Close

Son yılların baş belası karın yağlarını eritmenin pratik yolları

Hem kadınlar hem erkekler son yıllarda spor salonlarına fit bir görünüşe kavuşmak adına tonla para yatırmaktadır. Kimisi bacaklarını sıkılaştırmak, kimisi kollarını güçlendirmek isterken; aslında hepsinin ortak bir noktası vardır: Karın yağlarından kurtulmak. Peki baş belası olan bu karın yağlarında kolayca kurtulmanın yolları var mıdır? Evde pratik şekilde göbek ile nasıl başa çıkılabilir?

Göbekteki yağlardan kurtulmak aslında sanıldığı kadar zor değildir. Oluşumunun uzun sürmesi nedeniyle bu yağların eritilmeye kalkıldığında başa bela olduğu fark edilir. Aslında göbek yağları belli egzersizler ve beslenme alışkanlığına dikkat etmenin sonuncunda kaybedilebilecek yağlar olduğu anlaşılır.

Karın yağlarıyla başım dertte diyenlere; pratik egzersizler

Öncelikle güne erken başlamak bir numaralı kural olmalıdır. Erken başladığınız günde hücreleri de canlandırmak adına bir bardak ılık su ve suyun içine katılmış limon ile devam etmelisiniz.

Her sabah kalkınca evde yapacağınız birkaç hareket kaslarınızın çalışmasına karın yağlarının erimesini sağlayacaktır. Mekik çekmek bu hareketler arasında en bilinen yöntemdir. Her sabah 3’er set halinde zorlanılmayacak şekilde hedefler konulmalıdır. İlk gün örneğin 10-10-10 ile başlanıp , diğer gün 12-12-12 devam edilmesi karın yağlarının yakılması zor olan kısımların dahi yakılmasını sağlayacaktır.

Şınav çekmek de, mekik gibi karın yağları açısından çok önemidir.Mekikte yapıldığı gibi her güne koyulan farklı hedefler ile ilerlemek yağların yakılmasında başarı sağlayacaktır.

Sırtınızı yere vererek, vücudun kalan kısmını belli bir süre hava da tutmak karın kaslarının gerginleşip, çalışmasıyla sonuçlanacaktır. Bu olay sonucunda yağların yakımı hızlanacak, devamlılığında yağlardan kurtulmayı gerçekleştirecektir.

Aynı zamanda dik bir şekilde durup eller önde doksan derece açıyla uzatıldığında, çömelip kalkmak ve bu hareketin setler halinde devamlılığını gerçekleştirmekte karın kaslarının ciddi anlamda çalışmasına sebebiyet verip, yağ yakımı olayını hızlandıracaktır.

Evde sipariş edebileceğiniz iki dumbell ile yapabileklerinizin aslında sınırı yoktur. İki dumbell ile squad yapmanız vücut gelişiminizde ciddi yarar sağlayıp, karın kaslarının doğrudan etkilenmesine sebebiyet vericektir.

Bisiklet egzersizi adı verilen, evde yaparken zorlanmayacağını bir egzersiz vardır. Bu egzersiz sayesinde karın kaslarının çalışımını hılandırabilirsiniz. Sırt üstü yatıp, iki eli kulak arkasına dayadıktan sonra sağ bacağı göğsünüze çekip kafanızı aynı yönde hareket ettirmeniz; sol bacağı çekerken de aynı şekilde kafanızı sola elleri kesinlikle kullanmadan hareket ettirmek karın kaslarının büyük oranda yanmasını sağlıcaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top