Close

En iyi mutfak düzenleme ürünleri

En iyi mutfak düzenleme ürünleri

En iyi mutfak düzenleme ürünleri

En iyi mutfak düzenleme ürünleri nelerdir? Hanımların en büyük sıkıntılarının başında mutfak düzenleme yer alıyor. Onca karışıklıkla birlikte dolaplar ve çekmeceler bir yerden sonra yetersiz hale geliyor ve mutfak düzeni tümden yok oluyor. Mutfakta irili ufaklı birçok malzeme yer alıyor. Bu malzemelerin kullanış sırasına göre uygun yerlere konularak tasnifinin yapılması gerekiyor. Sadece malzemelerin değil tabi, gıda maddelerinin de uygun koşullarda saklanması için bazı mutfak düzenleme fikirleri ve uygulamaları ihtiyaç oluyor.

Bazen bir arkadaşınızın evine gittiğinizde mutfak düzeni karşısında hayrete düşebilir ve bu düzeni nasıl sağladıklarını merak edebilirsiniz. Çünkü pek çoğumuzun mutfağı bu düzenli görünüme sahip değildir. Tezgahımızın üstündeki reçel kavanozlarına, kahve kupalarına ya da baharatlara aşinayız. Ancak bu durum bu şekilde devam etmek zorunda değil! Bu içeriğimizde sizin için en iyi mutfak düzenleme ürünlerini derledik.. Bu fikirlerden ilham alarak siz de şık, düzenli ve her daim tertemiz bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Evinde mutfak düzeni açısından sorunları olan ve her zaman düzeni sevenler için mutfak düzenleme fikirlerini araştırdık. Farklı tasarımlar ve aparatlarla siz de hayalinizdeki düzenli mutfak dekorasyonuna ulaşabilirsiniz. Kolay çekmece düzenleme fikirleri sadece mutfak için de değil evin olduğu her yer için geçerlidir. Her evde düzen ile alakalı bazı sorunlarla karşılaşmak mümkün. Peki mutfak düzenleme fikirleri açısından neler istiyorsunuz  en iyi mutfak düzenleme ürünleri nelerdir ? ve hangi alanlarda kullanmalısınız bir bakalım.

Mutfağı ve yemek yapmayı seviyorsanız tüm pişirme malzemelerinin el altında ve düzenli şekilde durmasını istersiniz. Kolay ve ulaşılabilir yerde olacak malzemeleriniz her an kullandığınız malzemeler olması oldukça önemli. Bu malzemelerinin çok kullanıma karşı nasıl düzenleme yapılması gerektiğini kendi evinizde en iyi siz bilirsiniz. Gelişen dünyada genellikle mutfağı küçük dairelerde yaşıyoruz. Bütün mutfak malzemeleri, mutfak eşyaları, baharatlıklar, sebzeler, meyveler, yiyecek, içecekler için yeterli alan bulunmuyor ve gözümüze batıyor. 

Her evde standarda yakın mutfak dolapları bulunmasına rağmen yine de bir türlü sığdıramıyoruz. İşte bu yüzden pratik çözümler ve mutfak düzenleme fikirlerine ihtiyaç duyuyoruz. Peki mutfak düzenleme fikirleri neler olabilir bir bakalım. Birçok küçük parçanın bulunduğu çatal bıçak setlerinin yer aldığı çekmeceler oldukça önemli yerlerden. Bıçak, çatal gibi küçük malzemeler düzenli durduğunda şık bir görünüm oluşturur. 

Siz de bu alan için en güzel çözümü bulduğunuzda mutlu olacaksınız. Baharatlıklar da oldukça çok kullanılan ve çeşitli malzemesiyle alan isteyen mutfak ürünleri. Aynı zamanda bakliyatlar da bu alanlarda oldukça önemli. Tabaklarınız, tencereleriniz de düzenli durması gereken ve düzenli olduğunda hayatımızı kolaylaştıracak mutfak ürünleri. Galerimizdeki mutfak düzenleme fikirleri adı altında oluşturduğumuz görselleri kendi dolaplarınız ya da mutfak alanınıza göre düzenleyebilir, en iyi mutfak düzenleme ürünlerini bulabilirsiniz. Birlikte galerimize bakalım ve neler yapılabilir gözden geçirelim.

Depolama ve düzenleme gereçleri

Depolama ve düzenleme gereçlerini sizler için derledik.. Mutfağınızın şıklığını artırırken sahip olduğunuz mutfak gereçlerine kolayca erişebilmenizi mümkün kılan saklama ve düzenleme eşyaları, Türkiye ve dünyanın önde gelen markaları tarafından geliştiriliyor. İhtiyaçlarınız doğrultusunda seçeceğiniz ürünlerin fiyatları ise ilgili çözümlerin marka, kullanım amacı ve yapısına bağlı olarak değişiklik gösteriyor.

En iyi mutfak düzenleme ürünleri
En iyi mutfak düzenleme ürünleri
 • epazzar Dolap Içi Düzenleyici Organizer Mutfak Banyo Raf Aparat Alet 572039
 • Kitchen Store Dolap Içi Düzenleyici Roz Gold Raf Altı Kanguru Raf EV.001
 • Salev Kaydırmaz Raf Örtüsü – Dolap Içi Kaydırmaz Raflık 4 metre örtü0021

Mutfak düzeni sağlarken pratik olun. Pratik düşünmek sadece düzenli mutfak faaliyetlerinizi kolaylaştırmaz, artık ihtiyaç duymadığınız eşyalarınızı da tespit etmenizi sağlar. Örneğin ağır bir eşyayı alt raflardan birine koyarsanız daima çarpıp devireceğinizden endişe edersiniz. Ancak bu eşyanın uzanamayacağınız bir yerde olması, istenmeyen mutfak kazalarının önüne geçer. Aynı şekilde özel günlerde kullanmak üzere aldığınız eşyaların yakınınızda durmasına gerek yoktur.

