Close

Sombre

sombre-nedir

sombre-nedir

 

Sombre, saç renginizin saçların uçlarına doğru ton ton dengeli bir şekilde açılmasıdır. Saçlarınızın uçları saçın ana renginden bir ton, iki ton bazen üç ton açık görülür. Sombrede saçlarınızın uçlarına doğru saç renginiz açılırken geçişler çok yumuşak uygulanır. Sombre koyu saçların renklendirilmesi için kullanıldığından, açık saçların renklendirilmesi için kullanılan ombreden daha doğal bir görünüm sağlar.

Sombre Ve Ombre Arasındaki Farklar 

Sombre açık renk tonlarındaki saçlara uygulanan ombre işlemi ile adından dolayı sık sık karıştırılır. 

  • Sombre uygulaması gerçekleştirilen saç modellerinde, ombre işlemi yapılan saçlar kadar belirgin renk farkları yoktur ve renk geçişleri oldukça yumuşaktır. 
  • Özellikle saç renginizin tonlarının birbirine yakın olması ve saç rengine genelde koyu tonların hakim olması sombreyi ombreden keskin olarak ayırır. 
  • Ombre işlemlerinde temel saç renginizin beş tonuna kadar saçlarınızın rengi açılırken, sombre de bu açma işlemi üç tona kadar yapılabilir.
  • Sombre uygulaması gizli gölge olarak da adlandırılır ve saçlara adeta bir balyaj hissi verir. 
  • Sombre uygulamalarında renk geçişleri yumuşaktır ve belirgin bir geçiş da görülmez tıpkı balyaj gibi bir geçiş söz konusudur. Ombre uygulamalarında ise saçların dip noktalarından uçlarına kadar olan renk geçişi belirli bir şekilde görülür. 
  • Ombre modeller de sombre modeller de trend saç modelleri arasındadır ve son dönemde oldukça popülerdir.

Sombre Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Peki bu trend saç modelleri arasında olan sombre saç modeli uygulaması nasıl gerçekleştirilir? Sombre uygulamalarında saç uçlarına yoğun renk tonları uygulanır ve saç diplerinden saç uçlarına kadar olan renk tonları koyu tonlardır. Bu koyu tonlar arasına yumuşak bir geçiş verilir. Sombre modellerde öncelikle saçlara dip boya işlemi yapılarak saçlarınızın dibindeki saç rengi sombre renginiz için uygun hale getirilir. Gerçekleştirilen bu dip boya işleminden sonra saçların arada kalan kısımlarına, tutamlarına dip renginde bir renklendirme işlemi yapılır ya da istediğiniz saç rengine ulaşmak için, ana saç renginizden bir, iki ya da isteğinize göre üç ton açık renk uygulanır. Sonrasında yapılan renklendirmelerde doğru tonlamalar tutturularak istediğiniz saç rengine ulaşılır.

Saç renginde doğallığı tercih edenlerin vazgeçilmezi olan sombre saç modelleri sizlere tam istediğiniz gibi doğal bir saç rengi görünümü verecektir ve bunu yaparken de saçlarınızın ışıl ışıl parlamasına neden olur. Özellikle daha önce boya yapılmamış saçlar üzerinde çok daha parlak ve açık bir renk uyumu yakalanan sombre uygulamaları ile her ortamda saçlarınızla öne çıkabilirsiniz.

Sombre uygulamaları gerçekleştirirken seçeceğiniz renk tonları çok önemlidir. Hem yüz hatlarınıza hem de cilt renginize uygun olarak yapılacak sombre uygulaması sizleri çok daha güzel bir görünüme kavuşturulur. Yumuşak tonlarda uygulanan doğal görünümlü sombre uygulamaları ile istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top