Close

Bacak inceltmenin püf noktaları

Bacak inceltmenin hızlı ve kolay yolları nelerdir?

Neredeyse her kadının ortak derdi olan bacakların yeterince ince olmaması veya eritilememesi gibi bir sorun hayatlarımızda yer alıyor hatta ruh halimizi de etkiliyor. Spor salonlarına gitmekten, saatlerce yürüyüşler yapmaktan, zahmetli birçok şeye katlanıp bacak eritmeye çalışmaktan yorulmuş olabilirsiniz. O kadar uğraş verip sonuç alamamak ise cabası. Her işin bir püf noktası vardır. Bu kadar zahmetin sonunda verim alabilmek için hızlı ve kolay bacak eritmenin de püf noktalarını bilmek gerekir.

Bacak eritme yolları

Bacak eritmek için her şeyden önce yapmanız gereken düzenli, az yağlı veya hiç yağ kullanmadan bir beslenme programı hazırlamak olacaktır. Bacaklardaki yağlar incelmelerini engeller bu yüzden sağlıklı beslenerek, az karbonhidratlı yiyecekler tüketerek işe koyulmalısınız. Daha sonrasında işin zevkli kısmı olan egzersizlere geçiyorsunuz. Eğer bacaklarınızın kaslı olmadığını düşünüyorsanız hemen uzun süreli kardiyo yapmaya başlamalısınız. Bununla birlikte, çoğu kadının uyluk şeklinin, sıkılığının artması ve selülitten kurtulması için bacak kasını arttırması gerekir. Bacaklarınızı doğrudan kullanan egzersizleri seçmeyi deneyin. Örneğin; hızlı yürüyüş, koşu, paten yapma, step makinesi, aerobik veya sabit bisiklet ile bacak egzersizi yapılabilir. Bunun yararı, yağ yakmanın yanı sıra bacak kaslarınızı geliştirmenizdir . Vücudunuzdaki yağ azaldıkça ve bacaklarınızda sıkı kaslar oluştukça, daha ince bir görünüm fark etmeye başlayacaksınız. Zaten doğrudan bacak kaslarınızı kullanan kardiyo yapıyorsanız, zorluğu arttırın ve kesinlikle antrenmanınıza aralıklı antrenman ekleyin.

Bacak eritmeye yardımcı olan basit egzersizler nelerdir?

  • Günlük yürüyüş

Yürüyüş, bacak eritmek için en basit egzersizdir. Bir adım sayacı kullanın ve her gün yaklaşık 10.000 adım yürümeyi deneyin.  Yürüyüşün daha az yorucu olması için, düz ayakkabılar veya spor ayakkabılar kullanmayı deneyin. Bunu devam ettirirseniz, sonuçları bir ay içinde görebilirsiniz. 

  •   Koşu

Koşmak daha fazla enerji kullanmanızı sağlayacak ve ardından yağların yanmasına, bacakların erimesine yardımcı olacaktır. Bunu haftada en az üç kez yapmaya çalışın. Ancak, yavaş başladığınızdan ve koşma egzersizinin zamanını kademeli olarak artırdığınızdan emin olun. Koşarken özellikle düz olan bir rota seçin. Kas yapmak istiyorsanız yokuşlar ve tepeler, bacak ve kalça kaslarının yapılanmasına yardımcı olur.

  • Sabit bir bisiklet kullanın veya bisiklet sürün

 Bisiklete binme, saatte yaklaşık 500-600 kalorilik şok edici yüksek kalorili yanma sağlar ve vücuttaki yağı azaltmak için en iyi egzersizlerden biridir. Bununla birlikte, bu kadar çok kaloriyi sadece bir ter attığınızda ve kalp atış hızınızı maksimum değerinizin % 70 ila 85’ine çıkarırsanız yakarsınız. Bacak eritmek için bisiklet kullanmak da oldukça iyi bir yoldur.

  • Basit bir zemin egzersizi yapın

 Bacaklarınız yerde iken sırtınızı yere yaslayın. Kollarınızı, yanınıza yere koyun. Dizinizi profilinizin en yüksek kısmına getirin. Sonra, diğer bacağınızla, gidebildiği kadar yükseğe çıkarın, daha sonra zemine geri getirin. Bu vuruşların 60’ını yapın, sonra tarafları değiştirin ve bir 60’ını daha yapın.

  • Lanç yapın 

Lanç, bacaklarınızı eritmek için harika bir yoldur. Ciğerlerinizi haftada iki kez vücut geliştirme rutininize dahil etmeye çalışın. Bunu yapmak için:

  • Ayaklarınızla omuz genişliğinizi birbirinden ayırın ve ileriye doğru büyük bir adım atın.
  • İlerlerken, dizlerinizi bükün ve ön diziniz yaklaşık 90 derecelik bir açıya gelene kadar kendinizi aşağı indirin.
  • Ön bacağınızın dizinin bileğinizin üzerinde kaldığından emin olun.
  • Bir saniye bekleyin ve sonra başlangıç ​​pozisyonuna geri dönün.
  • Egzersizi diğer bacağınız için de tekrarlayın. Her iki tarafta 10 ila 15 tekrardan oluşan üç set yapın.

Yukarıdaki egzersizler ve öneriler sizin bacağınızın erimesi ve sıkılaşmasına büyük oranda etki edecektir. Bu bacak eritme egzersizleriyle kalın bacaklarınıza veda etmeye hazır olun! 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top