Close

En etkili yağ yakan 4 içecek tarifi

Sıcak yaz aylarını fırsat bilerek zayıflamak isteyenler en ulaşılabilir yöntem olan yağ yakan içeceklere yönelmektedirler. Hem yağ yakan hem de ferahlatan yağ yakan içecekler yaz aylarının vazgeçilmezi bile olabilmektedir. Kilo vermek istiyor, egzersizlerinizi yapıyor ve günlük suyunuzu düzenli içiyorsanız bu içecekleri de deneyebilirsiniz. Hazırlaması basit, tadı güzel ve işlevi büyük içecekler ve tarifleri yazımızda…

  • Limonlu su: Suyun vücut için ne kadar önemli olduğunu zaten biliyorsunuz. Bu sebeple sıcak su içerisine limon ekleyerek oluşturacağınız bu içecek, sindirim sisteminizi ve sindirim enzimlerinizi harekete geçirerek toksinlerden arınmanıza yardımcı olmaya birebirdir. Suyun tadını sevmeyen birçok insan suyun içine limon atarak da bu işlemi zaten yerine getirmektedir. Ayrıca limonlu su cildi yeniler, daha pürüzsüz bir cilde kavuşmanıza da yardımcı olur. Ilık suyun bir diğer faydası da kabızlığa iyi gelmesidir. Kabızlık ise kilolardan kurtulmanın önünde duran önemli bir faktördür.

  • Hindistan cevizi suyu: Hindistan cevizi suyu da limonlu su gibi toksin atmak ve yağ yakmak için ideal bir içecektir. Birçok markette satılan bu içecek antioksidan açısından da etkilidir ve cildi de nemlendirir. Soğuk olarak tüketebildiğiniz Hindistan cevizi suyu yağ yakmak için lezzetli ve besleyici bir seçenek.

 

  • Zencefil çayı: Harika bir yağ yakan içecek olan zencefil çayını hazırlamak oldukça basit. Sıradan çay demleme yöntemiyle hazırlanan zencefil çayı hazırlandığı gibi tüketilmesi gerekiyor. Bu sebeple sonradan tüketmek için depolamayın. Karın bölgesindeki birikintileri ortadan kaldırmak için zencefil çayı çok etkili bir yağ yakan içecektir. Aynı zamanda stresi de engelleme ve azaltma özelliğine sahiptir.


  • Elmalı tarçınlı su: Besleyici ve serinletici bir içecek olan elmalı tarçınlı su, vücuttan toksinleri atmak için etkili bir içecektir. Kilo vermek için de faydalı olan bu içeceğin en güzel yanı malzemelerin yeniden kullanılabiliyor olması, hazırlaması ise yine diğer içeceklerimiz gibi çok basit. Büyük bir kavanoza soyulmuş ve dilimlenmiş elmaları atın, çubuk tarçınları ekleyin, üzerine de yarım litre su dökün. Ne kadar soğuk olmasını istediğinize bağlı olarak buz ekleyin ve buzlar eriyinceye kadar bekleyin. İçeceğiniz hazır, istediğiniz kadar tüketebilirsiniz.
scroll to top