Close

Hamilelerin ecza dolabı nasıl olmalı?

Hamilelikte ecza dolabında bulunması gerekenler

Anneliğe adım atarken vücudunuzun birçok takviyeye ihtiyacı olacaktır. Sizin ve bebeğinizin sağlığı için büyük bir ihtiyaç olan bu takviyeler kimi yönlerden hamileliği hasarsız bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olup, kimi zaman da rahat bir nefes almanızı sağlayacaktır. Kimisi ağrılarınızı hafifletecek, kimi vücudunuzun ihtiyacı olan bakımı sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Hamilelik döneminde birçok anne ortak problemler yaşar. Anneliğe hazırlanırken ecza dolabınızda neler bulunması gerekir?

Vitaminler

Hamilelikte yediğiniz besinlerin hem size hem de bebeğinize paylaştırılacağı için daha sağlıklı bir hamilelik dönemi için ecza dolabınızın olmazsa olması vitaminler olmalıdır. Özellikle hamilelikte folik asit ve demir bulunması gerekir ki, bu vitaminler günümüzde neredeyse her insanın ihtiyaç duyduğu bir vitamindir. Tabi ki de buna karar verecek olan kişi doktorunuzdur, kullanacağınız vitaminler doktorunuz tarafından belirlenir.

Nemlendiriciler

Hamilelikte nemlendiricilere fazlasıyla ihtiyacınız olacaktır. Kaşınan ve gerilen cildiniz için yapabileceğiniz en büyük iyilik yoğun bir nemlendirici kullanmak olacaktır.

Bulantı giderici ilaçlar

Doktorunuzun size önerdiği bulantı ilaçları hamilelik sürecinde sabah baş dönmelerinize çare olacaktır.

Yumuşak diş fırçaları ve diş ipleri

Önceden kullandığınız diş fırçası, hassaslaşan dış etleriniz için fazlaca sert gelecektir. Bu nedenle hamilelik döneminde ecza dolabında yumuşak diş fırçaları ve diş ipleri bulundurmak yararınıza olacaktır.

Asit giderici tablet

Hamilelik sürecinde bebeğinizin vücudunuz içerisinde bulunduğu konum dolayısıyla mide yanmalarınız çok fazla olacaktır. Doktorunuza danışarak hangi asit giderici ilacı kullanmanız gerektiğine karar verebilirsiniz.

Günlük ped

Hamilelikte birçok anne adayı akıntı ve idrar kaçırma sorunu yaşamaktadır. Ecza dolabınızda günlük ped bulundurmanız böyle bir durumla karşılaştığınızda hazırlıksız olmamanızı sağlayacaktır.

Genel sağlık ilaçları

Her an karşılaşılabilecek durumlara karşı ağrı kesiciler, grip ilaçları, boğaz yumuşatıcı spreyler gibi ilaçlar ecza dolabınızda kesinlikle bulunması gerekenler arasındadır.

Alerji ilaçları

Hamilelik süresince var olan alerjileriniz daha da kötüleşebilir. Bu duruma karşı alerji ilaçlarınızı hamileliğinizde ecza dolabında kesinlikle bulundurmalısınız.

Hemoroit kremi

Büyüyen rahminiz dolayısıyla ortaya çıkma ihtimali yüksek olan hemoroit problemine karşın doktorunuza danışıp yardım istemelisiniz.

Epilasyon ürünleri

Hamilelik döneminde tüyleriniz artış gösterir. Buna karşın tüy dökücü kremler kullanmak yerine epilasyon aletleri veya tıraş bıçağı kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top