Close

Partnerinizi Elle Nasıl Tatmin Edersiniz?

partnerinizi-elle-nasil-tatmin-edersiniz

partnerinizi-elle-nasil-tatmin-edersiniz

Hayata dair birçok ipucu vardır ve bunlar hayatı kolaylaştıran en önemli şeylerden biridir. Konu sekse gelince çoğu insan çekinir ve bu konu hakkında içine kapanır. Üstelik aklında türlü sorular ve yapmak istedikleri çok şey olmasına rağmen. Seks yaşamının size özel olması nedeniyle bu konu hakkında paylaşımda bulunmak veya irdelemek bazen tuhaf bazen de utanç verici gelebilir. Fakat seks asla utanılacak bir şey olmamasının yanında hayatın da önemli bir parçasıdır. Farklı şeyler denemek her zaman seks hayatınıza renklilik katacaktır. Farklı pozisyonlar farklı atmosferler. Herkesin etkilendiği şeyler farklılık gösterir. Evet seks yapmak temel bir olgudur ama herkesin hoşlandığı farklı bir tarafı olabilir. Örneğin tatlı çoğu insan tarafından sevilir ama herkesin en sevdiği tatlı değişiklik gösterir. Bu sekste de bu şekildedir.Kimi seks yapmak için çok rahat bir yer tercih ederken bazı insanlar için araba vs. gibi yerlerde seks yapmak daha çekici gelebilir. Bazı insanlar adrenalinden hoşlanır buna göre yer tercihi yaparlar ya da her şey anlık gelişebilir. Herkesin elbette bir fantezisi vardır. Bunları çoğu zaman dile getiremesekte açığa çıkması her zaman çok daha iyi olur.  Sadece kendiniz için değil partnerinizin de neler sevdiğini bilmek çok önemlidir. Monoton bir seks hayatı elbette zamanla sıkıcı gelebilir.Monotonluktan uzaklaşmak ve farklı şeyler denemek çiftlere çok iyi gelir. Seks pozisyonlarını arttırmakta monotonluktan kurtulmak için harika bir yöntemdir. Seks sadece penetrasyondan ibaret değildir. Sexting, oral seks ve elle tatmin etmek te seks yaşamınıza renk katacak aktivitelerdir.

Kendiniz ve partneriniz için önemli olan ve yapıldığında farklı mutluluklar yaşatan elle tatmin etme olayı kadınlar ve erkekler için farklılık gösterir. Bu farklılıklar seks hayatınıza renk ve değişiklik katacaktır. Herkes biraz rengi ve değişikliği hak eder. Bunun doğru şekilde yapılması ise hem sizi hemde partnerinizi mutlu edecektir. Elbette her şeyden önce partnerinizin ne istediğini bilmeniz gerekir. Seks tamamen istekler doğrultusunda güzelleşir ve mutlu eder. Bu istekler konuşulmasada vücut dilinden de anlaşılabilecek isteklerdir. Elle tatmin etmek te tıpkı penetrasyon veya oral seks gibi bir seçenektir. Bu seçeneği partnerinizin hoşuna giderek kullanmakta tabikide sizin elinizde hatta tam olarak ellerinizde olan bir şeydir.

Erkeği Elle Tatmin Etmek
Erkeği Elle Tatmin Etmek

Erkeği Elle Tatmin Etmek

Erkek yapısı gereği genel olarak elle tatmin olmaya meyillidir. Çoğu erkek mastürbasyonunu bu şekilde yaparak seks hayatına ilk adımlarını atar ve kendini keşfeder. Kadınlar için partnerini elle tatmin etmek bu sebeple daha kolaydır. Ayrıca seks esnasında yorulan veya çeşitli fiziksel sebeplerle penetrasyona uygun olmayan kadınlar için partnerini elle tatmin etmek hem kolay hemde mutluluk verici olabilir. Erkeği elle tatmin etmek doğru yapıldığı ve yeterince kayganlık sağlandığı partnerinize zevk verecek ve mutlu sona ulaştıracaktır. Tabi bu esnada yapılan hareketler, çıkarılan sesler, söylenen sözcükler de etkili olacaktır.

Elle tatmin ederken aynı zamanda onu tahrik edecek sözcükler kullanabilir ve tamamen sekse odaklanmasını sağlayabilirsiniz. Bir erkeğin sekse odaklanması oldukça önemlidir.Giyilen kıyafetler, bulunulan ortam,çalan herhangi bir müzik, bazen adrenalin ve erkeğin sekse hazır olmasının etkisi çok büyüktür. Bunlarla birlikte yapılan elle tatmin etme olayı hem partnerinizi hemde sizi mutlu edecektir. Elle tatmin etme sırasında sorular sorabilir ve ona  yaptığınız hareketi devam ettirebilir veya değiştirebilirsiniz. Bu soruları çekinmeden sormanızın büyük faydası olacaktır. Elbette partnerinizin nelerden hoşlandığını bilmeniz sadece sezgilerinizle mümkün olmayabilir. Açıkça sorabilir ve isteğine göre hareket edebilirsiniz. En önemli nokta ise partnerinizin kafasının rahat olduğunu hissedebilmek. Bunun için öncesinde rahatlatıcı konuşmalar veya aktiviteler yapabilirsiniz. Öncesinde size kendini açması ve rahatlaması sekse odaklanmasının en önemli noktasıdır. Eğer sekse odaklanma konusunda bir sıkıntı oluşursa seksin her adımı sıkıntılı hatta sıkıcı bir hale gelebilir. Önce beyin rahatlatılmalı ve sonra fiziksel tatmin gerçekleşmelidir.

