Close

Yağlı Saçlar İçin Etkili Maske Tarifleri

 

Her kadın saçlarının sağlıklı ve canlı görünmesini ister. Bunun yolu da etkili saç bakımlarından geçer. Her kadının hayali olan canlı ve parlak saçlara evde uygulanan pratik saç bakım yöntemleriyle kavuşmak oldukça kolaydır. Hem oldukça pratik hem de ucuz olan saç bakım maskeleri ile hayalini kurduğunuz canlı ve bakımlı saçlara ulaşabilirsiniz. Kadınların hepsi saçlarının yağlanmamasını ister ve oluşan yağlı saç görüntüsü hemen hemen her kadının canını sıkar. Ancak saçların yağlanması oldukça normal bir durumdur. Saçlarda oluşan yağlanmalar, saçların doğal bir şekilde ürettiği yağlardan kaynaklı olur. Bu yağlar saç derisine ve saç tellerine işler; saçları oldukça besler ve saçların sağlıklı uzamasına neden olurlar.

Yağlanan Saçlar İçin Tavsiyeler

Saçlar güneş, hava kirliliği ve çeşitli çevresel faktörlerden dolayı zarar görürler. Saçlara yapılan bakımlar özellikle de maskeler saçların bu tür sorunlardan dolayı yıpranmasını ve zarar görmesini engeller. Eğer saçlarda çok fazla bir yağlanma meydana gelirse saç dipleri bu yağlardan dolayı tıkanabilir ve nefes almaz. Saç derisi de nefes almadığından dolayı saçlarda çok fazla dökülme görünebilir.

  • Saçlarınızı yıkadıktan sonra saçlarınızın kısa süre içerisinde yağlanması kadınların en büyük sorunları arasındadır. Çok çabuk yağlanan saçların kadınları rahatsız eder ve güven problemi yaşamalarına sebep olur. Aynı zamanda yağlı saçların şekil alması da güç olduğu için kadınlar sık sık problem yaşarlar.
  • Saç yağlanmaları bazı saç derisi problemlerinden de kaynaklanabilir. Bu nedenle saçları yağlanmaktan kurtarmak için ilk önce saç derisi bakımından başlamak en doğru yöntem olacaktır. 
  • Saç derisi problemlerini azaltmak için ise saçların sık sık yıkanmaması gerekmektedir çünkü çok sık yıkanan saçlarda saç derisinde bulunan yağ hücreleri çok daha aktif çalışır. Yapılan sık duşlarda saçların yağlanmaması için şampuanlanmadan sadece ılık su ile yıkanması doğru bir işlem olacaktır. 
  • Eğer saçlar şampuanlanarak yıkanıyorsa saçların durulanma işleminden sonra son olarak soğuk su ile son bir kere durulanması gerekmektedir. 
  • Eğer saçlarınız için saç kremi kullanıyorsanız saç kremini saç diplerine uygulamamanız gerekmektedir çünkü saç kremi saç derisine zarar verir ve saçlardan çok zor arınır.

Yağlı Saçlar İçin Uygulanan En Etkili Maske

Hızlı şekilde yağlanan saçların bu yağlardan arınması ve daha az yağlanması için yapılacak bu maskeler saçların daha sağlıklı olması ve yağdan arınması ayrıca daha bakımlı görünmesini sağlayacaktır. Yapılacak olan bu maske ayrıca saçlardaki nem oranını dengeler ve daha sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlar. %100 doğal şekilde yapılan bu maske ile saçlarınız hem daha parlak hem de daha sağlıklı görünecektir.

Malzemeler

Bir fincan kadar elma sirkesi

Bir tutam tuz

Bir tatlı kaşığı kadar kekik suyu

Yapımı

Tüm bu malzemeleri bir kabın içerisinde karıştırınız ve saçlarınızı yıkadıktan sonra saç diplerinize maskeyi uygulayınız ardından saçlarınızı havluya sarıp birkaç saat bekleyiniz sonrasında ılık su ile durulayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top