Close

Kilo vermenize yardımcı olacak 12 ipucu

Kilo vermenize yardımcı olacak 12 ipucu

Kilo vermenize yardımcı olacak 12 ipucu

Kilo vermenize yardımcı olacak 12 ipucu nedir? Doktorunuz bunu önerirse, güvenli bir şekilde kilo vermenin yolları vardır. En etkili uzun süreli kilo yönetimi için haftada 1 ila 2 kilo arasında sabit bir kilo kaybı önerilir. Bununla birlikte, birçok yemek planı sizi aç veya tatminsiz hissetmenize neden olur.

Bunlar, daha sağlıklı bir beslenme planına bağlı kalmanın zor olmasının başlıca nedenleridir. Bununla birlikte, tüm diyetlerin bu etkisi yoktur. Düşük karbonhidratlı diyetler ve bütün yiyecekler, düşük kalorili diyetler kilo kaybı için etkilidir ve diğer diyetlere göre yapışması daha kolay olabilir.

Kilo vermenize yardımcı olacak 12 ipucu nedir? Yıllar geçtikçe, muhtemelen her gün kereviz suyu içmek ya da yemeklerinizi kilo kaybı ”kurabiyeleriyle değiştirmek olsun, tuhaf kilo verme tavsiyelerinin adil payını duymuşsunuzdur.” Ve çoğu zaman, bu ipuçları herhangi bir sağlık uzmanlığı olmayan insanlar tarafından teşvik edilir.

Ancak, kaçınılması gereken bir ton yanlış yönlendirilmiş kilo verme tavsiyesi olduğu gibi, birçok meşru, araştırma destekli ve uzman onaylı öneri de vardır. İşte biz kilo vermenize yardımcı olacak 12 ipucu listemizde sizlere bunlardan bahsedeceğiz ve asıl bilmeniz gereken temeli aktaracağız. Bunları bilmeden sağlıklı bir yaşama adım atmaya düşünmeyin.

İstikrarlı olmalısınız! Unutmayın ki kiloyu bir günde almadınız ve kiloyu da bir günde vermeyeceksiniz. Bu yüzden istikrarınıza kavuşmalı ve hedefe odaklanmalısınız. Önemli olan sağlıklı bir beslenme düzenidir. İşte bu sayede o istediğiniz rutine gün gün yaklaşıyor olabilirsiniz. Şimdi kilo vermenize yardımcı olacak 12 ipucuna doğru geçebiliriz.

Kilo vermenize yardımcı olacak 12 ipucu
Kilo vermenize yardımcı olacak 12 ipucu – Kilo vermenize yardımcı olacak 12 ipucu

Diyet yapmadan kilo verin

Diyet yapmadan kilo verin! Bunu derken sizleri sağlıksız veya uzman olmayan kişiler tarafından söylenen tekniklere veya herhangi bir besin ve içeceğe itmiyoruz. Diyet yapmadan kilo verin diyoruz çünkü burada sizlere bahsetmek istediğiniz bir rutin yapmaktır. Hayatınızdaki beslenme alışkanlıklarını değiştirmenizdir.

Diyet yapmadan kilo verin! Tabii ki, hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Açlık hissi bırakarak mahrum ederken hızla kilo döken diyetler var. Ama sadece onu geri kazanmak için kilo vermek ne işe yarar? Kiloları kalıcı olarak uzak tutmak için yavaş yavaş kilo vermek en iyisidir. Ve birçok uzman bunu “diyet” yapmadan yapabileceğinizi söylüyor. Bunun yerine, anahtar yaşam tarzınıza basit değişiklikler yapmaktır. Kilo vermenize yardımcı olacak 12 ipucu nedir?

Kilo vermenize yardımcı olacak 12 ipucu
Kilo vermenize yardımcı olacak 12 ipucu – Kilo vermenize yardımcı olacak 12 ipucu

Kahvaltıyı atlamayın

Kahvaltıyı atlamak kilo vermenize yardımcı olmaz. Gerekli besinleri kaçırabilir ve gün boyunca daha fazla atıştırmaya son verebilirsiniz çünkü aç hissedersiniz. Kahvaltı etmek sizi gün içerisinde daha aktif, mutlu ve enerjik tutacaktır. Güne güzel başlayabilmek olarak adlandırabilirsiniz.

