Close

Geciktirici Ürünler Nedir?

Geciktirici ürün erken boşalma sorununu çözmek için kullanılan ürünlere verilen addır. Strese bağlı ve benzeri sebeplerden dolayı ortaya çıkan erken boşalma konusunda yardımcı olan ürünlerdir. Geciktirici hap(kapsül), geciktirici krem, geciktirici prezervatif, geciktirici sprey, geciktirici mendil, geciktirici tablet ve geciktirici jel gibi bir çok çeşidi bulunur. Bu çeşitlerden hangisi kullanılırsa kullanılsın tavsiye edilen dozlarda,doğru şekilde ve düzenli kullanılmalıdır. Geciktirici ürünler hayatınızın sağlık ve sosyallik alanı gibi bir çok alanında bir olumsuzluk yaratmaz.

Geciktirici Ürünler Neden Önemlidir?

Geciktirici ürünler içerisinde meyan kökü, çemen otu gibi bitkisel otlar, E ve C vitamini gibi de vitaminler bulundurmaktadır. İçerisinde bulunan bitkisel ürünler geçmişten günümüze uzun zamanlardır kullanılan ve faydası bilinen ürünlerdir. Geciktirici ürünler cinsel hayatınızı olumlu yönde etkiler.

Geciktirici Ürünler Performansınızı Nasıl Etkiler?

Geciktirici ürünler cinsel hayatınızdaki hazlarınızı artırmanızı sağlar. Günümüzde iş, sosyal hayat ve karşı cinsle olan ilişkilerinizde yaşadığınız streslerden dolayı cinsel ilişkide yaşanan sorunlar da artar. Günümüzde birçok erkek cinsel ilişkisinde sorunlar yaşar. Toplum olarak dalga konusu olmasından çekinildiği için insanlar bu konuyu geçiştirmektedir. Bu sorunlar genellikle 40 yaş ve üstünde görülmektedir.Bu sorunu çözmek için yapılması gerekenler çok basittir. Bu çözümlerden biri de çok fazla çeşidi olan geciktirici ürünlerden kullanmaktır. Geciktirici ürünler erken boşalma sorununu ortadan kaldırarak cinsel ilişkilerinizde performansınızın 45 dakikadan fazla sürmesini sağlar. 45 dakika boyunca boşalmanızı engelleyerek cinsel ilişkinizdeki haz duygunuzu tatmin etmeye yardımcı olur.

