Close

Bebek arabası alırken bunlara dikkat edin

bebek-arabasi-alirken-dikkat-eilmesi-gerekenler

Bebek arabaları kullanım rahatlıkları ve pratiklikleriyle anne ve babaların hayatını oldukça kolaylaştıran, hatta olmazsa olmaz diyebileceğimiz bebek ürünlerindendir. Çarşıya, pazara, markete, komşuya, hatta şehirde küçük bir tura çıktığınızda bebeğiniz ve sizin rahatınız için bu arabaları kullanmak şarttır. Peki, nasıl bir bebek arabası tercih edeceksiniz, hayatınız kolaylaşsın derken bir şeyleri zorlaştırmanız da muhtemel. Yalnızca fiyatına değil kullanım rahatlığına göre de nasıl bir bebek arabası seçmeniz gerektiğini anlatacağız.

TS EN 1888 belgesi

TS EN 1888 belgesi ürünün Avrupa güvenlik normlarına uygun olarak üretildiğini gösteren belgedir. Alacağınız ürünün bu belgeye sahip olup olmadığını mutlaka sorgulayın.

Bebek arabasının kullanım kolaylığı

Öncelikle arabanın kolayca açılıp kapanabiliyor olması sizin için önemli. Özellikle tek elle açılıp, katlanabilen ürünlerde seçmeye çalışın. Bebek arabasının hafif olması ve katlandığında az yer kaplaması, yönünün çift taraflı kullanılabilir olması, tekerleklerinin 360 derece dönüyor olması bakmanız gereken ilk özelliklerdendir. Ayrıca arabanın altında malzeme koyabileceğiniz sepetler olur. Bebeğiniz için yanınızda taşımanız gereken pek çok malzemeyi düşününce bu bölmeyi verimli bir şekilde kullanabilmeniz için yeterince geniş olmasına dikkat edin.

Bebeğin konforu

Sizin için ne kadar kolay ve rahatsa, bebeğiniz için de konforlu olması önemli. Sırt dayanağının farklı seviyelere ayarlanabiliyor olması, şiltenin kalınlığı ve dokusu, tentenin kademeli olarak açılıp kapanması, mevsim koşullarına göre tamamen kapanabilmesi ve şeffaf kısmından bebeğinizi görebiliyor olmanız, dilediğinizde fermuarla açılması tercihinizi yaparken dikkat etmeniz gereken özelliklerdendir. Hatta sökülüp yıkanabilen tente parçalı ürünler hijyen açısından da oldukça iç rahatlatıcı olacaktır.

Yaşam tarzınıza uygun ürün seçimi

Doğada, parkta, asfalt olmayan arazi yolları ya da Arnavut kaldırımı olan sokaklarda dolaşıyorsanız büyük tekerlekli olan bebek arabaları tercihiniz olmalı. Daha ziyade şehirde, asfalt yollarda, AVM gibi mekânlarda daha fazla vakit geçiriyorsanız da hafif, kolay katlanan, manevra kabiliyeti yüksek bir bebek arabası tercih edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top