Düzenli yemek yiyin

Gün boyunca düzenli zamanlarda yemek yemek kalorileri daha hızlı yakmaya yardımcı olur. Aynı zamanda yağ ve şeker içeriği yüksek gıdalarda atıştırma cazibesini azaltır. Öğün atlamamaya özen gösterin. Öğün atlamanız bir sonraki saatlerde çok daha aç olmanıza ve gözünüzün doymamasına sebebiyet olacaktır.

Bol miktarda meyve ve sebze yiyin

Meyve ve sebzeler düşük kalorili ve yağlıdır ve lif bakımından yüksektir başarılı kilo kaybı için 3 temel bileşen. Ayrıca bol miktarda vitamin ve mineral içerirler. Ancak miktarları, porsiyonları her yiyecek de olduğu gibi meyvelerde de önemlidir.

Daha aktif olun

Aktif olmak, kilo vermenin ve onu uzak tutmanın anahtarıdır. Birçok sağlık yararı sağlamanın yanı sıra, egzersiz tek başına diyetle kaybedemeyeceğiniz fazla kaloriyi yakmanıza yardımcı olabilir. Beğendiğiniz ve rutininize uyabileceğiniz bir etkinlik bulun.

Bol su için

İnsanlar bazen susuzluğu açlıkla karıştırırlar. Bir bardak su gerçekten ihtiyacınız olan şey olduğunda ekstra kalori tüketebilirsiniz. Günde 2 litre su içmeniz hem sağlığınız hem de kilo kaybınız için çok önemlidir. Bunu alışkanlık haline getirin.

Yüksek lifli yiyecekler yiyin

Lif bir sürü içeren gıdalar kilo kaybetmek için mükemmel olan tam duygu tutmak yardımcı olabilir. Lif sadece meyve ve sebze, yulaf, kepekli ekmek, kahverengi pirinç ve makarna, fasulye, bezelye ve mercimek gibi bitkilerden elde edilen gıdalarda bulunur.

Kilo vermenize yardımcı olacak 12 ipucu
Kilo vermenize yardımcı olacak 12 ipucu – Kilo vermenize yardımcı olacak 12 ipucu

Gıda etiketlerini okuyun

Gıda etiketlerini nasıl okuyacağınızı bilmek, daha sağlıklı seçenekler seçmenize yardımcı olabilir. Belirli bir yiyeceğin kilo verme planındaki günlük kalori ödeneğinize nasıl uyduğunu bulmak için kalori bilgilerini kullanın.

Daha küçük bir tabak kullanın

Daha küçük tabaklar kullanmak daha küçük porsiyonlar yemenize yardımcı olabilir. Daha küçük tabaklar ve kaseler kullanarak, acıkmadan yavaş yavaş daha küçük porsiyonlar yemeye alışabilirsiniz. Midenin beyne dolu olduğunu söylemesi yaklaşık 20 dakika sürer, bu yüzden yavaş yiyin ve kendinizi tam hissetmeden önce yemeyi bırakın.

Yiyecekleri yasaklamayın

Kilo verme planınızdan, özellikle de sevdiklerinizden herhangi bir gıdayı yasaklamayın. Yiyecekleri yasaklamak sadece onları daha çok istemenizi sağlayacaktır. Günlük kalori ödeneğiniz dahilinde kaldığınız sürece ara sıra ikramın tadını çıkaramamanız için hiçbir neden yoktur.

Abur cubur stoklamayın

Daha sonrasından pişman olmamak için evde çikolata, bisküvi, cips ve tatlı gazlı içecekler gibi abur cuburları stoklamayın. Bunun yerine, meyve, tuzsuz pirinç kekleri, yulaf kekleri, tuzsuz veya şekersiz patlamış mısır ve meyve suyu gibi sağlıklı atıştırmalıkları tercih edin.

Alkolü azaltın

Standart bir kadeh şarap, bir parça çikolata kadar kalori içerebilir. Zamanla, çok fazla içmek kilo alımına kolayca katkıda bulunabilir. Diğer alkollerin kalori miktarlarını öğrendiğinizde şok olmaya hazır olun deriz.

Yemeklerinizi planlayın

Kalori ödeneğinize bağlı kaldığınızdan emin olarak hafta boyunca kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ve atıştırmalıklarınızı planlamaya çalışın. Haftalık bir alışveriş listesi hazırlamanız yararlı olabilir.

scroll to top