Close

Hamilelere sorulan sinir bozucu sorular

hamilelere-sorulan-sinir-bozucu-sorular

hamilelere-sorulan-sinir-bozucu-sorular

Hamilelik anne adayı için büyük bir heyecandır, hayatı boyunca birkaç defa tanıklık edeceği bir mucizedir. Bu mucize anne adayı kadar çevresini de heyecanlandırır ve sıkça sorular sorulmayan başlar. Bebek hakkında, anne hakkında doğum hakkında her şey merak edilir ve anne adayına tek tek sorular yönetilir. Hayatının bu 9 aylık döneminin neredeyse her gününü mini röportajlar içerisinde geçirecek olan anne adayı için sorulan sorular can sıkıcı bir hâl alabilir.

Dünyanın en güzel duygularından biri olan anneliğe adım atmanın zorlu ama bir o kadar da tatlı yolunda anne adaylarının canını bir nebze sıkacak sorular vardır. Bazı anneler için bu sorulara cevap vermek eğlenceli olsa da bazı adayları, zaten hamilelik dolayısıyla karmaşık duygu durumları yaşarken, adeta çileden çıkartabiliyor.

Bebeğin adını ne koymayı düşünüyorsunuz?

İsim koyma konusu kolay gibi görünse de büyük sorumluluk isteyen bir iştir. Bebeğinize koyacağınız isim karakterinden kariyerine kadar birçok konuda etkili olabilir. Zaten arayış içinde olduğunuz isim konusunda çevrenizin sürekli sorular sorması sizi rahatsız edebilir.

Planlı mıydı?

Bu soruda aslında “deniyor muydunuz” ya da “ düzenli seks yapıyor muydunuz” manasına gelmektedir ve soran kişinin karşısında utanıp kızarmanıza sebep olabilir.

Bebeği emzirecek misin?

Bebeğiniz ile ilgili her şeyi planlıyor iken planlarınıza karışılması oldukça sinir bozucu bir durumdur. Bu soru ardından tavsiyelere başlanan bir soru tipidir. Unutmayın, siz bebeğinizin annesiniz ve ona zarar vermediğiniz sürece her şeyi dilediğiniz veya gerektiği gibi yapmalısınız.

Masrafları nasıl karşılamayı düşünüyorsun?

Bu soruyla insanların aile ekonominiz hakkında bilgi sahibi olmaya çalıştığını hissedebilirsiniz. Artık normal gibi algılanan bu durum karşısında nasıl bir tutum sergilemeniz gerektiğini, nasıl cevap vermeniz gerektiğini bilmiyor olabilirsiniz. Böyle durumlarda sadece bunu uygun bir şekilde halledeceğinizi belirtebilirsiniz.

Karnına dokunabilir miyim?

Bu soru kimin sorduğunda bağlı olarak sizi rahatsız edebilir. Küçük kardeşiniz soruyorsa bu tatlı bir istek olup hoşunuza gidebilir ancak aranızda samimiyet bulunmayan biri sorduğunda küplere binebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top