Close

Flört aldatmak mı?

Flört aldatmak mı?

Flört aldatmak mı?

Flört aldatmak mı? Bu senaryoyu hayal edin. Eşinizin olmadığı bir partidesiniz. Bir adam size gelir ve sizinle sohbet etmeye başlar ve ilgilendiğini söyleyebilirsiniz. Tatlı olduğu için oynuyorsun ve flört etmek eğlenceli olabilir, ama onunla takılmaya ya da ona numaranı vermeye hiç niyetin yok. Gecenin sonunda eve gidiyorsunuz ve arkadaşlarınız adamla konuşmanızı soruyor.

“Erkek arkadaşın buna ne diyecek?” onlar sorar. Bunu düşünmemiştin. Senin için flört etmek zararsızdı, zaman geçirecek, hatta özgüvenini biraz artıracak bir şeydi. Ama şimdi arkadaşların gündeme getirdiğine göre, “erkek arkadaşımı aldattım mı?” diye merak ediyorsun.

Peki flört aldatmak mı? Cevap o kadar basit değil. Öncelikle, herkesin farklı bir aldatma tanımı vardır ve flört etmek basit bir gülümsemeden dans pistinde gıcırdatmaya kadar değişebilir. Yine de, bu karmaşık sorunun temeline inmeye çalışmak için, ilişki uzmanları ile flört etme ve bunun ilişkinizi nasıl etkileyebileceği hakkında konuştuk.

İlk olarak, hileyi tanımlamanın önemli olduğunu düşünüyorum çünkü birçok insan bu terimin farklı tanımlarına sahiptir. Uzmanlara göre, “hile, aktif olarak teşvik ettiğiniz ve katıldığınız ve eşinizin bilmesini istemediğiniz herhangi bir davranıştır.” Telefon veya metin üzerinden gerçekleşebileceğini açıklarken, aldatma “genellikle fiziksel bir şeye bağlıdır.”

Bununla birlikte, uzmanların bir ortak olarak tanımladığı duygusal aldatma da var “zamanını, konsantrasyonunu ve enerjisini ilişki içinde olduğu kişiden başka birine, gerçek partnerinin ihmal edildiğini hissettiği ölçüde yönlendirmek”.

Uzmanlar, duygusal aldatmanın flört etmekle eş anlamlı olmadığını, çünkü “fizikselin ötesinde, arkasındaki derin köklü ve aktif düşünce sürecine uzanan” bir güven eksikliği içerdiğine dikkat çekiyor. Flört aldatmak mı?

Yani, tüm söylenenlere rağmen, uzmanlar flört etmeyi aldatma olarak kategorize etmiyor. (yine de değişebilir 🙂 ) “İnsanlar merakla etkileşime girmek içindir ve bu etkileşimlerin sonsuz yorumları vardır – yani her flört senaryosu her iki taraf tarafından da teşvik edilmez veya aynı bağlamda yorumlanmaz” diyor. Bir kişi “vay be bu kız benimle tamamen flört ediyor” diye düşünürken, kız arkadaşça davrandığını düşünebilir.

Flört aldatmak mı?
Flört aldatmak mı?

Flört aldatmak mı? Ayrıca, birçok insan doğal olarak flört ediyor. İnsanlara gülümsüyorlar ya da belki çok fazla göz kırpıyorlar, birçok insanın flört etmekle eş tuttuğu şeyler. Ancak birinin kıyafetine iltifat etmeniz, onunla sevişmek istediğiniz anlamına gelmez. İlişki uzmanları, doğal olarak flört etmek kişiliğinizin bir parçasıysa, “partnerinizin zaten karakterinizin bu yönünün tamamen farkında ve rahat olması gerektiğini” öne sürüyor. Değillerse, konuşma zamanı.