 

Bunları bir kutuya koyup üzerine etiket yapıştırdığınız takdirde kullanacağınız zaman rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Depolama yöntemlerinizin en iyi şekilde çalıştığından emin olun. Örneğin üzerinde büyük bir boşluk bırakan bir rafınız varsa, alandan daha fazla faydalanabilmek için ekstra raf eklemeyi düşünebilirsiniz. Mutfak dolapları iç düzeni doğru şekilde tasarlandığında, hemen hemen iki kat daha fazla depolama alanına sahip olursunuz.

En iyi mutfak düzenleme ürünleri
En iyi mutfak düzenleme ürünleri
 • HÜNKAR HOME Metal Dolap Içi Raf Düzenleyici Tezgah Üstü Baharat Rafı Beyaz BEE-003-1
 • Meleni Home Dolap Içi Kapağa Asılabilir Raf Dolap Düzenleyici Organizer VF312
 • RULİNA 3′ Lü Ahşap Top Kapaklı Cam Kavanoz Seti RLNA060

İşlevselliğin güzellikten daha önemli olduğunu unutmayın. Mutfak tasarlarken güzel ve kullanışsız eşyalara yöneldiğimiz olmuştur. Ancak bu eşyalar kısa zaman içerisinde mutfağımızın son derece işlevsiz hale gelmesine neden olur. Depolama ve düzenleme gereçlerini sizler için hazırladık.. 

Mutfağınızı Olduğundan Daha Büyük Gösterecek Önemli Tüyolar

 • Duvarlarınızda ve mutfak dolaplarında beyaz renk kullanın. Beyaza hakim olmak ve temiz tutmak ne kadar zor biliyoruz ancak mutfağınızı daha büyük göstermenin en önemli ve ilk noktası bu. Kireç beyazı yerine biraz daha kırık beyaz tercih edebilirsiniz. Mutfağınızdaki renklendirmeyi de dekoratif ürünlerle yapabilirsiniz. Örneğin kırmızı bir avize çok daha iyi bir dokunuş olacaktır. Mutfakta beyaz renk kullanmanızın ana hedefi ilk anda daha geniş bir algı sunabilmek. Gözünüz gönlünüz açılsın diye.
 • En iyi şekilde ışıklandırın ve gün ışığını içeri alın. Bazı mutfaklar maalesef ki gün ışığına ulaşamaz ya da perdeleri daima kapalıdır. Bu da çok önemli bir hata olarak geçer literatüre. Panjurlarınızı yukarı kaldırın, güneş ışığını içeri alın. Beyaz duvarlarınızla birleşen güneşin verdiği genişlik hissini anlayacaksınız. Eğer mutfağınıza güneş ışığı alabilme ihtimaliniz yoksa spot ışıklarla aydınlatma sisteminizi kurun. 
 • Beyaz eşya ve yemek masasını bir araya getirin. Buzdolabı, fırın, ocak ve yemek masası. Bu ana ögelerin birbirine yakın olmasına dikkat edin. Özellikle mutfak tezgahınızın çevresine yani mutfak dolaplarına gömme bir şekilde yerleştireceğiniz beyaz eşyalar size hem vakitten hem de yerden kazandıracaktır. Birbirinden uzak görünen eşyalar dağınıklık hissi vererek rahatsızlık yaratabilir. Bu yüzden eşyaları yakın yakına konumlandırın. Depolama ve düzenleme gereçleri listemizi incelemeyi unutmayın. 
 • Düz mutfak dolapları yerine camlı mutfak dolapları kullanın. Sebebi çok basit, görüş açınızda sürekli olarak kapalı dolaplar olduğunu düşünün. Halbuki camlı mutfak dolapları daha derine gidiyormuş gibi bir algı yaratacaktır. Tek seferde ket vurulan görüş açınız adeta duvarın dibine kadar gidiyormuş gibi olacaktır. Camlı mutfak dolapları konusunda temizlemesinin zor olduğunu söyleyebilirsiniz. Haklısınız fakat zaten asıl mesele temiz bir mutfakta harikalar yaratmak değil midir ki? Duvarlardaki boş alanları değerlendirin.

Tezgahınızın üzerindeki duvar boşluklarını ya da mutfağınızda uygun bir bölgedeki boşlukları askılıklarla düzenleyerek değerlendirin. Örneğin kepçe, maşa ya da büyük kaşığın da içinde olduğu servis setinizi duvara monte edebilirsiniz. Aynı şekilde sıklıkla kullandığınız kupalarınızı da bu şekilde asarak yerden kazanabilirsiniz.

En iyi mutfak düzenleme ürünleri
En iyi mutfak düzenleme ürünleri
 • HİZMETHANE 12 Adet Büyük Boy Erzak Saklama Kabı Seti – 1200 ml Süper Set 1107510515
 • Mama Camilla Etiketli 12 Parça Borosilikat Cam Bambu Kapaklı Baharatlık Saklama Kavanoz Vakumlu 200 250 300 ml 12Lİ SET BAMBU
 • Glass 2’li Ayaklı Kapaklı Cam Kurabiyelik & Şekerlik CKS2002

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top