Close

Gebelikte de güzelliğinize dikkat edin

gebelikte-guzellik-ve-bakim

Güzellik ve bakım, her zaman kadınların dikkat ettiği konulardan biri olmuştur. Kullanılan makyaj ürünleri, saç bakım ürünleri hamilelik döneminde değişebiliyor. Çünkü gebelik süreci önemli ve hassas olduğu için kimyasal içeren maddeler kullanmak anne adaylarına ve bebeğe zarar verebilir. Bu yüzden gebelik döneminde farklı yöntemlerle güzelliğinize ve bakımınıza özen gösterebilirsiniz.

Gebelikte temizlik

Hamilelik döneminde anne adayları bebeklerinin sağlığına dikkat ettikleri gibi güzellik ve bakımlarına da dikkat etmek isteyebilir. Fakat hamilelikte güzellik ve bakımı kimyasal maddeler içeren ürünlerle yapmak oldukça yanlış ve zararlı. Bu yüzden gebelikte güzellik ve bakım için doğal ürünler kullanmanızda ve doğal bakımlar yapmanızda fayda var.

Gebelikte güzellik ve bakım için duş almak en önemli faktörlerden biridir. Düzenli şekilde duş almak kendinizi temiz ve rahat hissetmenizi sağlayacaktır. Elbette duş alırken de dikkat edilmesi gereken şeyler var. Düzenli bir aralıkta duş almaya özen gösterin. Gebelik döneminde ter bezleriniz çok fazla çalışacağı için her gün duş almaya ihtiyaç duyabilirsiniz.

Duş aldığınız zaman duşta on beş dakikadan fazla durmamaya dikkat edin. Sıcak su sizi bunaltabilir ve tansiyon düşüklüğü yaşayabilirsiniz. Bu durum hem sizin hem de bebeğiniz için oldukça tehlikelidir. Duş esnasında suyunuz ne çok soğuk ne de çok sıcak olmalı. Suyunuzu ılık bir seviyeye getirmelisiniz. Duş esnasında banyo buharla dolacağı için banyonuzun camın kesinlikle açık bırakmalısınız. İçeriye giren temiz hava banyodaki buharı alır ve bu sayede bunalmazsınız. Banyoda meydana gelen risklerden biri de kayma riskidir.

Duş alırken kaymamak için ayağınızın altına bir paspas koymanızda yarar var. Aksi takdirde ayağınız kayabilir ve bebeğinizle birlikte zarar görebilirsiniz. Bir de her ihtimale karşı banyonuzun kapısını kesinlikle kilitleyemeyin. Herhangi bir acil durumda yakınlarınızdan birinin yanınıza gelebilmesi kolay olsun. Kontrol altında olmanızda fayda var.

Gebelikte doğal bakım

Tüm bu detayları tamamladıktan sonra sıra temizliğiniz için kullanmanız gerekenlere geldi. Gebelikte güzellik ve bakım için kimyasal maddeler zararlı olacağı için, doğal sabunlar kullanmalısınız. Doğal sabunlar içerisinde hiçbir kimyasalı barındırmayacağı için sizin için zararlı değildir. Duştan sonra hamilelik sebebiyle oluşan çatlaklarınız için bebek yağlarını da kullanabilirsiniz. Yine doğal ürünlerden üretilmiş makyaj malzemelerini de gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top