Yine de, bazı insanlar aldatmayı flört etmeyi düşünüyor. Instagram hikayemde yayınladığım son derece bilimsel olmayan bir ankette, ankete katılanların %34’ü flört etmeyi hile yapmak olarak gördüklerini söyledi. Maria, bir ilişkideki partnerlerden biri flört etmekten endişe ediyorsa, bu düşüncelerin tamamen geçerli olduğunda ısrar ediyor.

Sağlıklı bir ilişki sağlamak için endişeleri de dinlenmeli ve ele alınmalıdır” diyor. Çoğu zaman, flörtöz biriyle çıkmak kıskançlığa yol açabilir ve eylemleriniz fiziksel olmasa ve hiçbir şey ifade etmese de, partnerinizi üzüyorsa, bunun hakkında bir tartışma yapmak önemlidir.

Flört aldatmak mı? Bu sizin ve eşiniz için bir sorunsa, uzmanlar kurallar oluşturmanızı ve sınırların dışında olan şeyleri ayırt etmenizi önerir (eskilerle flört etmeyin, ücretsiz bir hediye kabul etmeyin).

Flört aldatmak mı?
Flört aldatmak mı?

Sanal ortamda flört aldatma sayılır mı?

Sanal ortamda flört aldatma sayılır mı? Flört etmenin aldatma olup olmadığını söylemek imkansız. Flörtün bağlamına, flörtün ne kadar ileri gittiğine ve ilişkiye dahil olanların görüşlerine bağlıdır. Bu nedenle, SO’nuzla bir tartışma yapmak ve flört etmeyi aldatmayı düşünüp düşünmediklerini ve harekete gelince neyin sınırsız olduğunu sormak önemlidir. Flört aldatmak mı?

Sanal ortamda flört aldatma sayılır mı? Yine de şüpheye düştüğünüzde, İlişki uzmanlarının dikkate alması gereken oldukça kolay bir ölçütü var. “Eşinizin önünde yapmayacaksanız, katılmamayı düşünmelisiniz.”

Flört etmek aldatmak mıdır? Bir ilişkiniz varsa ve siz veya eşiniz başka biriyle flört ediyorsa, bu zor bir durum olabilir. Bir yandan, hiç kimse büyük-C hile olarak yorumlanacak fiziksel bir şey yapmadı, ama diğer yandan, bu hiçbir şey değil. İlişkinize, siz ve eşinizin sınırlarına ve diğer faktörlere bağlı olarak, flört etme potansiyel olarak hala çok fazla acıya ve incinmeye neden olabilir.

Kime sorduğunuza bağlı olarak, bir ilişki sırasında flört etmenin aldatma sayılıp sayılmadığı konusunda farklı cevaplar alabilirsiniz. Sanal ortamda flört aldatma sayılır mı? Bu sadece siyah beyaz bir “evet” veya “hayır” olmadığı ve insanların bu konuda farklı hisleri olduğu için karşınızdaki kişi ile diyaloğa girerek cevabınızı öğrenebilirsiniz. İşte ilişki uzmanlarının flört aldatmak mı? sorusuna yaptığı yorumlar aşağıdadır. Flört aldatmak mı?

Flört aldatmak mı?
Flört aldatmak mı?

Niyete bağlı

“Birisi sadece çok dışa dönük ve başkalarıyla arkadaş canlısı olabilir, ancak birisini diğerinin dışına yönlendirmek istemiyor olabilir. Yine de, bir başkası, başka birinin dikkatini çekmek için ne kadar ileri gidebileceğini, ne kadar uzaklaşabileceğini veya başka biriyle ne düzeyde bağlantı kurabileceğini anlamaya çalışıyor olabilir.