Kadını Elle Tatmin Etmek
Kadını Elle Tatmin Etmek

Kadını Elle Tatmin Etmek

Kadınlar anatomik olarak erkeğe göre biraz daha karmaşıktır. Belli noktalar ve ilgilenilmesi gereken yerler vardır.Fakat toplumun dayattığı tabular nedeniye birçok kadın bile kendi vücudunu tanımaz. Eğer partnerinizde onu tahrik eden yerleri bulur ve üzerine giderseniz ona büyük bir mutluluk yaşatabilirsiniz. Erkeklere göre daha uzun süren kadın orgazmı başta psikolojik etkiler sonucunda oluşur. Sonrasında ise G noktasının doğru şekilde uyarılmasıyla vajinal orgazm gerçekleşebilir.  Bunu elle tatmin sırasında bulmak ve G noktasını elle uyarmak oldukça basit bir yöntemdir.G noktasını elle uyarmanın en uygun yolu hafif bir tıklamadan ibarettir. Yapacağınız ufak dokunuşlar bulmanızda kolaylık sağlayacaktır.

Daha incelikli düşünenler için üzüm çekirdeği yağı veya daha iyi bir orgazm ve uyarılma vaat eden  jeller kullanılabilir.  Bunun doğru şekilde yapıldığı takdirde squirting olarak adlandırılan fışkırmanın bile gerçekleşebileceğini görebilirsiniz. Bu hem kadın için büyük bir tatmin olma durumu bir erkek içinde adeta bir başarı niteliğindedir. Çoğu zaman şehir efsanesi olarak görülen bu durum elle tatmin etmede ustalaşan biri için çok kolay olacaktır. Kadının etkilendiği anı yüz ifadeleriyle yakalayabilir ve devam ederek tatmin edebilirsiniz. Elle tatmin etmek bu sebeple kadınlar içinde oldukça önemli bir yer tutar. Ama elbette her şeyden önce kadının psikolojisinin ve bulunduğu ortamında buna uygun olması gerekir. Eğer bir kadının aklında takılı kalan şeyler varsa veya tedirginlikler varsa bu bahsedilen durumların yaşanması imkansızdır. Öncelikle kafasının rahat olması ve sekse odaklanması gerekir. Birde ön sevişmeyi uzun tutmak ve dokunuşlarınızı yerinde yapmak yeterli olacaktır.

Elle Tatmin Neden Önemlidir
Elle Tatmin Neden Önemlidir

Elle Tatmin Neden Önemlidir?

Kadın ve erkek içinde etkili olan elle tatmin etme olayı güzel ve sağlıklı bir cinsel yaşam için en iyi yollardan biridir. İletişimi kuvvetlendirir. Çiftler seks sırasında arzularını dile getirebilirler. Elle tatmin bir pozisyon değilde bir tarz biçimi olarak ele alınmalıdır. Pozisyondan öte farklı bir tercihtir. Seks hayatınızı renklendirir. Çiftlerin birbirlerini daha iyi tanımasını sağlar. Hatta çoğu zaman bireylerin kendi vücutları hakkında bilmediklerini öğrenmesine yardımcı olur. Çoğu cinsel keşif elle tatmin sayesinde yapılmıştır. Çoğu kişinin cinsel yaşama dair ilk adımı kendine dokunmasıyla başlamıştır. Bu dokunuşların çiftlerin birbirlerine yapması yakınlık ve güven göstergesidir. Bazen bu teslimiyet, kendini birinin ellerine bırakma duygusu bambaşka hisler uyandırır. Genel olarak bahsedildiği gibi herkesin istediği şeyler farklıdır. İşin en önemli kısmı da budur. Partnerin ne istediğini bilmek. Elbette uygulayabileceğiniz teknikler ipuçları size yardımcı olacaktır. Bunların öncesinde ise ten uyumunuz ve psikolojik durumunuz önemlidir. Bunlar eğer yerindeyse gerisi sizin azminize bağlı olacaktır.

Monotonluktan kaçınmak ve farklılıklar yaşamak yaşatmak size uzun vadeli ve sağlıklı bir cinsel yaşam sunabilir. Uyumu yakaladığınız takdirde hem kendiniz hemde partneriniz için harika zamanlar yaratabilirsiniz. Bu harika zamanlar sizin için birkaç dakikalık zevkler dışına çıkacak ve hayatınızda sizi mutlu eden parçalar haline gelecektir. Elle tatmin etme olayı da bu yapbozun önemli bir parçasıdır. Bu parçayı uygun şekilde kullanmak tamamen sizin ellerinizdedir. Zamanla bu olay cinsel yaşamınızın vazgeçilmezleri arasında olacaktır. Hem partneriniz hem sizin için aynı zamanda mutlu ve sağlıklı bir cinsel yaşam için elle tatmin çok önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top