Geciktirici Ürünlerin Kullanımı
Geciktirici Ürünlerin Kullanımı

Geciktirici Ürünlerin Kullanımı

 • Geciktirici Haplar(Kapsüller): Cinsel ilişkiyi uzatmak için kullanılan yöntemlerden biri, hap kullanımıdır. Ham maddesi Dapoksetindir. Dapoksetin serotonin artırarak boşalmayı geciktirmeye yarar. 12’li formuyla tek pakette avantajlı kolaylık sağlıyor. Birliktelikten 15-20 dakika önce kullanılmalıdır. Geciktirici hapın etkileşim süresi bireye ve o anki duruma göre farklılık gösterir. Yapılan araştırmalara göre geciktirici hapın etkileşim süresi ortalama 30 dakikadır. Minimum etkileşim süresi 20 dakika maksimum etkileşim süresi de 40 dakikadır. Geciktirici haplara ulaşmak için birçok yol vardır. Cinsel ürünler satan mağazalardan, aktarlardan, eczanelerden ve online satış imkanı sunun sitelerden tedarik edebilirsiniz. Her ürün gibi geciktirici haplar da güvenilir yerlerden alınmalıdır. Geciktirici hapları eğer eczaneden alırsanız eczanızına yan etkilerini sorabilirsiniz. Online alışveriş yaptıysanız kutunun içinden çıkan prospektüsü okumalısınız. Söylenilen dozdan fazla alınmamalıdır.
 • Geciktirici Krem: Geciktirici kremler penis baş bölgesinin hemen altında sünnet olanlar için sünnet izinin olduğu yumuşak dokuya uygulanır. Tarif edilen bölgeye bir nohut tanesi kadar uygulanması yeterli olacaktır. Parmağınız ile ince tabaka halinde uygulayarak yumuşak doku üzerine sürülür. Geciktirici krem sürülen bölgedeki duyumu azaltarak boşalma süresini uzatır.
 • Geciktirici Prezervatif: Prezervatifler normal ve geciktirici olmak üzere ikiye ayrılıyor. Geciktirici prezervatifler normal prezervatifler gibi boşalmayı geciktirir. Geciktirici prezervatif ve normal prezervatif arasındaki fark geciktirici prezervatifin içinde ekstradan geciktirici krem bulunmasıdır. Yapılan araştırmalara göre geciktirici prezervatifler normal prezervatiflere göre boşalmayı 4 dakika kadar geciktiriyor. Geciktirici prezervatif kullanıldığında 15 dakika kadar bir süre sonra etkisi hafif bir uyuşmayla yok oluyor. Daha çok koruma sağlar düşüncesiyle birden fazla prezervatif kullanmak hatalıdır. Prezervatifler dünya standartlarına göre boyutlandırılıyor. Sınıflandırma ağız kısmı esas alınarak hazırlanıyor. Her ne kadar ağız kısmı esas alınsa da paket üzerindeki boyut değerlendirmesinde nominal(temsili genişlik) değerlendirme kullanılıyor. Nominal genişlik de penis çevre uzunluğunun ikiye bölünmesiyle hesaplanıyor. Prezervatif boyutları dörde ayrılıyor. Bu boyutlanma; büyük boy,orta boy, küçük boy ve ekstra küçük boy olarak sınıflandırılıyor. Büyük boy prezervatiflerde 55 mm temsili genişlik ve 35 mm ağız çapı vardır. Orta boy prezervatiflerde 52 mm temsili genişlik ve 33 mm ağız çapı bulunur. Küçük boy prezervatiflerde 49 mm temsili genişlik ve 31 mm ağız çapı; ekstra küçük prezervatiflerde ise 48 mm temsili genişlik ve 29 mm ağız çapı vardır.
 • Geciktirici Sprey: Geciktirici sprey penisin uç kısmına sıkılarak kullanılır. Geciktirici spreyler penisi uyuşturarak boşalma zamanını uzatır. Küçük küçük aralarla üçer fıs sıkılıp en az 20 dakika bekletilir. 20 dakikanın sonunda sprey sıkılan yer isteğe göre yıkanarak veya yıkanmayarak cinsel ilişkiye girilebilir. İki şekilde de etkisini gösterecektir. Fazla sıkılması halinde hiç boşalma olmayabilir. Bu gibi sorunlar yaşamamak için ürünün kullanımı hakkında kutu dışında yazılanlardan varsa prospektüsten yardım alabilirsiniz.
 • Geciktirici Mendil: Geciktirici mendil sertleşmiş penise uygulanan üründür. Sertleşmiş penisin her yerine bir veya iki kere sürülerek kullanılır. Geciktirici mendil cinsel birlikte15 veya 20 dakika önce uygulandığında etkisini gösterecektir. Geciktirici mendil kolay taşınabilirliği sayesinde çok fazla tercih edilir. Geciktirici mendiller içerisinde macun ve bitkisel ürünler bulundurduğu için sağlıklıdır.
 • Geciktirici Jel: Geciktirici jelin kullanımı toplum arasında penisin tamamına sürülmesi olarak bilinir. Bilinenin aksine geciktirici jel penisin tamamına değil sadece penisin uç kısmına sürülerek kullanılır. Penisin tamamına sürülmesi durumunda cinsel ilişki sırasında problemler meydana gelebilir ve jelin gereksiz yere israfına sebep olur .Geciktirici jelin doğru kullanımı şu şekildedir: ilk olarak jel penisin üst ve alt kısmına sıkılır. Yumuşak bir doku olduğu için nazik hareketlerle jel bölgeye yedirilir. En az 15 yada 20 dakika bekletilir. Bekletildikten sonra isteğe bağlı olarak jeli yıkayabilirsiniz.İsterseniz de yıkamadan ilişkiye girebilirsiniz.
 • Geciktirici Tablet: Geciktirici tabletler 18 yaşından büyük 60 yaşından küçük erkekler için uygundur. Geciktirici tabletler en az 6 ay süreyle kullanıldığında erken boşalma gibi cinsel sorunlarınız düzelir.
Geciktirici Ürünler Nasıl Seçilir
Geciktirici Ürünler Nasıl Seçilir

Geciktirici Ürünler Nasıl Seçilir?

 • Alkol bazlı olup olmadığına bakılır. Çünkü alkol bazlı ürünler peniste yanma yapabilir. Bu yüzden alkol bazlı değil su bazlı olmalıdırlar.
 • Aldığınız ürün Sağlık Bakanlığı onaylı olmalıdır. Sağlık Bakanlığı onaylı olması ürünün orjinalliği konusunda sorun yaşamamanızı sağlar. Ürünün gerçekliği ve onayı önemli olduğu için satın aldığınız yerin de güvenilir olması gerekir. Uygun olduğu için cazip gelen ürünler sağlık sorunları yaşamanıza sebep olabilir.
 • Ürünü almadan önce internetten araştırılmalıdır. Aktardan veya herhangi bir marketten alacaksanız internetten kullanıcı yorumlarına, en çok satın alınan ürünlere bakabilirsiniz. Eczaneden alacaksanız eczanenize sağlık sorunlarınızı anlatıp ürünün yan etkilerini öğrenip ona göre ürün seçimi yapabilirsiniz. Online sitelerden alırsanız satıcı için ve kullanıcı için yapılan yorumlara dikkat edip seçiminizi ona göre yapabilirsiniz.
 • Alacağınız ürünün kullanma talimatını ürünün içinden çıkacak kağıttan ya da ürünün satıldığı web sayfasından okuyabilirsiniz. Ürünün kullanma talimatı yoksa o ürünü kullanmayınız.
 • Alacağınız ürünü arkadaş tavsiyesi ya da kulaktan dolma bilgilerle almayınız. Bu ürünler bireysel olduğu için arkadaşınıza iyi gelen bir ürün size iyi gelmeyebilir.
 • Geciktirici ürün olarak prezervatif kullanırsanız prezervatiflerin tek kullanımlık olduğunu unutmayın. Üşengeçlikten ya da masraf düşünülerek birden fazla kullanılan prezervatifler sağlığınızı olumsuz olarak etkileyebilir.
 • Kullanacağınız ürünlerinde son kullanma tarihi olduğunu unutmayın. Bir şey olmaz düşüncesiyle son kullanma tarihi geçmiş ürünleri kullanmanız geri dönüşü olmayan sorunlar yaratabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top