutma sistemi bulunmasına dikkat etmek gerekiyor. Gamerların oyunlarda yüksek performansın kapılarını aralamaları için başarılı ekran kartlarına sahip masaüstü bilgisayarları tercih etmeleri gerekiyor. Bilgisayarların geç açılmasından yakınanlar, ” 2022’nin en iyi bilgisayar kasaları Hangileri?” sorusunu sürekli gündeme getiriyor. SSD barındıran masaüstü bilgisayarlar, neredeyse ışık hızını andıracak şekilde performans gösterebiliyor. Bir depolama birimi olan SSD, içerisine yüklenen işletim sistemi ve çeşitli programları en yüksek hızda çalıştırabiliyor.

Bilgisayar kasası seçiminde neler önemlidir?

Bilgisayar kasası seçiminde neler önemlidir? Bilgisayar kasası genellikle çelik, alüminyum ve plastikten oluşur. Bu yazımızda, en iyi bilgisayar kasası markalarından bazılarını inceledik, çünkü bilgisayar kasası satın alma konusunda dikkate alınması gereken birkaç nokta var.

Günümüzde dizüstü bilgisayarlar yükselişlerini sürdürseler de, masaüstü bilgisayarların soyu henüz tükenmedi ve yakın bir gelecekte de tükenecek gibi görünmüyor. Özellikle masaüstü bilgisayar bileşenlerinin fiyatlarının düşmesiyle birlikte, günümüzde masaüstü bilgisayar sahibi olmak oldukça cazip görünüyor. Alışveriş esnasında elbette en önemli parçaları işlemci, anakart ve ekran kartı gibi bileşenler oluşturuyor gibi görünüyor. Fakat tüm bu bileşenleri bir arada tutan kasanın, satın alım aşamasında büyük önem taşıdığı da bir gerçek. Bilgisayar kasası seçiminde neler önemlidir?tercih yaparken dikkat edilmesi gereken pek çok kriter bulunuyor.

Bilgisayar kasası seçiminde neler önemlidir? tasarıma bakarak tercih yapamayacağınız bir gerçek. Anakartınız başta olmak üzere kasanızın içini doldurmak istediğiniz diğer bileşenleri de dikkate alarak bir tercih yapmalısınız. Seçim aşamasında; kasanın boyutu ne olacak, sabit diskler için yeterli yer var mı, fanlar işlemciyi soğutmak için yeterli olacak mı, donanımlarınızın gücünü karşılayacak seviyede güç üretebiliyor mu gibi daha pek çok soru ortaya çıkıyor. Bu rehberde bu sorulara ilişkin tavsiyelerde bulunmaya çalışacağız.

 

Corsair Bilgisayar Kasası

En iyi PC kasa markaları söz konusu olduğunda, Corsair listenin en başında yer almayı hak eden firmalardan. Modelleri, daha iyi soğutma ve havalandırma yapmaya yardımcı olan şık tasarımlar için güçlü hava akışı seçenekleriyle üretilmiştir. Diğer markalardan daha pahalı olsalar da, daha iyi hava akışı için operasyonda sessiz olan RGB fanlarla size paranın karşılığını verecekler. En yeni Corsair Obsidian 1000D ve Corsair Carbide Serisi SPEC-04, süslü grafik kartınızıgöstermeye yardımcı olmak için temperli cam ve LED ışıklarla birlikte gelir.

En iyi 7 kasa
En iyi 7 kasa

Cooler Master Bilgisayar Kasası

Cooler Master, dünyanın en iyi PC kasa markalarından biridir. Master True kendi adına göre Cooler Master, CPU’nuzun aşırı ısınmasını önlemeye yardımcı olmak için en iyi hava akışı seçeneklerini göz önünde bulundurarak PC kasa tasarımları üretir. Modelleri, akıllı yerden tasarruf sağlayan tasarımlarla yeterli dahili hacimler sağlar. Ve Carbide serisi için, daha iyi verimlilik için üç fan dahil ettiler. En yeni ürünlerinden bazıları Cooler Master Silencio S400, Cooler Master Cosmos C700M ve Cooler Master H500P’dir. Ön toz filtreleri ile sessiz ve yüksek performanslı soğutma sunarlar.