Bu, kişinin kalbindeki niyetler ve dürüstlük meselesidir. Birisi flört etmek istemiyor ancak sadece arkadaşça davranıyorsa ve bu diğer önemli kişiyi rahatsız ediyorsa, diğer önemli kişi nasıl hissettiğini paylaşabilir ve her ikisi de hemfikir olabilecekleri bir çözümün nasıl görünebileceğini ele almak için çalışabilirler. ”

Teknik olarak aldatma değil, ancak eşiniz için çok incitici olabilir

“Flört yapmak teknik olarak aldatma olmasa da, başka birine ilgi gösterdiğiniz için sadakat ihlali olarak görülebilir . İlişkinin dışına bakma ve ona göre hareket etme düşüncesi, hafif bile olsa, partneriniz tarafından incitici olarak görülebilir. Ayrıca flörtleşmenin ötesine geçerse durduramayacağınız kaygan bir eğim.”

Bazı çiftler için flört, ilişkiye heyecan katabilir

“Her çift farklıdır ve ilişkilerde neyin iyi olup neyin olmadığı konusunda farklı fikirleri olacaktır. Sağlıklı ilişkilerde çiftler, flört etmek de dahil olmak üzere birçok davranışın çevresinde net ve tutarlı sınırlar belirler ve bunlara bağlı kalır. Bazı çiftler flört etmeyi saldırgan ve aldatmaya benzer bulur. Diğer çiftler, ilişkilerine heyecan kattığını görebilirler. Önemli olan, konunun açıkça tartışılması ve bir ilişkideki her iki kişinin de neyin kabul edilebilir neyin kabul edilemez olduğu konusundaki sınırları bilmesi ve kabul etmesidir.”

Flört aldatmak mı?
Flört aldatmak mı?

İlişki kurallarına ve beklentilerine bağlıdır

“Flört kesinlikle aldatma olarak algılanabilir, ancak bu ilişki kurallarına ve beklentilerine bağlıdır. Bazı çiftler flört etmeyi aldatma olarak görmez çünkü ilişki altyapısına tehdit oluşturmaz ve ilişki kurallarının hiçbirini bozmaz. Diğerleri flört etmeyi sorunlu ve saygısız olarak görür. İlişkileri için kurallar ve yönergeler geliştirebilmeleri için flört konusundaki görüşleri hakkında sohbet etmek çiftlerin görevidir.”

Partnerinizin önünde yapmayacaksanız, o yokken yapmayın

Bence en büyük yanılgı, aldatmanın fiziksel olması gerektiğidir – durum böyle değil. Duygusal olabilir ve flört edebilir. Çapkın olma kapısını araladığınızda, bu fiziksel aldatma için bir fırsat sağlayabilir. İlişkilerde temel kural, birisiyle partnerinizin önünde flört etmeyecekseniz, o kişi orada değilken de yapmamanızdır. İkinci kural: Başkalarıyla flört etmelerini istemiyorsanız, başkalarıyla da flört etmemelisiniz. Fiziksel aldatmaya yol açıp açmadığına bakılmaksızın, sınırları korumak ve ilişkinize ve eşinize saygı duymak meselesidir. 

Sonuç olarak

Her ilişki farklıdır ve eşinizle sizin belirlediğiniz sınırlara, ne hakkında konuştuğunuza ve aynı zamanda ikinizin de nasıl hissettiğine bağlı olarak, “flört aldatmak mıdır?” sorusunun cevabı. çiftten çifte farklılık gösterebilir. Yine de değişmeyen şey, sağlıklı bir dinamiği sürdürmek söz konusu olduğunda iletişim ve saygının son derece önemli olduğudur.

İkiniz de flört etmenin sağlıklı olduğunu düşünüyorsanız ve partnerinizin başka insanlarla flört ettiğini görmek sizi tahrik ediyorsa, aferin çocuklar! Partnerinizin siz yokken diğer insanlarla flört etmesi konusunda daha hassassanız, bunu konuşmalı ve karşılıklı saygıya dayalı bir anlayışa varmalısınız. Sırf partneriniz flört etmenin heyecanını seviyor diye bu sizi gerçekten incitiyorsa dişlerinizi sıkmanız ve acı çekmeniz gerekmez ve sevgi dolu bir partner bunu istemez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top