En iyi 7 kasa
En iyi 7 kasa

Thermaltake Bilgisayar Kasası

Thermaltake size düzgün kablo yönetimi seçenekleri sunacak ve aynı zamanda teknoloji dünyasının en iyi PC kasa markası olarak mükemmel ürünler sunacaktır. Çelikten üretilen dayanıklı modelleri ile bilgisayar kasaları için daha basit ürünler sunar. En son modelleri Core X713 şimdiye kadarki en iyi bilgisayar kasalarından biri. İnanılmaz tasarruf sağlayan tasarımlar ve güçlü hava akışı sağlayan RGB fanlarla birlikte gelir. En iyi özelliklerinden biri, gpu’nuza oyun esnasında mükemmel soğutma konusunda yardımcı olmak için doğrudan hava akışı sağlayan giriş ve egzoz fanlarıdır.

En iyi 7 kasa
En iyi 7 kasa

Gigabyte Bilgisayar Kasası

Gigabyte, en iyi performans da dahil olmak üzere dünyanın en güvenilir bilgisayar kasası markalarından biridir. Bütçeniz varsa Gigabyte size yardım etmek için burada. Şık görünümleri, performansı bir araya getiren ve oyun oynamak için özelleştirilebilir modelleriyle PC kasa tasarımında liderdirler. Aorus serisinden en son tekliflerinden biri AC300W ATX Mid-Tower PC kasasıdır. Özelleştirilebilir RGB füzyon işlevselliği ile birlikte gelir. Şeffaf tam yan panel penceresi ile dikey VGA kurulumunu destekleyen en iyi görüntüleme sunumunu sunarlar. Gigabyte PC kasaları ayrıca psu ve ssd için bol miktarda yer sunar.

En iyi 7 kasa
En iyi 7 kasa

Evga Bilgisayar Kasası

EVGA bilgisayar kasası markası olarak sektöründe popüler bir isimdir. EVGA daha önce sadece tam kule ve mini şasi modellerine sahipti. Ancak, son zamanlarda yeni DG-7 orta kule serileriile iki kasa hattı arasındaki boşluğu doldurdular. DG-77, birkaç benzersiz premium özellik ile birlikte gelen iyi görünümlü bir orta kule şasidir. Entegre bir RGB ışık denetleyicisine ve tek dokunuşla hız aşırtma düğmesine sahiptir. Temperli cam pencereleri ve grafik kartı oyuncularına dikey olarak monte etme seçeneği ile birlikte artık stil ile gösterilebilir. Bu nedenle, evga bu seçeneklerle, diğerlerinin sunamadıklarını sunma konumunda benzersizdir ve bu temalı bir yapıdır.

En iyi 7 kasa
En iyi 7 kasa

NZXT Bilgisayar Kasası

NZXT, oyun serisinin en iyi bilgisayar kasası markalarından biridir. NZXT, size inanılmaz bir oyun deneyimi sunmak için en iyi kalitede sürekli gelişen ürün serileriyle burada. Pc şasi ve diğer aksesuarların en iyi bilinen üreticilerinden biridir. NZXT H serisi şu anda baya popülerdir ve bilgisayarınızın biraz yaygın görünmesini sağlayabilir. Ancak popülerliği, birinci sınıf tasarımlar ve uygun fiyat ile iyi kazanılıyor. En son modelleri H510i şık ve ölçülü bir görünüme sahiptir. Ana görsel özelliği, daha fazla göz alıcı bileşenlere odaklanmak için gizli güç kaynağı örtüsüdür.

En iyi 7 kasa
En iyi 7 kasa

Razer Bilgisayar Kasası

Razer, bilgisayar kasası sektöründe en ünlü markalardan biridir. Küçük ve basit faktörlü yapılar arıyorsanız, Razer üst düzey performansla sizin için mükemmel bir mini kule şasiye sahip. Kompakt tasarımı ile minimalist estetiği korurken tüm donanım özelliklerine kolayca uyum sağlayabilir. NZXT ile olan işbirliklerinden biri, basit görünümleri ve su soğutma yetenekleriyle bilinen H440 orta kule PC kasasını bize getiriyor.

En iyi 7 kasa
En iyi 7 kasa

 

scroll to top